Besplatan navigacijski softwer Sea Clear

Autor slaven, Travanj 02, 2010, 03:08:22 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

skipi55

Kaj te to?no interesira? Ozi Explorer ili karte? Ja imam negdje spremljene, sve su u .png formatu a negdje imam (moram potražiti) full version OZI i kalibrirane karte cijelog jadrana. Neznam samo koji je datum.
Pozdrav

Decos

Citat: skipi55  u Rujan 28, 2010, 08:02:12 POSLIJEPODNE
Kaj te to?no interesira? Ozi Explorer ili karte? Ja imam negdje spremljene, sve su u .png formatu a negdje imam (moram potražiti) full version OZI i kalibrirane karte cijelog jadrana. Neznam samo koji je datum.
Pozdrav

Trebaju mi "samo" kalibrirane karte, ajde ako imaš stavi negdje da skinem

skipi55

Bok Decos... Kak sam ve? rekao, nisam siguran za datum i kalibražu, ali imam još neke, pa bum to sve stavil na svoj FTP Server. Sredim ti "ulaznicu", i onda ti pošaljem, pa si ti to skini. Moj savjet je da uzmeš FTP Client "FILLE ZILLA", brz je i vrlo dobar. Nova verzija je 3.3.4.1- Download here: http://filezilla-project.org/http://filezilla-project.org/.Ako ho?eš moju, ili jednu od mojih E-Mail adressa, reci pa ti bum napisal. Za sad sam još u firmi do 23.00, onda idem doma i bum opet pogledal na Forum - napiši jel to OK ili nije
Pozdrav

Decos

Citat: skipi55  u Rujan 28, 2010, 10:25:51 POSLIJEPODNE
Bok Decos... Kak sam ve? rekao, nisam siguran za datum i kalibražu, ali imam još neke, pa bum to sve stavil na svoj FTP Server. Sredim ti "ulaznicu", i onda ti pošaljem, pa si ti to skini. Moj savjet je da uzmeš FTP Client "FILLE ZILLA", brz je i vrlo dobar. Nova verzija je 3.3.4.1- Download here: http://filezilla-project.org/http://filezilla-project.org/.Ako ho?eš moju, ili jednu od mojih E-Mail adressa, reci pa ti bum napisal. Za sad sam još u firmi do 23.00, onda idem doma i bum opet pogledal na Forum - napiši jel to OK ili nije
Pozdrav

Skipi55 poslao sam ti svoj mail na PP

skipi55

Sve OK-vidio sam...I ?ak sam odgovorio. Još sam malo u stersu, ali se nadam da bum do pono?i to sredil.

Pozdrav

Strici

Citat: slaven  u Travanj 02, 2010, 03:08:22 POSLIJEPODNE
Kako nemam svoj brod, ve? ?arteriram, volim imati svoju navigaciju. Naarvno za taj tjedan ili dva godišnje ne da mi se kupovati skupe plotere i karte, ve? sam mislio upogoniti svoj laptop.

Za sada sam pronašao, na forumu ve? spomenuti, Sea Clear http://www.sping.com/seaclear/index.htm, besplatan program za navigaciju morem.

Naravno, besplatne karte nisam našao, ali kako imam svoje male karte uredno kupljene, po?eo sam skenirane verzije kalibrirati, što je mukotrpan posao. Zanimljivo je da HHI svoje elektronske nauti?ke karte prodaje preko Jepsena, a od HHI-a ih nije mogu?e naru?iti.

Program podržava uvoz kalibriranih rasterskih mapa iz raznih formata uklju?uju?i i OZI Explorer, a pri?a se  :) da postoje TOPO karte HR baš tako kalibrirane, i da su te karte u 1:25000 mjerilu, a znamo da su nauti?ke u 1:100000.

Ako netko zna za bolje rješenje,ili ima iskustva s raznim formatima rasterskih mapa i kalibracijom, neka pomaže!

Na primjer, još uvijek nisam našao pouzdan podatak o projekciji i datumu nauti?kih karata. ...

Bok Slavene!
Pogledao sam od kuda si i vidio Kutina. Onako oprezno da se nebi naljutio bih te pitao, a koliko to imaš vremena guštati u tom tjednu, ili ?ak dva, koliko ti to sati traje dan da bi imao vremena igrati se leptopom na brodu?
Ja znam sa koliko ?ežnje se do?e na more i na brod, i onda se vrijeme troši na leptop. Da ne misliš da sam ja protiv njih; imam ih 3 i dva kompa, ali na brod? Ja radije uživam u moru i brodu. Radije se brinem da su jedra perfektno strimana, a PC ima se bavim kod ku?e. Pa ko
liko god da si (vjerojatno), zagriženi kompjuteraš, uzmi najobi?niju kartu i vozi po njoj, odmori se i nauživaj, jer ?e opet pro?i ?itava godina da bi to mogao ponoviti. Za te naše vožnje je ona sasvim dovoljna, u to te uvjeravam, jer ja sam ih mjerio, a ja sam kod svakog rada jako pedantan. :bighug: A te navigacijske softvere, da koristiti. Kod ku?e u blagom miru doma svog. :bighug:
Ovo samo jedan savjet. Bez uvrede molim.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

marjan

Citat: Strici  u Siječanj 22, 2012, 12:44:53 POSLIJEPODNE
.......A te navigacijske softvere, da koristiti. Kod ku?e u blagom miru doma svog.
Ovo samo jedan savjet. Bez uvrede molim.

Sa kompjuterima radim  cijeli svoj radni život ali na brodu što manje to bolje. Obi?no se sa strici ne slažem, ali ovaj put  happy0034 :

Strici

:bighug:
Baš mi je drago da je tako bilo. Na svom bivšem brodu sam imao i radar. Ma dobio sam ga za sitnu lovu i bilo je tada šteta propustiti priliku. U toku godina sam ga jednom trebao zbog magle. I onda nije radio, osigura? riknuo, a magla velika, pa po tom vremenu nisam ni mislio na otvaranje ku?išta i izmjenu osigura?a. Uglavnom je to u ta vremena bila samo šminka, a kad bih ga i upalio, smetala me velika koli?ina plovila oko mene.
Tako uživaj i bez elektronike, i pouzdaj se u karte. Njih sam i ja pravio, i nemaj brige, sve je na njima to?no. (barem na onima gdje sam ja mjerio) hio4
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!