Zadarska regata 2017, 13-14.05

Autor Leo, Svibanj 13, 2017, 11:48:03 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Leo

Danas je po prekrasnom vremenu i ugodnom vjetru odvožen prvi plov Zadarske regate krstaša u organizaciji JK Uskok Zadar.
18 jedrilica jedrilo je na ruti od Uskoka , kroz Veli Ždrelac, oko oto?i?a Paranak te koz Veli Ždrelac do cilja pred Uskokom na Vitrenjaku.
U ukupnom poretku pobijedio je "Gringo 2" s kormilarom Robertom Sandali?em, JK Uskok, drugi je kroz cilj prošao "Wish You Were Here", Josip Stip?evi?, JK Uskok dok je tre?i bio "Proto3" Filip Eškinja, JK Uskok.

pero

Leo

Danas, u nedjelju, vožen je drugi plov Zadarske regate. Ruta je bila od starta na Vitrenjaku, pred Uskokom oko pli?ine Sajda do cilja pred Uskokm. Osamnaest posada i danas je uživalo u prekrasnom vremenu a i vjetar se samo kratko "skrivao" dok je zapravo cijela regata vožena po ugodnom vjetru.
Nakon dva plova ukupni poredak je :
1. Wish You Were Here, Josip Stip?evi?, JK Uskok
2. Gringo 2, Robert Sandali?, JK Uskok
3. Proto 3, Filip Eškinja, JK Uskok

Ante_Ri

Hvala Leo, stavi ukupni poredak ako ga dobijes.
Koji brod je Proto 3?
Koja rijec o vasem jedrenju?
Pozdrav

Damir s

Pvozdrav Leo konacno nesto o jedrilicarsvu a ne natezanja i prepucavanja, puno hvala slike su super.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Leo

Proto 3 je bivša Aurora a to je Dona 32.

Evo i plasmana
Teško je bilo fotkat (još mobitelom) preko stakla, po grupama se i ne vidi a ovaj ukupni poredak sam popravljao da se barem može pro?itat

Jedrio sam na Najdražoj, u grupi 3 ukupno 8 , moglo je i bolje al dobro, eol se malo poigrao  :icon_biggrin:
Prvi dan su se karte tri puta miješale, po obi?aju na startu ( dobro startali ali malo prerano  :angel9: pa se vra?ali ) Žeš?e miješanje bilo je u Ždrelcu, i u odlasku i u povratku bili je bitno doku?iti kako i gdje je najja?a struja ( a bilo je dosta) .
Mali detalj iz tog plova, pred otokom Parankom viramo prema otoku a iz smjera Ždrelca dolazi turisti?ki brod "Carpe diem" koji nam trubi i traži prolaz, morali smo ponovno okrenuti, izgubili brzinu ... , mogao je komotno zaobi?i nas po krmi, imao je slobodnog ?istog mora ko u pri?i...
Prije toga je trajekt elegantno zaobišao više jedrilica u regati u samom Ždrelcu bez trubljenja i bilo kakvog ometanja a u povratku smo bili to?no na kursu katamaranu Olei, bez ikakvih problema vidno je promijenio kurs i mimoišli se bez ikakvih problema.  Iz cijele pri?e kapa dolje i  :thumbsup: za profesionalce iz prijevozni?kih kompanija  :BangHead: :sad10: za meštre sa turisti?kih brodova.....

Drugi dan manje nepoznanica ali trebalo je pogoditi gdje bolje vu?e vjetar i gdje ?e se prije popuniti pogotovo u povratku niz vjetar.

Ali sve u svemu jako lijepa regata sa pristojnim brojem u?esnika i dva fantasti?na dana na moru.

Ante_Ri

Ursa Major

Lijepe fotke, komplimenti.
A ja sam mislio da je Proto Justin 10...

Leo

I dobro si mislio  :angel4: naime prethodni Proto2 je Justin10  ;)