Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Startna lista i obračunavanje vremena, poredak _ prijedlog  (Read 23165 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vragec32

• Moderator
  • Kontra-admiral
Startna lista i obračunavanje vremena, poredak _ prijedlog
« on: April 26, 2011, 07:53:50 AM »
Evo, da se ne pogubimo u ostalim temama, otvorio sam novu, u kojoj vam dajem prijedlog Excel file-a
(dok netko ne napravi ili nađe bolje rješenje) sa startnom listom i obračunom vremena i plasmana:

Prvi list:
(zapravo drugi, u prvom se samo unosi ime regate, vrijem održavanja i mjesto te podaci o vremenima starta za svaki plov i, što nije obavezno, dužinama plova i vjetra)
Nažalost, nešto treba i pisati, pa se upisuje ono što je crveno. Podaci za HHP se mogu tražiti u "Bazi" ili dirktno onositi ako ih nema:

Drgi list (sličan i 3., 4. ... i koliko treba, odnosno koliko ima plovova):
Tu se unose samo stratni brojevi i vrijeme ulaska u cilj, dok se ostali poidaci "izvlače" s prvog lista odnosno "Startne liste"

Predzadnji list ukupan obračun bodova nakon zadnjeg plova:
Unose se (ili samo kopiraju iz startne liste, a ne mora ni to, možese složiti i samo) samo starni brojevi, ostalo se "samo posloži":

Zadni list je (gotovo) isti kao predzadnji, samo su podaci sortirani po broju bodova odnosno plasmanima. I to je to.

Napomena:
"Baza" je dio tog file-a, jedan Sheet sa skinutim najsvežijim podacima o brodovima i pripadajućim HHP brojevima.
U ostalima mogu biti Obrazac prijave, Odradnice HHP Cluba, .... i sve što može zatrebati.
« Last Edit: April 26, 2011, 07:56:49 AM by vragec32 »

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
Re: Startna lista i obračunavanje vremena, poredak _ prijedlog
« Reply #1 on: April 26, 2011, 05:21:38 PM »
 happy0034
U zadnjem listu plasman se radi automatski ili se redovi 'preslaguju' ručno?
Ne uzima li i startne brojeve automatski sa pretodnog lista? Onda ne trebaju biti crveni kao da se ručno unose?
« Last Edit: April 26, 2011, 05:23:11 PM by jazavac »
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline more

• Admiral flote
« Reply #2 on: April 27, 2011, 07:29:15 PM »
Vragec, bojim se da kada sudac vidi toliko administracije da će praviti velike probleme. Kako povezati rezultate HHP u jedinstven obrazac s Open rezultatima jer je veći broj navedenih kolona jedinstven? Osim toga, treba predvidjeti da će se i kod HHP vršiti podjela u grupe kao i kod Opena (izjednačen broj nagrada), pa bi obrazac trebao predvidjeti i tu mogućnost razbivke. Vragec, ako se namjeravaš žrtvovati za rješenje  tog problema, učini to brzo jer vrijeme jako stiska.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #3 on: April 27, 2011, 10:11:25 PM »
Vragec, bojim se da kada sudac vidi toliko administracije da će praviti velike probleme. Kako povezati rezultate HHP u jedinstven obrazac s Open rezultatima jer je veći broj navedenih kolona jedinstven? Osim toga, treba predvidjeti da će se i kod HHP vršiti podjela u grupe kao i kod Opena (izjednačen broj nagrada), pa bi obrazac trebao predvidjeti i tu mogućnost razbivke. Vragec, ako se namjeravaš žrtvovati za rješenje  tog problema, učini to brzo jer vrijeme jako stiska.
Već smo razglabali o podjeli hhp u grupe i zaključili da nam ne treba baš toliko pehara, pa se hhp neće dijeliti u grupe.

Što se administracije tiče, za početak bi bilo dovoljno da 'dežurni HHPovac' tj, onaj ko ima najbrži pristup sucima i podacima ručno u 'naš' (vragecov) obrazac ukuca vremena iz službenih rezultata i obriše hhp brodove koji nisu na toj regati, te ubaci 'nove' hhpovce (nije hipijevce  hiohz99)
Bar mi se tako čini, ako ne griješim  :confused:
Ako to stigne napraviti neposredno nakon regate i isprintati i staviti na oglasnu ploču, super. ako ne, onda ovdje na portal kad stigne. Ionako nema smisla brzati sa podjelom prvima dok malo ne uskladimo brojeve da ne bude opet grintanja i barufe.
to je samo moje mišljenje i ne mora biti točno.
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline vragec32

• Moderator
  • Kontra-admiral
« Reply #4 on: April 27, 2011, 10:39:08 PM »
Jazavac, u pravu si za crveni stupac, iako imam raznih varijanti, pa i ta da se kopira stupac startnih brojeva a ostalo se samo posloži, zbog nekih razloga-duga priča ... Nijedna nije preteška.

More, nije to ništa više administracije nego što je ima i za Open. Samo, ja sumnjam da će se ijedan sudac htjeti s time zamarati, barem za sada.
Ja sam mislio da to netko od "nas", zainteresiranih za HHP, tko bude na regati, odradi za početak. Naravno da mora imati komp/laptop sa sobom.
Podatke dobije od sudaca odnosno RO, unese ih u tablicu, bolje ako je moguće kopiranjem ili linkanjem startne liste, a ako ne - pješke.
To je 1/2-1 sat posla maksimalno.
Nakon regate upišu se vremena starta, potom po stratnim brojevima ulasci u cilj - i to je to (cca opet 1/2-1 sat posla, ne više),
samo se netko toga treba prihvatiti i odraditi. Manje će sjediti u birtiji prije i nakon regate, ništa drugo.  ;)

Iskreno, nemam pojma kako bi se to integriralo s Open rezultatima jer ne znam čime se sudci služe, kojim programom ili na koji način obrađuju podatke.
Ne bi bio nikakav problem da se u predloženom filu slože tablice i obrada podataka i za Open, samo kome bi to trebalo?
Nekako nisam siguran da bi se sudci navikli na neke svoje programe htjeli zezat s nečim novim i vjerojatno manje "savršenim".
Ako se sudci koriste nekim "zatvorenim" programom, vrlo je teško to povezati s ovim (Excelom) ... no možda, ne znam.
Na koncu konca, sve to može obraditi netko lociran npr. u Dubrovniku a regata je recimo u Rapcu, samo mu se proslijede podaci bilo mailom, faksom, telefonom ....
Prijave za regate su obično u klubovima gdje postoji osnovna komunikacijska oprema (fax, internet), tako da bi to hodalo ako bi bilo dobre volje.
To se odnosi samo na slučaj ako se ne nađe nitko sposoban i voljan da to odradi "na licu mjesta", što bi bilo bolje.

Na koju se to regatu misli za koju je stiska s vremenom? Labinske r. ?
Prije same "prve regate" moraju se iskristalizirati rješenja osnovnih pitanja koja smo dotakli i sam pristup, inače ništa od toga.

Jazavac: nisam pročitao tvoj zadnji post prije pisanja svog tako da se čini da se ponavljamo ... uglavnom, suglasan s napisanim.
« Last Edit: April 27, 2011, 11:26:39 PM by vragec32 »

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #5 on: April 28, 2011, 10:06:26 AM »
Obrazac sviđa!  happy0034
Da li je moguće taj(te) obrasce staviti na HHP stranice,tako da se može vršiti kalkulacija direktno via NET i bez problema isprintati?  :bow: ili eventualno staviti ,,blank,,dokumente koje će biti moguće isprintati,pa odraditi ,,pješke,,?  :confused:
T

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #6 on: April 28, 2011, 05:36:44 PM »
Obrazac sviđa!  happy0034
Da li je moguće taj(te) obrasce staviti na HHP stranice,tako da se može vršiti kalkulacija direktno via NET i bez problema isprintati?  :bow: ili eventualno staviti ,,blank,,dokumente koje će biti moguće isprintati,pa odraditi ,,pješke,,?  :confused:
Bolje ga imati u laptopu pa direktno unositi i računati, ili skinuti sa neta  'čisti' obrazac pa dalje u laptopu...

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #7 on: April 28, 2011, 07:01:44 PM »
Štoviše,zajedno sa svim sadržajem sa HHP stranica...(popis brodova sa koeficijentima,podaci prijavljenih članova...) eeee...ali kako to sa NET-a spustiti na laptop u formi elektroničkog obrasca,pa da se interno može vršiti obrada prijava i evidentirane baze jedrilica (sa koeficijentom HHP) u predočenom Exell obrascu i isprintati  fgzku
 Trenutno su na NET-u ,,teoretski,,obrasci koji u praksi nisu primjenjivi...alloooo Vragec 32 spašavaj...  :bighug:
T

Offline maza

• Noštromo
« Reply #8 on: April 29, 2011, 06:28:28 PM »
VRAGEC, anim19
Stvarno se trudiš i provodiš JEDINI u djelo HHP.
Tablica sa memorandumom ti je lijepa, svi komplimenti.
Međutim
Suci imaju svoje tablice , svoje excele u kojima su se naučili upisivati podatke, Njima ne treba NIŠTA osim HHP broja i kolona sa formulom za dobivanje korigiranog vremena jedrenja. NIšta više niti manje.
Njima nije nikakav problem podijeliti 100 sa HHP-om, oni to rade sa ORC-om, niti kasnije složiti plasman po grupama i ukupno.
Ne treba ništa komplicirati. Mi im trebamo samo dati HHP broj  i formulu. 
I još jedna sitnica : ORGANIZATOR TREBA U RASPISU NAVESTI DA SE JEDRI PO HHP-u , Sitnica, zar ne?
I na web stranice stavi onaj formular iz kojeg su za sve članove HHP-a vidljivi osnovni podaci koji ulaze u proračun za HHP broj.
 :thanx:

Offline vragec32

• Moderator
  • Kontra-admiral
« Reply #9 on: April 29, 2011, 10:16:53 PM »
Suci imaju svoje tablice , svoje excele u kojima su se naučili upisivati podatke, Njima ne treba NIŠTA osim HHP broja i kolona sa formulom za dobivanje korigiranog vremena jedrenja. NIšta više niti manje. Njima nije nikakav problem podijeliti 100 sa HHP-om, oni to rade sa ORC-om, niti kasnije složiti plasman po grupama i ukupno.
Ne treba ništa komplicirati. Mi im trebamo samo dati HHP broj  i formulu.

Možda suci imaju ali mi nemamo. Ako imaju svoje "Excel" ili sl. tablice, super, naše im ne trebaju. HHP im se samo dostavi (doslovno u ruke) i to je to.
No, je li to baš tako (jednostavno), nisam siguran. Volio bih da si u pravu.
Imam osjećaj da se večina sudaca koristi gotovim programima za obračun rezultata a ne proračunskim tablicama.

I na web stranice stavi onaj formular iz kojeg su za sve članove HHP-a vidljivi osnovni podaci koji ulaze u proračun za HHP broj.
Budem. Nevolja je što se prebacivanjem na Google doc. puno toga "raspadne" pa traži vremena da se ponovo posloži.