Aktualne informacije o priveznim bovama i murinzima

Autor pojedinac, Travanj 27, 2009, 02:05:28 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mala od portala

U svakom slu?aju na ovome ne?emo stati. Temu sam proslijedila i Ministarstvu pomorstva, koliko ?ujem moj je mail proslije?en glavnom pomorskom inspektoru, pa narednih dana idemo dalje i povu?i ?emo za rukav sve one kojima je dužnost da kontroliraju kvalitetu vezova na dodijeljenim koncesijskim sidrištima. Koliko ?ujem, kontrolu bi trebao obavljati onaj tko je dodijelio koncesiju - dakle županija - i lu?ke uprave. Ove druge se odmah vade kako nemaju ni vremena ni ljudstva za kontrolu svih sidrišta, a meni je nekako teško vjerovati da županija ili lu?ka uprava ne može recimo u travnju, pred po?etak sezone, osigurati jedan ili dva ?amca i par ljudi (ronilaca) koji ?e obi?i sidršita na njihovom teritoriju i pregledati stanje korpo morta, konopa, lanaca i karika. Moglo bi se da se ho?e...  :angry4:
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

estan

Sre?a da sam Soline presko?io pri povratku s ?ite. Tamo gje sam sidrio bilo je bez bova i besplatno (mislim na Pašmanu). Ina?e s bovama sam se susreo na Smokvici (uklju?eno u cijenu ulaznice u NP Kornati a to je 300 kn dan za brod do 12 m), Kaprijama (128 kn i 40 lipa za moju jedrilicu) te u Zlarinu (ne znam koliko su nitko mi nije došao naplatiti). Ina?e sve te bove su OK, baš kako treba, s tim da one na Smokvici nisam koristio jer sam se vezao za mul kod poznanika.

Tan Gun

Uvala Kolorat, Punta Križa, Cres - vez na bovi 12 kuna / m. Sve štima !  ( osim 'grmljavine s pljuskovima mestimi?no' )  :happy3:

janko_ka

Mala od portala

Ako me sje?anje unatrag tri godine dobro služi, upravo ispred te plaže i crkve Gospe gusarice je koncesijsko sidrište s bovama (mislim da se na nekoliko slika koje je objavio portal Dalmacija News to i vidi), a još jedno sidrište s bovama, mislim istog koncesionara, je južno od mola, u blizini bivše tvornice ribe. No obzirom da je Komiža otvorena na jugo i da se u vali naprave žestoki valovi, pitanje je koliko je vez mogao izdržati takvo optere?enje.

Ali mi je zanimljivo još nešto: kažu u izvještaju da na jedrilici u trenutku nasukavanja nije bilo nikoga????  I što je još bolje, nije ovo jedini takav slu?aj, zadnjih dana smo ?itali o više takvih slu?ajeva u kojima su se nasukali brodovi na kojima u trenutku popuštanja sidra ili pucanja veza nije bilo posade. Primjer: neki dan nasukana jedrilica kod Cavtata, a ju?er je trajekt "Prizna" u Pašmanskom kanalu prihvatio slovensku jedrilicu koja je bez posade nekontrolirano plutala morem.   :BangHead:  Nije mi jasno kako po takvom moru možeš samo tako ostaviti brod na vezu i mrtav-hladan oti?i.   ::)
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Decos

Citat: Tan Gun  u Srpanj 27, 2014, 10:13:20 POSLIJEPODNE
Uvala Kolorat, Punta Križa, Cres - vez na bovi 12 kuna / m. Sve štima !  ( osim 'grmljavine s pljuskovima mestimi?no' )  :happy3:

Prošle godine smo bili tamo i pobjegli zbog osa, kakvo je stanje ove godine?
Ina?e što se ti?e koncesionara i bova sve OK.

estan

Što se Komiže ti?e, u vrijem dok još nije bilo bova, ja sam imao problema do?i do jedrilice s gumijem, jer je jugozapadnjak bio podivljao, ali sidro se nije pomaklo, a konop je  bez problema izdržao. U tome i jest problem da bi bove trebale pružiti ve?i stupanj sigurnosti, a ?esto ne pružaju.

Tan Gun

Citat: Decos  u Kolovoz 01, 2014, 08:50:58 PRIJEPODNE
Citat: Tan Gun  u Srpanj 27, 2014, 10:13:20 POSLIJEPODNE

Prošle godine smo bili tamo i pobjegli zbog osa, kakvo je stanje ove godine?
Ina?e što se ti?e koncesionara i bova sve OK.

Vezao sam se uve?e, ujutro otišao  - nikakvih problema s osama.

kiba

...info...otok Pasman,Mjesto Pasman.Mala lu?ica u kojoj se od ove godine po?elo naplacivati....12m...180 kuna.Nezgodno po maestralu.Mmetnuli su i muringe za vezanje kremom no za ve?e bodove ima malo mjesta za manevre.Ja sam se vezao bo?no jer nije bilo gužve.A da mi je došao ve?i brod na muringe bilo bi problema iza?i...pogotovo po vjetru..

estan

Ma otkuda im to da napla?uju kao minimalnu kategoriju 12 m. Tako su meni u Kornatima pitali istu cijenu kao za jahtu na kojoj je 8 ljudi, što mislim da nije u redu.