NAŠE PRI?E - Dogodilo se..., i to baš meni !

Autor Strici, Travanj 10, 2012, 02:19:51 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Pa nebi se on razbio, brzina je bila sasvim mala, ?ak da ga je postrugalo sa strane, osim zagrebotina nebi se ništa desilo. To je vrlo ?vrst brod, nema badave Lojdovu certifikaciju. ?ak i sa smo sjeli, vjerujem da bi ga nekako otsuko. Najviše štete u tom slu?aju bi bile stres i moj vlastiti unutrašnji ego. Jer tako nešto se jednostavno nesmije desiti. I to je šta ja sebi nemogu oprostiti. Ipak nema bezgriješnih :laughing7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Ve?e u životu nisam vidio, mislim u životu, ovdje na Jadranu, a vidio sam peraje morskih pasa nekoliko puta. No ova stotinjak metara po pramcu malo livo je bila peraj?ina. Uzbudili smo se ko kokoške kad piške, ja okrenuo drito na peraju, jedrima, sasvim polagano, možda ?vor.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

more

Strici

:confused1:
Jedrili smo sasvim polako to?no na peraju, on se nije micao, ili ako je, bilo je to ne za primijetiti. Dojedrili smo gotovo na njega, mislio sam da ?emo udariti pramcem, onda naravno i kobilicom. Nisam bio na pramcu, nego za kormilom, ali je on kako mi je re?eno, ( a kad to kaže moja supruga onda štima) prije samog naletavanja se okrenuo na le?a i zaronio dublje, valjda dakle tri ?etri metra prije udara. Ja sam ga vidio to?no ispod kobilica. Žu?kasto sme?a, ili je to bilo zeleno sivo? tako nekako ogromna tjelesina. Možda ga je kobilica postrugala, koliko je bio duboko.

S pramca ga je uslikala rodica a kako slika nije od kvalitete, nisam dosada ni znao gdje je.

Strici

Pa sam upalio motor i onako sa ionako mlohavim jedrima vozio u o?ekivanju da ?e izroniti, što se i desilo, i sada sa motorom sam vozio na njega, polako naravno. I tako, ne znam koliko, ali bar dva puta motorom, i svaki bi puta neposredno prije nego ?u naletjeti, okrenuo se podronio, a mi smo gledali tu ogromnu tjelesinu. Fascinantno. :thumbsup:

estan

I nije ti palo na pamet da malo zaplivaš zajedno s njim. :icon_pirat:

Strici

:toothy9: Naravno da mi je palo. No sad mi se neda pisati, bit ?e. :laughing7:

Strici

I onda se nije više pojavljivao. Ubrali smo jedra i krenuli motorom. Ja sam nazvao Split radio i javio na kojoj poziciji je bio taj morski pas. Rekli su mi da je to ve? tre?a prijava u tom akvatoriju. Kasnije u radio obavijestima su obavještavali o opasnosti za male kai?e, ja nisam ?uo, ali mi je tako re?eno. Mi smo bili na visini desno nam Murvica, kad sam zaklju?io da ?emo do?i u Drvenik prerano, pa okrenuo na livo, do moje omiljene dnevne štacije, i u prolazu Mali Kosma?, kopno sasvim blizu oto?i?u oborio sidro.
Nakon nekog vremena, bilo mi je vru?e i ja sam sko?io sa krova kokpit nadgra?a "bombu" u more i oplivavao brod.
Oni na brodu nisu ulazili u more, pa sam ja brati?a pozvao neka se ide kupati, a on meni spominje morskog psa. Ja pak uop?e nisam o njemu mislio, ali sam brzo izašao iz mora, i kupanje više nije bila tema.
Par dana kasnije sam ?uo da je taj pas uhva?en. Uhvatili su ga pomorski policajci koji su tada bili brodom stacionirani (ili boravili?) u Kremiku. Iz klaonice u Trogiru su uzeli ba?ve krvi i mesnog otpada , kod kova?a dali iskovati udice i uhvatili ga. Koliko se sje?am u tom akvatoriju.
Ja nikad ne?u prežaliti, zašto sam zvao na kanal 16 i javio da sam vidio psa. Možda baš nakon mog tre?eg poziva su obavijestili policiju. Iskreno mi je žao što sam doprinuo da ga uhvate. Jer on nema kuda more je njegov dom, i on je u moru kod ku?e.
Tako da ih vidim desetine, ja nikada više to ne bi javljao. Biti korektan gra?anin nije uvijek dobro, bar za dušu nije. :-[
Pas je bio ogroman. 5,5 metara, a kažu da je doplivao za ameri?kim ratnim brodovima koji su tada plovili Jadranom. :dontknow:

estan

Put u pakao poplo?an je dobrim namjerama. I sam sam se više puta opekao zbog savjesnosti, tj. mislio sam dobro, a napravio loše. Stvari treba uvijek uzeti kao složene pojave, koje nisu crno bijele. Zato se ne slažem sa bezuvjetnim poštivanjem pravila, o postupcima ipak treba prije promisliti. :dontknow: :crybaby2:

vawe

vidim da smo zabrazdili u neke (pre)ozbiljne teme.. a naslov je sprdnja na svoj ra?un... pe evo... jedan od.... prošle godine u 6 mjesecu radio sam na jednom brodu marini Preko, i kako to obi?no biva malo sam se zaigrao sa poslom a imalo sam se prera?unao... uglavnom uhvtilo me 10 tak sati nave?er u marini - posao sam završio i pritom se toliko oznoijo (i usmrdio) da me bilo sram oti? na pi?e u obližnji kafi?.. i tako ukrcam se žedan u kai? (mo?na istranka) i krenem prema Zadru, po putu nazovem prijatelja da me pri?eka u Foši sa pivicom... savršen plan... ponesen prvim inteligentnim riješenjem pomislim kako i bilo dobro malo se i okupati... ugodna je ve?er idealna prilika za osvježiti se... i tako zaustavim mo?ni stroj u recimo 1/3 kanala... pogledam prema gradu i vidim trajket Sis pred gradom.. idealno... skinem se ko od majke ro?en i bacim se u more... predivno, osvježenje.. onako par puta zaronim u crnilo.. ma gušti samo takvi...opuštanje koje mi je baš trebalo...SAVRŠENSTVO.... i tako penjem se ja na bandu kai?a koji naravno nema nikakva (pa ni navigacijska) svitla, i onako iz mora dok se pokušavam uspentrati ispred sebe ugledam crveni i zeleno svitlo!!!! :BangHead: WTF.... e pa lipi moj trajekt Sv. Juraj je tih dana bio na zamjeni u našem gradu... i grande skipper koji se redovno sprda na ra?un postignu?a ?eških nauti?ara, se mahnit penje na kai?, pali pentu i za dlaku izbjegava tgrajekt koji ga usput re?eno nije niti primjetio.... sri?a moja da je tohatsu upalio iz prve... ma ko bi svitu objasnio što ?ovik gol radi u 10 nave?er u srid kanala.. sam....
nemoram ni re?i kako je piva po završetku navigacije dobro sila i kako joj se pridružilo još njih par nakon toga... žao mi što ovo ne mogu lipše opisati al virujte bilo je ka u kakvoj komediji... lip pozdav svima!