NAŠE PRI?E - Dogodilo se..., i to baš meni !

Autor Strici, Travanj 10, 2012, 02:19:51 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Naslonio se na traktorovu gumu, u me?uvremenu donijeli ljudi još ?ega, pa se bolje zaštitio. No i on je dobio vodu. Osovina iskrivljena, valjda i propeler. Kad se naš završavao došlepali i njega. No nije toliko oplate razbijeno, jer je bio sam, a našeg je on pritiskivao. No nisam tada ni mario za njega, jer sam imao posla preko glave, a i bio kivan na lakoumnost i blesavost; bacim sidro i idem ve?erati ili spavati. Ustvari sam bio ljut i na sebe, jer podve?er nisam bio u portu, pa nisam uop?e imao pojma de se neko ulivo vezao. Kao što rekoh, to nije bila moja briga, ja sam bio hidrograf, a ne brodska posada, stanovao bih u hotelu ili privatno, ili kao tada u kampu. Završio radni dan, brod dobro vezan, a ja u život, do ujutro, a onda opet na radno mjesto. Tu brigu oko male flotile sam radio iz ?iste ljubavi prema "mojim" kai?ima, i nisam nikad bio zadovoljan kako se posada broda šlampavo odnosila prema svemu, tako i prema "mojoj" flotili. Bar sam ja tako mislio. Sad pak stvarno moram iza?i. Moram pro?i moju dnevnu rutu.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Tan Gun

Strici

Potrudio sam se razumjeti, i znam što se desilo. Nažalost kad se nesre?a desi, ljudi su više znatiželjni. Pa tako i ja. Kad ve? stavljaš taj nemili doga?aj nama da pro?itamo, pa bar se malo potrudi i prevedi ponešto, jer sigurno neki ne razumiju ni toliko malo kao ja. :(
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Y40

Ukratko:
Sre?ko i Olga Pust na jedrilici Ciao (Sweden yacht 45) su sudjelovali na regati ARC World kada su 40-tak milja prije cilja etape na Kokosov otoku u Indijskom oceanu udarili u neku stvar (ili možda kita) sa listom kormila. Kormilo se odlomilo što je uzrokovalo prodor vode u jedrilicu. Pokušavali su sprije?iti prodor vode ali im nije uspijelo. Isto tako su pokušali sa svom opremom (sve mogu?e pumpe plus usis vode za hla?enje motora) koju su imali na jedrilici pumpati vodu iz broda. U me?uvremenu je stiglo do njih još nekoliko u?esnika regate koji su jih pokušali tegliti do Kokosovog otoka ali nije išlo zbog prevelikih valova. Nakon cca 5 sati pumpanja vode iz broda u njemu je bilo toliko vode, da je prova ve? bila prakti?no ispod površine mora. Prebacili su se sa splavom na najbližu jedrilcu sa kojom su pristali na Kokosov otoku. Sa broda su uspijeli spasiti samo nešto osobnih stvari, nekoliko knjiga, kompjuter. Ostalo je skupa sa brodom završilo na cca 4.000 metera dubine. Sve skupa žalosno.
Poslje šoka su se ipak odlu?i za nastavak plovidbe na katamaranu, koji isto tako sudjeluje na regati i ve? su na Mauricijusu. To možete pratiti ovdje:
http://blog.mailasail.com/issa#map

estan

Ajd, sre?a što su oni živi i zdravi, mada bi ja jako teško prežalio tako krasnu jedrilicu.

Strici

Eto dobro je da je pojašnjeno; sad sam sve razumio, i mogu Estanovo samo potvrditi. J..i ga, to je tako. Imali su peh, ali su veliki moreljupci. Neki su doga?aji nepredvidljivi, a doživjeti se bez rizika skoro da i ne može. Ali se nesre?a dogodi i kod ku?e.
Drago mi je ?uti da oni nakon svega nisu od mora odustali.

Strici

Da zatvorim i ovu temu. A što sam tek mislio napisati. Da popiz..te. A ništa ne?ete doznati Doduše koliko ste i ovdje bili aktivni i pisali, ne?e vas puno ostati znatiželjnih

estan

Ajde nemoj tako pa pisali smo, a još nam se svašta ima dogoditi.

Strici

Eto ne smije se lagati. U laži su kratke noge.  Znate onu narodnu, a ko bi zbog laganja morao zbog kratkih nogu hodati da mu se jajca vuku po zemlji. Ne?u imenovati, ali sigurno znate.
A ja nisam lagao, pa nema opasnosti, iako se otegla. Nego bi sada trebao pisati, a ne piše mi se. Zato da se ne bi i meni vukla, napisat ?u to o mopedu, ali ne sada.