Registracija plovila, trošarine itd...

Autor Gonzaga, Travanj 25, 2009, 09:12:20 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tin

to ovisi o puno parametara.... sumnjam da ce netko tko nema direktan uvid u tablice moc rec... morao bi nazvati poreznu i carinu pa bi ti oni znali reci kolko ko trazi...

Eventum

Visina posebnog poreza (trošarine) koji se pla?a pri uvozu plovila:

stibra

Mene samo zanima zašto ne postoji još poseban dodatan poreze na motorne brodove i to prema snazi. Npr. od 0% za motore na jedrilicama i onda prema gore, i to drasti?no, do 90% cijene broda :)

mac

Savjetovao bi ti da ne spominješ izraze kao što su "dodatni porez". Kakva je situacija, mogao bi se netko sjetit udarit dodatni porez na jedra, po kvadraturi. Ili koncesiju na korištenje vjetra  ;D

MirkoN

Jel ima netko u ponudi kakvo vozilo, plovilo?

pelig

Primjetio sam da unazad godinu dvije sva nova plovila imaju registracije koje sadrže oznaku mjesta i šesteroznamenkasti broj! Pretpostavljam da je rije? o novoj umotvorini nepliva?a koji drmaju ministarstvom mora!? Logi?no, zar ne; Zašto bi mala mjestašca sa 100-200 stanovnika imala dvocifrene brojeve plovila? Trebaju imati šesterocifrene! Tako veliki brojevi implicitno ukazuju koliko veliki posao rade genijalci u ministarstvu mora kad provjeravaju jesu li ubogi mještani platili sve namete na svoje ribarice! :violent1:

paagus

Registraciju ?ine oznaka mjesta (dva slova) + nacionalni identifikacijski broj (NIB - 6 brojeva).
Taj NIB je jedinstven broj, nešto poput OIB-a za brodice, svaka barka ga je i do sada imala u UPISNIKU BRODOVA.
Sada ga pišu na brodu pa ?e registracija za brod iz Rijeke ako mu je NIB 123456 biti RK 123456
Kada ga prodaš na primjer meni u Pag, dobit ?e registraciju PG 123456. Zna?i, treba promijeniti samo oznaku mjesta.
Ako u me?uvremenu ne izmisle nešto još bolje i novije.
Samo se bojim da ?emo jednog dana i mi sa starim (kratkim) registracijama morati napisati te "NIB" brojeve na svoje barke.  :icon_biggrin:
Paagus

Eventum

Kakva je trenutna situacija s uvozom plovila iz EU? Pla?aju li se kakva davanja?

Kako je kod kupovine plovila u HR, pla?a se neki porez na prijenos vlasništva ili još uvijek ne?

janko_ka

nedavno sam kupio jedrilicu ( polovnu) i bez poreza je prošlo, za uvoz nisam upoznat