bolesno...

Autor Seriola Dumerili, Siječanj 23, 2012, 06:13:13 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Seriola Dumerili

Farrier 32 potpuno karbonski sa svim djidjama kao zakrivljene kolumbe, jarbol koji se naginje poprecno... Ako na pet do osam cvorova pocinje dizati glavni trup...
We think the wind was 5 to 8 knots,average boat speed was 14 knots with max was just over 18 knots. There is ashort version and a long version on YouTube
http://youtu.be/wZ9GmM4o210

marin

Strašan je to brod. Nekako ?u do?i do njega ili možda ve?eg.

Seriola Dumerili

Da, zaboravio sam, moze se puno ustedit na skoti, i tako je stalno kacana ka mu je vjetar uvijek u provu  :sail: anim19

Andraz

OK, iako sam veliki fan višetrupaca ove brzine su glupost. Nije to Oracle ili Alinghi iz AC33. A nije ni Seacart kojeg radi Marstrom iz autoklaviranog karbona.
Ovaj Farrier ima po specifikacijama 1200kg što je 300kg više od Seacarta (dajem samo kao benchmarking) što naravno ne ide baš u susret brzini.
A i Seacart treba 10?v vijetra da ide 15?v.

Da se razumemo ovo je vrhunska igra?ka ali za 250000USD mora biti bolja od nekih drugih na tržištu.

Seriola Dumerili

Tocno Andraz, prenosio sam vijest kako je objavljena. Farrier bi morao imati performanse blizu Seacarta. A cim si blizi morskoj povrsini dojam brzine drasticno raste.

Seriola Dumerili

jos jedan videoclip, na timunu je koliko sam razumio jedan od boljih a-cat jedrilicara. Do 10 cv vjetra, orca 10 do 11 cvorova, krma do 20 cv. Jedra su "delivery" i manja od regatnih
JAILBREAK 1-22-12.MOV