Kako nauciti?

Autor skvamo, Prosinac 02, 2008, 04:21:53 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

skvamo

Citat: dag  u Prosinac 03, 2008, 11:54:16 PRIJEPODNE
Sve tocno tako!
Slazem se ali teorija je jedno apraksa sasvim drugo ! Samo cekam da sletim u ZG i poslje nove na praksu (valjda cu naci nekoga)par sati a mozdai duze(mi bosanci slabo kontamo) :D :D

kvaka22

Brod je ko konj, što je neposlušniji ti moraš biti odlu?niji.

Strici

:D  A šta se ti?e vikanja mornara,  a ti uzvrati.  ;),  a ako si još i fizi?ki ja?i, zaprijeti mu. Obi?no kod galam?ija to jako pali. Znaš ono; "..samo da se iskrcam, polomit ?u ti sve kosti...", napravi grubu facu i sjevaj o?ima.  ;D
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Kožinski Bori

Vidia san takvih scena kada ekipa pristaje i ?ovik je pomalo nesiguran ali sve radi koliko toliko pravilno do trenutka kad se neki majmun po?ne derati. Onda sve krene nizbrdo, a kolega i ja moramo skakati na brod jer je ?ovika uvatila panika. A nemoš ga jadnog kriviti zato što je nesiguran. Ali naj?eš?e mi prave probleme upravo ti "promatra?i" sa strane koji se iz nekog razloga osje?aju pozvanim da ?oviku govore što da radi. Ja san prvi put kada su mi se gosti vra?ali nau?ia da je bolje ništa im ne dobacivati osim ako triba ponoviti manevar, lipo mu i pristojno kažeš da iza?e i vrati se ponovo. Problem je upravo kada se negdi na drugom gatu na?e ekipa koja misli da je popila svu pamet svita.
Ali ako triba deset puta ponoviti, ponovi deset puta, ne triba te biti sram. A galamdžije samo ignoriraj.
Ekke Ekke Ekke Ekke Ptangya Ziiinnggggggg Ni!

traktor

ja se ne sjecam situacije da mi je   netko nesto govorio  kod pristajanja, a jos manje se derao. Inace pristajem polako i nemam potrebu turirati motor. Mislim, da je kod pristajanja  najvaznije sto vise parametara uzeti u obzir ouz89

advmatic

...mislim da su  ovdje rekli sve sta je bitno za pristajanje: vježba, planiranje, ni brzo ni polako, sinkronizacija sa posadom (za mene je vrhunac da sam uspio postici da mogu sve sam radit)...etc  :angel02

... ali ovaj topic glasi: Kako nauciti ?  confuse0006

.. za nas sezonske nauticare i ostale pocetnike, na netu ima dosta simulatora za docking... Zabavno je a moze biti i korisno.. happy0034
NAVIGARE NECCESSE EST

mac

jel možeš bacit koji link za neki od tih simulatora?

Hrvoj

Nije baš upravljivo, ali može poslužiti za ste?i dojam o problemu:
http://spot.pcc.edu/~mtrigobo/docksim/

grafit

nemoj vikanje baš puno uzimati srcu ,kod nas (pa i mene )Dalmatinaca ve?ine, vikanje i mahanje rukama je uobi?ajeno komuniciranje.Dok nekoma tko nije na to navikao to izgleda kao pred ratno stanje

advmatic

Citat: mac  u Srpanj 18, 2010, 02:11:14 POSLIJEPODNE
jel možeš bacit koji link za neki od tih simulatora?

...iskreno, time sam se zabavljao prije mnogo godina u dugim zimskim nocima... :angel02

.... ali evo jedan od linkova..

http://www.boatus.com/games/dockit

...goooglaj na zadatu temu....naci ces i bolje... anim32

NAVIGARE NECCESSE EST