GROBLJE JEDRILICA

Autor Strici, Svibanj 01, 2009, 09:02:15 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Možda ne bi bila loša ideja nekom sitnoinvestitoru kod nas, a skoro sam siguran da bi se našlo dovoljno nauti?ara koji su nekad "navigavali" pa ostarjevši morali prodati jahte i iz nostalgije iznajmljivati tako napravljene apartmane.

No kod nas ?ini mi se "glavurde" se još uvijek nisu dovoljno upotrijebile, pa se ?eka "strani investitor" da pokupi lako ste?enu "lovu".
Tekst sam ju?er napisao, a ve? par sati nakon današnje objave eto napredne glave; doduše stare, sijede, ali pametne :angel9:.
Kako naša mala jednom progovori o nekom podmorskom groblju za nauti?are, meni je to "makabar"  :sad10: ne volim ni ?uti, pa mislim da bi ovakva ideja bila prihvatljivija :icon_scratch:
Eto ješka je stavljena, samo da riba zagrize.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

more

pelig

Citat: Strici  u Kolovoz 12, 2020, 06:52:28 POSLIJEPODNE
Drvene jahte je najlakše reciklirati, ali ljudi imaju i ideje:

U Indiji je polovicom XIX stolje?a sagra?ena fregata Punjaub. Gra?ena je od malabarskog tika, koji je na glasu kao najkvalitetnija vrsta tika. Ta zanimljiva parnja?a, na pogon lopaticama je nakon sudjelovanja u dva, tri rata prodana privatniku. Valjda kao zastarjeli koncept. Taj novi vlasnik, izvadio je parne strojeve i preuredio fregatu u prelijepi kliper. Taj je pod imenom Tweed ušao u legendu obaraju?i brojne rekorde. No za našu pri?u je iteresantno da je i taj brod na koncu života doživio sli?nu sudbinu kao i ovi kojih je slike stavio Strici. S jednom razlikom, da je od njega sagra?ena crkva. Ta još i danas postoji negdje u južnoj Africi.