NAŠE PRI?E - Dogodilo se..., i to baš meni !

Autor Strici, Travanj 10, 2012, 02:19:51 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

grancipor

Nije se dogodilo meni, ali vrijedi pogledati i dobro razmisliti...   :o

Hurricane Ivan - Eye of the Storm
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

estan

Citat: Strici  u Studeni 30, 2012, 06:21:41 POSLIJEPODNE
Eto nesmije se lagati. U laži su kratke noge.  Znate onda ko bi zbog laganja morao zbog kratkih nogu hodati da mu se jajca (testisi, za op?e razumijevanje :angel02) vuku po zemlji. Ne?u imenovati, ali sigurno znate.
A ja nisam lagao, pa nema opasnosti, iako se otegla kctu75. Nego bi sada trebao pisati, a ne piše mi se. Zato da se nebi i meni vukla, napisat ?u to o mopedu, ali ne sada. anim32
Štrici, tko laže taj uspije u politici. Nisam vidio da baš hodaju na kratkim nogama, jedino im drobovi porastu od službenih ru?kova i ve?era. Možda to stvara vizualni dojam da su im noge kra?e.

estan

Ma kad bi oni tako, ne bi nikad navukli bira?e da za njih glasaju. Ljudi vole slušati laži i prazna obe?anja i tu im potrebu politi?ari zadovoljavaju. Koliko su u tome mazanju o?iju sposobni toliko su dobri i uspješni politi?ari. Onaj tko dobro promisli stvar, zna unaprjed da ti ljudi ne mogu rješiti probleme, za koje obe?avaju da ?e rješiti, ali malo tko voli o tome razmišljati. Valjda im je lakše kad se malo samozavaravaju, a politi?ari im daju poticaj u tom samozavaravanju.

Strici

http // www-youtube-com/watch-feature=player_embedded&v=_2ACER_oEP0
je link katastrofe stavljen od Grancike. Hvala svevišnjem da toga nema kod nas. Dobro sam se naježio.
Sveisto me jako smeta ona blesava muzika na onu katastrofu :fucyc:
A se i pitam, a dali se je prije mislilo i tamo ne bilo. Koliko god da je tragi?no, ja se pitam, a zašto su svi oni tamo, kad se zna da se takvo što ponavlja, a ako ve? na vrijeme se skloni, pripremi, a na kraju krajeva, sve se jednom mora platiti. I gušti :laughing7:

Ti ljudi su neki od nas. To su naši susjedi, o?evi, bra?a, poznanici. To smo mi, to ?e i neko od nas sutra biti. Mi smo takav narid, i tu se nema više šta re?i.
Utjeha nam može biti da su i drugi narodi isti, mnogi i gori, ali puno ima i boljih nego što smo mi. Jedino kod nas i gorih od nas se ne poštuje ono što su sami ti i donijeli, tojest zakoni koji su prepisani od boljih.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Estane, aj ti napiši koju :angel02. Pri?u naravno. Ako ti ništa ne pada na pamet, drmni litru, ili pola litre, al nemoj se prije najest, tako je jeftinije. I odma ?e ti štagod past napamet. kctu75
Nego ovo o politi?arima i sli?no ajmo malo se "ispuvat". Imamo gdje. Ajmo malo o politi?arima. Evo ja ovdje za provokaciju: Lini? ima debelo pravo. A vi tamo u ispuhu ispušite se :angel02
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Citat: grancipor  u Prosinac 01, 2012, 04:59:02 POSLIJEPODNE

Lako je poslije bitke biti general i takti?ar. Po meni su oni nastradali trebali prije dobro razmisliti. Znali su da dolazi uragan, mogli su isploviti na suprotnu stranu otoka, nisam doživio ali ja ako ve? nisam stigao na drugu stranu nebi taj uragan do?ekao na sidru sa kopnom po krmi.
Lako je biti pametan (?) iz fotelje u kojoj sjedim. Zato je moje geslo. Kog vraga tražiš tamo, kad je opasno. Ima toliko lijepoga a da nije opasno podru?je. Samo se treba druk?ije misliti. :callme:

estan

Ma kvragu i politika. Više sam htio bacit šalu, a ispala ozbiljna rasprava. Ja bih ra?e o nekom doga?aju na moru, ali prisilno sam na vezu, jer nakon bliskog susreta moje Cleio i Pijavice, kojem nažalost nisam bio prisutan pa ga ne mogu detaljno opisati, pokidana genova mi još nije stigla s popravka od jedrara. Doduše nabavio sam jedan flok od 6 kvadrata, s kojim bi se moglo zajedriti uz randu po ja?em vjetru, ali i njega sam ostavio jedraru da ga malkice dotjera (dvije tri sitnije rupice na mylaru koje na koje treba naljepiti naljepnice od dakrona). Posao na floku nije velik, mogao bi biti gotov za par minuta, ali nije mi se dalo tražit gdje sam zaturio samoljepljive zakrpe od crvenog dakrona koje negdje imam pa sam i flok ostavio u jedrara. A, on radi na genovi pa ra?una da ?e kad završi na brzaka popraviti i flok i ja tako sad imam samo randu, a s nom samom je malo grubo jedriti, jer zbog duge kolombe teško se može bordižati bez floka. Zapravo tehnika je kao na onom snimku gajete na onoj tradicionalnoj regati. Malo zadržiš uzdu floka kad on ve? dobije vjetar s druge strane pa on pogura brod da u?inu bordiž i da možeš nastavit sa drugim uzdama. Ja to uspijem ipak napraviti i bez floka, ali ta igra je samo za široko more. Ako se to radi negdje blizu kraja (a ja volim jedriti negdje neposredno uz borovu šumu visoke klifove ili neku sli?nu ljepotu) tada ta igra može završiti na sikama koje se ljubazno smješe i zovu brod u svoj zagrljaj. Eto, ova tema se ipak uklapa u temu dogodilo se baš meni, a ja sam o tome pisao na drugim mjestima. Sad ?u malo ponoviti. Genova je bila narolana na roleru tako da je škotina bila narolana preko genove jedno 5 ?iri i još na dva mjesta vezana s konopom da se slu?ajno ne razrola. Krajevi škotine bili su namotani oko vin?eva, provu?eni kroz štopere i još vezani za bitve. ?enova se na kraju nije razrolala, ve? bila usisana kroz konope prema gore. Jedan kraj izvu?ene genove zapeo je za križ i iskidao se, a po?upao je i par zakovica na okovu križa. Velika desna sar?a nije puka, ali je ispala matica na vrhu jarbola koja je drži pa se sarža otka?ila. Konopi koji su osiguravali genovu izazvali su tako?er manja ošte?enja na samoj genovi. Sada se genova mora smanjiti za jedno ?etiri kvadrata pa ?e sada, umjesto 150 % genova biti 100 % genova, tj. približne veli?ine kao i randa. To me prisililo da naru?im novu veliku genovu, a kako sada imam veliku i malu, nabavio sam još i flok, izbacio roler i prelazim na ono o ?emu sam i ranije razmišljao, na promjenjiva prednja jedra. Nisam baš oduševljen tim troškom, ali, kad je ve? tu da ispadne i nešto dobro od toga. Doduše, kad se radi genova bez UV zaštite, ona je nešto jeftinija, ali morao sam kupiti papagale (mesingane karebinere s klipi?em za kop?anje flokova i genova na prednji štraj) koji isto dosta koštaju. Eto malo sam se raspri?ao o tom slu?aju, a nadam se da mi budu?a plovidba ne?e donjeti puno pri?a o nevoljama. Ra?e bih da pri?am o lijepim doga?ajima.

estan

Citat: Strici  u Prosinac 05, 2012, 07:18:08 POSLIJEPODNE
Citat: grancipor  u Prosinac 01, 2012, 04:59:02 POSLIJEPODNE

Lako je poslije bitke biti general i takti?ar. Po meni su oni nastradali trebali prije dobro razmisliti. Znali su da dolazi uragan, mogli su isploviti na suprotnu stranu otoka, nisam doživio ali ja ako ve? nisam stigao na drugu stranu nebi taj uragan do?ekao na sidru sa kopnom po krmi.
Lako je biti pametan (?) iz fotelje u kojoj sjedim. Zato je moje geslo. Kog vraga tražiš tamo, kad je opasno. Ima toliko lijepoga a da nije opasno podru?je. Samo se treba druk?ije misliti. :callme:

Za mene je glavna pouka pri?e to, koja je prednost trupa izgra?enog od ?elika?

grancipor

Citat: Y40  u Listopad 22, 2012, 10:49:14 POSLIJEPODNE
Ukratko:
Sre?ko i Olga Pust na jedrilici Ciao (Sweden yacht 45) su sudjelovali na regati ARC World kada su 40-tak milja prije cilja etape na Kokosov otoku u Indijskom oceanu udarili u neku stvar (ili možda kita) sa listom kormila. Kormilo se odlomilo što je uzrokovalo prodor vode u jedrilicu. Pokušavali su sprije?iti prodor vode ali im nije uspijelo. Isto tako su pokušali sa svom opremom (sve mogu?e pumpe plus usis vode za hla?enje motora) koju su imali na jedrilici pumpati vodu iz broda. U me?uvremenu je stiglo do njih još nekoliko u?esnika regate koji su jih pokušali tegliti do Kokosovog otoka ali nije išlo zbog prevelikih valova. Nakon cca 5 sati pumpanja vode iz broda u njemu je bilo toliko vode, da je prova ve? bila prakti?no ispod površine mora. Prebacili su se sa splavom na najbližu jedrilcu sa kojom su pristali na Kokosov otoku. Sa broda su uspijeli spasiti samo nešto osobnih stvari, nekoliko knjiga, kompjuter. Ostalo je skupa sa brodom završilo na cca 4.000 metera dubine. Sve skupa žalosno.
Poslje šoka su se ipak odlu?i za nastavak plovidbe na katamaranu, koji isto tako sudjeluje na regati i ve? su na Mauricijusu. To možete pratiti ovdje:
http://blog.mailasail.com/issa#map

Šokantno, tužno i žalosno. :(
Sinking of yacht Ciao.m4v
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

jazavac

Od morati napustiti brod gore je možda jedino potonuti skupa s njim.
Tužna pri?a, ali su se bar spasili.
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN