Aku bušilice - Makita, Bosch, Dewalt, Festool....zamjena ?elija i reparacija bat

Autor malibrzi, Travanj 16, 2010, 11:43:13 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

denister

Friga

Van de Stadt Jupiter

denister

malibrzi

Citat: denister  u Svibanj 02, 2010, 08:43:24 POSLIJEPODNE
ok, ajd ovako treba mi 13 baterija od 1,2V ampera neznam, koliko bi me koštala jedna baterija, pa sad navedi cijene...
zna?i jedna baterija od 1,2V i toliko i toliko ampera košta taoliko i toliko...probaj tako(btw. stvarno mi ih treba 13 i neznam od koliko su ampera jer ne piše na njima)

ovako : ako je Ni-Cd 18V - zna?i ide 15 ?lanaka po 1,2V serijski - obavezno , ali obavezno se moraju punktirati - jer lem ubija bateriju -
Ukoliko se radi o SC 2000mAh ?lanku - naj?eš?e je takav onda bi te jedna sa poslom došla : 290 kn/kom
Ukoliko se radi o 4/5 1300mAh SC ?lanku - onda : 240 kn/kom

Ako je Ni-MH SC 3800mAh 18V : sa poslom : 480 kn/kom
Ni-Mh 4/5 SC : 380kn/kom

Što se ti?e kineskih baterija : sve ?elije se ve?inom proizvode u Kini a treba samo tražiti pravog proizvo?a?a - pouzdanog!
Ako se sa nekim ?elijama radi preko 15 godina onda to ipak mora nešto vrijediti...
Za 100 kn se može samo kupiti sme?e koje nema pravo deklariran kapacitet ili nemaju dovoljnu snagu starta
Navedene ?elije u kratkom spoju daju preko 20A ( Ni-Cd SC 2,0Ah ) i preko 38A ( Ni-Mh SC 3,8 Ah )

Eto toliko, ako je tko zainteresiran može se slobodno javiti, a ako smatra da su cijene previsoke onda uvijek može kupiti za " 100 kn " kvalitetu  anim32

denister

je istina je moj bed 15 komada ih je ;)
btw. vidiš da se može staviti cijena pa ?ak i okvirna :)

Strici

Ja imam nekoloko aku busilica. Najstarijoj AEG 9,6 v, su akumulatori izdrzali oko 7 godina, pa sam kupio kvalitetne celije, bas za busilice. Kostalo me cca 2/3 novih akumulatora, orginalnih za AEG. I jedva da su drzali dvije godine. Sve moje ostale busilice su samo na 12 volta, znate zasto. Ne pada mi na pamet kupiti busilicu na vise od 12 volta. Inace busilice rade. Akumulatori su odlucujuci. Kod modernih busilica je slaba tocka glava za pricvrstiti svrdla, jer se tesko zatezu pa svrdla proklizavaju. Zato ja tu bornu glavu zamjenim za onu  sa stezanjem s nazubljenim kljucem. Da bi bormasina bila od boljih, treba imati dvije brzine. happy0034
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!