Filmici...

Autor veky, Listopad 17, 2008, 10:12:32 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

paagus

Dalmacijo lipa   Â© bsunjic

https://youtu.be/GsoGkUv2bB4

Uživajte !

Paagus

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Strici

https://youtu.be/_tc0rIMHgkc

Ništa posebno, ali ipak perfektno :thumbsup:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Sve to ljijepo izgleda po bonaci se vezati samo puno puta jednostavno nemas sanse igrati se sa vezivanjem. Znam puno puta kada je dobar vjetar sa mora nabiti gas da bi se vezao jer inace imam velike sanse razbiti susjedni brod. Puno puta se dogodi da zbog vjetra se ne mogu okrenuti zato uvjek imam obicaj se vezati provom prema mulu jer mi je lakse izaci krmom jer ipak je to skoro 12 m duzine i 4m sirine  pa samo nadvodni dio ima dobru kvadraturu na vjetru.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Strici

Damire, vidi kako on cijeni prostor i sve mirno i odmjereno radi, vidi i eleganciju same jahte. To je poanta videa. :thumbsup:  Za mene je sve to ljepše od bilo kakvog "strmoglavog" uplovljenja. Ja takvim znalcima skidam kapu, a uvjeren sam da taj zna i kad uvjeti nisu povoljni, a tada se sam sigurno nebi uvla?io na taj vez. :icon_scratch:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Znam kako je lijepo vidjeti kada netko tako lezerno ulazi na vez pa jos sam. Sigurno on zna uci i po losem vremenu jer normlno ne mozes bas birati vezove kako zelis bar tako je kod nas . Kada smo Kupili Luckya iz marine su nam ponudili nekih 8 vezova koji su bili slobodni da mi sebi jednoga izaberemo, mi smo nasega odabrali njima javili i sada to imamo. Puno  puta kod nas jedrilicari ulaze ki na trkama iako je ogranicena brzina 3 milje na sat ali puno njih se ne pridrzava toga dok se sto ne dogodi a onda ce biti kuku lele.

Strici

Citat: paagus  u Ožujak 03, 2018, 04:01:44 POSLIJEPODNE
Dalmacijo lipa   Â© bsunjic
https://youtu.be/GsoGkUv2bB4       Uživajte !

Ne mogu prežaliti što me je "vrijeme dronova" prestiglo. Ne mogu se nagledati takvih snimaka! :thumbsup:

Rijetko kad sam uplovljavao u neku marinu za nevremena, a ako mi je pristati bilo riskantno, ili sam pristao gdje sam mogao i sam odlu?io, ili uop?e nisam pristao. Jako dobro znam obu?enost i sposobnost mnogih mornara u marinama, a to se lako ustanovi kad je nevremenska frka. :icon_scratch:

Damir s