VIP NADZOR BRODOVA

Autor carbon, Rujan 04, 2018, 12:02:32 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

carbon

PRAVA ISTINA O VIP NADZORU BRODOVA!
NE UZIMAJTE VIP NADZOR BRODOVA NI POD RAZNO!
Evo mog iskustva sa vip-om.
14.6.2018.  sam sklopio ugovor sa njima na temelju raznih pohvala portala kako se radi o izvrsnoj aplikaciji za nadzor plovila u realnom vremenu.
Bavim se elektronikom i nije mi se dalo uzimati neke kineske trackere koji i ne rade kako treba, htio sam pravu stvar, ?itaju?i razne portale i pohvale, htio sam platiti uslugu i dobiti ono što želim.
Vip je ipak renomirana firma, nikad nisam imao problema sa njima, pa kažem: profesionalci su, oni to rade kako treba.
Nude 24 satnu podršku, tracker ima sve sto treba:
-   Pra?enje plovila u realnom vremenu
-   Logove
-   Geofence
-   Watchbox
-   Alarm za pad napona
-   Alarm za ometanje ure?aja
-   Povjest kretanja i sva kompletna izvješ?a po kalendaru

I tu po?ninju problemi.
Sam uvid u kartografiju je odli?no napravljen, dobro zamišljen i pun opcija, ali najvažnije: NE RADI!
Po?nimo redom:
14.6. Sklapam ugovor, potpisujem, pla?am, dobivam ure?aj.
Nikakva previše objašnjenja od prodava?a ne dobivate.
Pitam što dalje, kaže prodava?: u kutiji su objašnjenja.
Dolazim ku?i sav sretan, otvaram, ure?aj je  quecklink gv200, ok odmah na net da vidim o ?emu se radi.

Tek kad sam prosurfao, kužim da ure?aj uop?e nije za upotrebu u poja?anoj vlazi (sto se o?ekuje za plovila) al ajde.
Zasmetalo me je to sto quecklink ima proizvode koji su waterproof baš za plovila dok vip naru?uje ove lowcost, zašto? To samo oni znaju...
Ok, gledam malo priru?nik i detaljno je objašnjeno kako se ure?aj ugra?uje.
Postoji snop žica ali koriste se tri glavne, ostale su za digitalne i analogne ulaze/izlaze (za upotrebu raznih senzora)
Te tri glavne su za napon (+ i -) i tre?a je za „ignition detect“ odnosno za ACC+ koji registrira jel motor u radu ili ne.
Na kraju svega postoji link na koji se morate registrirati da bi vaš ure?aj komunicirao sa vašim preglednikom.to je: https://cloudmarket.vip.hr/

Registrirao sam se na cloud i dogodilo se je....NIŠTA...
Ne mogu na?i nadzor brodova...sve pet, zovem njihovu sluzbu od 0-24 koja je lijepo prikazana na portalu 091 77 22 , davam im sve podatke sa ugovora i dobivam odgovor kako to ne mogu oni riješiti ve? tehnicka...
Bo, sta ja imam pojma tko to mora riješiti, samo riješite, platio sam, kažu zvat ?e me...
Prošlo je dva dana, ja nestrpljiv, ajde zovi opet, diktiraj OIB, kažu, prespojit ?emo vas tehni?koj...
Prespoje oni mene tehni?koj, a tehni?ka meni: što su vas spojili nama, mi smo tehni?ka, mi radimo samo hardver, to je njihov posao...ja malo zbunjen, koliko zbunjen toliko ogor?en time da me šetaju al ajde, strpljen spašen, vratili me prodaji i sve iznova, OIB pa problem.
Kažu: registrirajte se na cloud
Kažem: Jesam
Kažu: OIB
Ja sad ve? pomalo lud.
Kažu: Morate poslati potvrdu registrirane e-mail adrese za kupovinu na vip cloud marketu
Svašta, kako to da mi to nitko nije rekao????
Poslat ?emo vam mailom da ispunite i ispe?atirate papir za registraciju.
Mail je stigao drugi dan, ispe?atirao i potpisao registraciju  i poslao njima na poslovni@vipnet.hr
Opet isto, nitko ne zove niti ne šalje mail dva dana.
Na cloudu javlja SSO gresku!
Opet nakon dva dana zovem, opet OIB opet koji je problem?
Kažem da mi javlja SSO gresku ma sto to zna?ilo...
Pitaju me jel sam ispunio zahtjev za verifikaciju???!!!
BOO!, nemam pojma da to treba...
E sad treba zahtjev za verifikaciju kontakt podataka za komunikaciju sa vipnetom!
Katastrofa, kao da mi prvi dan nisu mogli re?i sto treba.
Pokušavam na cloudu otvorit „moja riješenja“ ali mi javlja opet SSO grešku!
Ajde ?ekam opet dva dana..
Nakon toga ja opet zovem i dobivam odgovor da ?e me netko kontaktirati od strane agenata.
Opet prošlo par dana.
Napokon me zovu i korak po korak me uvode u portal, opet javlja SSO grešku.
Kaže agent da ?e me ponovo nazvati.
Nakon par sati kre?emo ponovo, sad ne javlja SSO grešku i ulazim u moj portal.
Slijede?e je sto moram je pod administracijom ubaciti moj gv200 ure?aj!
Agent me vodi do aktivacije ure?aja.
Treba ubaciti Serijski broj sim kartice i PUK2
Ja sav uzbu?en, ubacujem serijski broj i puk2, kad ono, sim kartica ne postoji.
Sad mi neugodno da sam fulao brojeve, pokušavam iznova, detaljno pregledavam, brojevi su ok ali sim i dalje ne postoji.
Agent me uvjerava da sam ih fulao.
Po?eli se prepucavat pa sam rekao da ?u im slikat i poslat screen PC-a i kartice pa nek oni to riješavaju, sto se i dogodilo, opet ista špreha: ZVAT ?EMO VAS!
Opet nitko ne zove. (Mozda i zovu nakon 15-tak dana, al meni treba ?im prije)
Zovem ja njih, ali vikendom tehni?ka ne radi, ?ekajte do ponedjeljka.
Napokon u ponedjeljak, opet OIB i bla bla, dobijem tehni?ku, tamo me opet pita OIB (kao da nisu ista firma) pa mi frajer kaže da mu is?itam serijski broj sima i puk2 jer da on to mora ru?no unijeti i da za svaki daljnji ure?aj treba preko tehni?ke ru?no jer da preko portala imaju problema.
Ure?aj je napokon prijavljen, a pošto na plovilu struja nije bila ukop?ana odnosno master switch je bio na off, ure?aj je bio van funkcije  (backup baterija „drži“ oko par dana) tehni?ar mi je rekao da ne vidi aktivnost prema serveru te da kad odem podignuti struju da se ?ujemo.
Tako je i bilo, ja sam skoknuo do plovila, ukop?ao struju i nazvao tehni?ku.
Tracker se aktivirao i napokon sam na mojem portalu vidio plovilo na karti, tehni?ar mi je rekao da je spreman za uporabu i to je bilo to.
U me?uvremenu sam ga pitao zasto je poslan ure?aj koji je striktno za vozila i ugradnju u kabini vozila, a ne za plovila, na što mi je rekao da posaljem upit na mail.
Napokon sam se „vidio“ na karti i po?eo istraživati opcije trackera.
Znaci od potpisivanja ugovora do aktivacije je proslo dobrih dva tjedna.
Ukratko mi ure?aj treba da bih vidio gdje mi se plovilo nalazi ako do?e do problema sa turistima koji ga rentaju, ali i za otu?enje plovila.
Na prvu ?inilo se sve u normali, pokazuje putanju, brzinu i trenutnu lokaciju plovila, ono sto sam prvo primjetio je to da triger za „ignition detect“ ne radi.
Sad nisam bio više siguran jel preko kontakta dovoljno ne padne napon pa o?itava da je motor u radu, pa sam žicu za ACC posve otpojio od kontakta.
Na cloudu je i dalje stajalo da je plovilo u „plovidbi“ i da je motor uklju?en.
Ok, nije neki problem sto mi o?itava da je motor u radu jer mi i nije neka bitna informacija, uostalom na o?itavanju o naponu vidim jel motor radi ili ne, ako je preko 14,2V motor radi, kad padne na 13 i niže, znam da je ugasen.
Ono sto me je znatno zanimalo je to da postavim geofencing i da dobijem informaciju ako se plovilo neovlasteno udalji iz zadanog radijusa. Ja sam stavio 100m.
aktivirao sam i alarm za pad napona te alarm za ometanje i bez javljanja, odnosno ako je ure?aj ukloni za plovila.
Alarmi su aktivirani i informaciju su trebali poslati mail adresom!
Na moje razo?aranje niti jedan log na mail nije poslan, niti geofence niti pad napona!
Ajde zovi opet, opet OIB opet agent 1,2,3,4 pa tehni?ka.
U tehni?koj su vidjeli da alarmi ne rade i da niti jedan log nije poslan prema mailu, odnosno da aplikacija ne radi svoj posao, kažu ?udno, zvat ?emo vas.
Nije me to toliko smetalo, mislio sam mala greska.
Prošlo je tjedan dana, nitko ne zove. Kažem: ako ja ne zovem ne?e biti nista od toga.
Opet fckn OIB, oni vide da je to jos na razmatranju i da je u postupku rijesavanja, zvat ?e me.
Proslo jos tjedan dana, dosao prvi racun, do tad sam im poslao 20-tak mailova, u slijede?em navodim da neka mi skinu ili umanje ra?un posto mi usluga ne radi do kraja.
Odgovora nema.
Svi mailovi su im diplomatski napisani ljubazno-ljubavnom porukom kako odklanjaju poteško?u, kako mi zahvaljuju za unaprije?ivanju usluge u budu?nosti i bla bla.
Agenti su ljigavo ljubazni, ali bez ikakvih pravih informacija ili saznanja o odklanjanju kvarova, oni su tamo SAMO DA ZAPRIME PROBLEM I UMIRE KUPCA KAKO GOD DA ZNAJU!
HRPA UHLJEBA!
Nakon toga mi šalju mailom listu ovlaštenih servisera, pod izlikom da ure?aj nije instaliran/spojen pravilno.
Na listi ima nekoliko firmi i posto sam ja sa Krka, najbliža mi je Istra, slijede?i je Murter.
Zovem Istru i javlja mi se ženska osoba koja nema pojma o ?emu ja pri?am, daje mi vlasnika na telefon, te mi vlasnik na moje zgrazanje kaze da sa vipom nema ugovor ve? 8 godina.Svasta!
Zovem Murter, ista pri?a.
Zovem Split, frajer mi kaze da ne rade sa vipom 7 godina i da su raskinuli ugovor sa njima jer se vip nije drzao ugovora, mimo njih je sklopio sa drugim  ovlastenim servisom za ugradnju te raskinuo sa postoje?im bez da ih je obavjestio o tome.
Zovem dalje...
Doznajem da vip ima kooperante za vip nadzor brodova, da nista ne rade oni i da imaju masu poblem sa radom usluge.
Ponovo zovem vip, agenti nemaju pojma sto ja sad njima pri?am, niti za servisere, niti za listu, niti za uslugu, oni ?itaju brosure za riješenje problema, oni pojma nemaju, i svi se pozivaju na stare liste servisera!
Nemaju u tehni?koj nikog tko zna pogledati  skriptu za nadzor.
Uz to izdaju ure?aje koji nisu provjereni jel uop?e rade, mislim da bi im neka institucija koja se bavi inspekcijom  dobro dosla!
Nakon par dana zovu iz raptora i ispituju me detalje o spajanju ure?aja.
Zaboravih re?i da ako ne ugradite ure?aj u ovlastenom servisu gubite pravo na 12 mjese?nu garanciju!
U ovom slu?aju sto sam doznao (slucajno) je ovlasten raptor iz zagreba, treba mi bar 1000 kn gore i dole za garanciju, a uredaj je 600kn, nije mi neka garancija.
Uglavnom zovu me iz raptora i pitaju me kako je spajan ure?aj, ja objasnim i kazem da kartografiju i putanju vidim, al alarmi ne rade, kaze sa tehni?ke strane je ure?aj ok, problem je ocito sa komunikacijom izme?u servera i ure?aja putem skripte.
?UDE SE DA JE POSLAN URE?AJ KOJI SE KORISTI ZA KAMIONE!
Opet zovem vip, opet sve iz pocetka, oni rijesavaju taj problem, brzo ?e.
Proslo tjedan dana.
Zovu iz vipa da je izdan nalog za slanje novog ure?aja.
Zovu me iz raptora da mi salju novi ure?aj.
Samo preselim sim i tracker radi.
Dosao tracker, selim sim, ure?aj se uop?e ne spaja, nema aktivnosti na portalu!
Napon 0V, motor i dalje uklju?en, plovidba, a pomaka na kartografiji nema.
Lampice na novom ure?aju normalno blinkaju kao u brosuri da su SIM i GPS online.
Naravno, ja bih trebao vipov posao radit pa pokušavat radit ono sto bi oni trebali dok ne proradi!
Po?etkom 8 mjeseca sam predao zahtjev za raskid ugovora!
U više navrata im slao mailove, do dan danas odgovora nisam dobio!

Doznajem da raskid ne?e odobriti dok ne isporu?e uslugu u cijelosti!
Doznajem i to da alarmi ni drugima ne rade, ali drugi il to ne kuže il ih to ne zamara baš previše!
Namjena je trackera da vas obavjesti kad vam netko ukrade plovilo, tome najviše i služi tracker!
Mozda ima nekog ovdje da ima preko vipa, a da njemu alarmi rade.
Toliko živaca i vremena sam na njih potrošio da je to prezalosno kako se oni prema korisnicima ponašaju, ovdje ispada kao da sam ja njih zakinuo, a ne oni mene, katastrofa.
?ekam da mi isteknu ostali ugovori kako bih mogao pre?i na drugog operatera, mozda mi bude gore, al iz principa ?u sve preseliti!

SLIKA 1.
Napon je ispod vrijednosti jer je ugašen "master switch" umjesto 0V pokazuje 2,5V Pokazuje plovidbu i uklju?en motor, što dakako nije!

SLIKA 2.
Pokazuje logove od pola no?i jer je "doga?aj" plovidba i motor je uklju?en, što dakako nije!
Ne ra?una dobro ukupnu udaljenost zbog varijacije satelita te ocitava grešku od minimalno 0,5NM do 4.9NM

SLIKA 3.
Plovilo se po?elo kretati tek u 9:31:56, što se vidi i po brzini.

SLIKA 4.
Plovilo se zaustavilo i motor je ugašen u 9:52:44, status je "plovidba" i svakih cca. minutu je log sa brzinom koja je u stvari varijacija satelita, ali bespotrebno pridodava ukupan put plovila na završnom izvještaju!
Postoji i "put zaustavljanja" plovila u izvješ?u, al ni to dakako u aplikaciji NE RADI!

pelig

VIP nadzor brodova? Cloud aplikacije? :icon_scratch:
Teške govnarije! Ako kupujem brod, kupujem ga da bih plovio i uživao u plovidbi. Sva ta elektronska sranja samo odvla?e pozornost, otupljuju ?ula i kvare užitak plovidbe. Gomile ži?urina koje traže da se bavim njima umjesto konopima? Ljudi moji, da je Magellan imao svu tu elektronsku opremu, ne bi nikada oplovio svijet, ve? bi još i danas ?ekao usidren u Las Palmasu da mu pošalju nove "gadgate", da bi mogao uploadati novi "smart software" koji ?e mu re?i kada je najbolji trenutak za nastaviti plovidbu!

Strici

Ustvari prvotni tekst (VIP ???) nisam stigao ni pro?itati, zapo?eo, ne potpuno kapirao, iako u suštini shvatio, a reagiram na Peligovo napisano, pa malo preuredio:

Citat: pelig  u Rujan 05, 2018, 08:24:14 PRIJEPODNE
...brod imam da bih plovio i uživao u plovidbi. Skoro sva ta elektronika samo odvla?i pozornost, otupljuju ?ula i oduzima vrijeme za uživanje na moru. Gomile ži?urina koje traže da se bavim njima umjesto konopima? ....

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

carbon

Hehe, ni ovi iz vipa ne kuze bas...
Ure?aj sluzi da bih mogao pratiti plovilo ako se turistima dogodi kvar na motoru ili nesto slicno, nije za osobnu upotrebu ve? za poslovnu...
Uz to sluzi i za otu?enje plovila, ponajvise lai?ki re?eno: ako ga tko mazne...
Zovu me jedni da se vra?aju za 10min, ja ?ekam...li ga ?ekam, proslo pola sata, zovu me i kazu da su se izgubili...is?itaju mi koordinate, a oni na Plavniku, kazu: vrtimo se oko otoka i nikako da na?emo ulaz u luku...eto i radi toga mi treba tracking... 

Strici

Pa ?emu onda tolika pisanija koju tako i tako nitko nije ni stigao (?) pro?itao. Ipak se sve može jednostavnije, kao što si objasnio u drugom tekstu.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Ne znam  :icon_scratch: najednostavnije je uzeti AIS transponder i mozes pratiti svoj brod https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:4.560/centery:52.459/zoom:14
Ili uzmes satelitski telefon (IRIDIUM) i zadas mu da ti salje u odredjenom intervalu poziciju broda
Imas i ovo :
http://www.boat-vitals.com/display.html?link=11-101-ec2c284ef0-C-dd_MMM_HH.mm-GPS5

To koristi jedan Bugarin koji zivi u Engleskoj a sada naviga po Grkoj i hvali je na sva usta. Inace tip je IT strucnjak
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

carbon

Citat: Strici  u Rujan 05, 2018, 10:17:18 POSLIJEPODNE
Pa ?emu onda tolika pisanija koju tako i tako nitko nije ni stigao (?) pro?itao. Ipak se sve može jednostavnije, kao što si objasnio u drugom tekstu.

Pisanija je o tome da malo izreklamiram vip.

carbon

Citat: Damir s  u Rujan 05, 2018, 11:10:22 POSLIJEPODNE
Ne znam  :icon_scratch: najednostavnije je uzeti AIS transponder i mozes pratiti svoj brod https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:4.560/centery:52.459/zoom:14
Ili uzmes satelitski telefon (IRIDIUM) i zadas mu da ti salje u odredjenom intervalu poziciju broda
Imas i ovo :
http://www.boat-vitals.com/display.html?link=11-101-ec2c284ef0-C-dd_MMM_HH.mm-GPS5

To koristi jedan Bugarin koji zivi u Engleskoj a sada naviga po Grkoj i hvali je na sva usta. Inace tip je IT strucnjak

AIS se pla?a vise nego tracking ako zelis u realnom vremenu, sat telefon nije za namjenu istog,  pozicioniranje na "on demand" ili schedule  (gdje trazis poziciju ure?aja samo kad je zatražis), realno vrijeme prikazuje trenutnu poziciju kretanja...(refresha poziciju svaku sekundu)
in real time ima više opcija, ovisi sto želiš...

pelig

Citat: carbon  u Rujan 05, 2018, 11:24:28 POSLIJEPODNE
Pisanija je o tome da malo izreklamiram vip.

U tome te podupirem. Ako želimo naš Jadran o?istiti od sme?a, tada treba smanjiti i uporabu sme?a od aplikacija.

Damir s

Mozes koristiti kao HIR3:  https://forecast.predictwind.com/tracking/display/HIR3
Ali sve to se bazira na iridium komunikaciji a sve sto je u realnom vremenu se placa :hello2: Inace nasi ljudi jako malo koriste moderne igracke i strahovito su protiv njihove upotrebe  :laughing7: tako da ovi koji prodaju i servisiraju takve igracke jednostavno nemaju ikakvoga iskustva. Vecina problema bi se mogla rijesiti prikljucivanjem uredjaja on line i popraviti ili ustimati direktno iz kancelarije servisa (bar tako kod nas rade) jedino ako je elekro ili mehanicki kvar na uredjaju onda moras slati uredjaj u ovlasteni servis.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)