Prelog yacht

Autor Dario, Studeni 30, 2008, 11:03:55 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dario

http://www.prelogyachts.com/

47 feet, dizajner Andrej Justin

prvi put cujem, jel tko cuo od vas sta o tome? koliko vidim po komunikacija prem provi losa, kabina napravljena u kaskadama, po meni nepotrebno i nezgodno u jedrenju

jazavac

prvi put ?ujem i vidim. Prema podacima koji su tamo imam dojam da bi mogao biti brz po laganim vjetrovima, i dosta 'suh' u kokpitu. Korito mi se ?ini ok, lijepo izgleda, ali ko što kažeš - paluba i kabina, osobito iza jarbola, funkcionalno i estetski (osim možda pasivnim putnicima) mi nije dobra. Kao da je ra?ena za ?arteraše koji  žele povremeno zajedrit na regati.
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

GRINGO_ZD

Pogledajte položaj korm. kola, kako kormilar sjedi?
Na bandi a noge na uskom djelu klupice. Na bandi ima opet vrlo malo prostora do krme.  ???
Ako sjedne u kokpit kolo mu je previsoko, klupica uska a bojim se da mu ni vidljivost nije najbolja.
Skica kormilara pokazuje ga u kokpitu i lagano zgrbljena...... :-\
Nisam baš oduševljen ni isprekidanim i stepenastim površinama na putu od kokpita do prove, pri ja?em vjetru i moru može postati neugodno i opasno.
Nekako ?ini mi se da je jako jako puno posve?eno designu i to zanimljivom ali da se manje razmišljalo o manvriranju i kretanju ljudi po brodu prilikom jedrenja.
Leo

Andraz

Trup je Justinov, a ostalo od designera Dana Lenarda koji je i vlasnik www.nuvolari-lenard.com
Bio je ove godine na sajmu u Šibeniku ako se dobro sije?am.
Cijeli karbonski, s jarbolom iz Lorima ali potpunim interierom koji više sli?i na luksuzne jahte.
Mislim da se ga ne može kupit i da je manje više one-off.

Dario

koliko vidio u prodaji za 620 000 eura + davanja mislim

vragec32

Ha, netko kupuje i mobitel opto?en dijamantima.
Niti je on (mobitel) time bolji, funkcionalniji a Boga mi niti ljepši.
A ipak ima svoje kupce.
Na ovom brodu (za te novce) svi?a mi se samo silueta trupa, ali samo od razme na dolje.