Grijanje na brodu

Autor Dario, Prosinac 30, 2008, 09:03:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vragec32

Citat:Mogu pitati za sadašnju cijenu ako te zanima.
Zanima, zanima! Molim te, pitaj. I nadam se da nije cijena po metru dužnom broda nego po specifikaciji potrebnog materijala i opreme.

grancipor

Citat: vragec32  u Ožujak 14, 2009, 10:09:49 POSLIJEPODNE
Zanima, zanima! Molim te, pitaj.
Eberspaher od 4kW (naj ja?i) sa ugradnjom: "klju? u ruke" na brod od 10 m do?e 12.000,00 kuna. Cijena može varirati ovisno o tipu i veli?ini broda.
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

vragec32

Hvala Grancipor. Ako se uspijem dogovoriti s mojim partnerima, javim ti se zbog još nekih detalja.

Eventum

Citat: grancipor  u Ožujak 17, 2009, 02:17:09 POSLIJEPODNE
Eberspaher od 4kW (naj ja?i) sa ugradnjom: "klju? u ruke" na brod od 10 m do?e 12.000,00 kuna. Cijena može varirati ovisno o tipu i veli?ini broda.

Ako ti nije problem možeš li ih pitati koliko bi koštao od 2kW (mislim da je Airtronic 2000) s ugradnjom... ?ak mi je OK i varijanta ako imaju i neki rabljeni, al da daju neku garanciju na njega... Pla?anje solarno, cash&carry :)

grancipor

Citat: Eventum  u Ožujak 17, 2009, 11:42:25 POSLIJEPODNE
Ako ti nije problem možeš li ih pitati koliko bi koštao od 2kW (mislim da je Airtronic 2000) s ugradnjom... ?ak mi je OK i varijanta ako imaju i neki rabljeni, al da daju neku garanciju na njega... Pla?anje solarno, cash&carry :)
Od 2kW do?e oko 2-2,5 tisu?e kn manje. Sve ovisi o tipu broda i koliko treba cijevi i ostalih radova izvesti. Motornjaci su malo jednostavniji. Kod jedrilica ima više posla. Rabljenih sada nemaju. Najbolje bi bilo neposredno razgovarati s majstorima, ovako telefonski je samo informativno. Sada imaju puno posla jer se svi bude iz zimskog sna. Ali kad je zastoj i manja gužva lakše se pregovara  ;)
Savjet: Ne štediti na snazi, jer je grijanje potrebno kad je hladno. Ve?ina barki nema neku koimbentaciju (rije? izgleda pametno  ;D ) tako da se puno topline izgubi pa je bolje imati rezerve.

Eventum

Citat: grancipor  u Ožujak 18, 2009, 10:18:08 PRIJEPODNE
Od 2kW do?e oko 2-2,5 tisu?e kn manje. Sve ovisi o tipu broda i koliko treba cijevi i ostalih radova izvesti. Motornjaci su malo jednostavniji. Kod jedrilica ima više posla. Rabljenih sada nemaju. Najbolje bi bilo neposredno razgovarati s majstorima, ovako telefonski je samo informativno. Sada imaju puno posla jer se svi bude iz zimskog sna. Ali kad je zastoj i manja gužva lakše se pregovara  ;)
Savjet: Ne štediti na snazi, jer je grijanje potrebno kad je hladno. Ve?ina barki nema neku koimbentaciju (rije? izgleda pametno  ;D ) tako da se puno topline izgubi pa je bolje imati rezerve.

Hvala za info... to mi je puno previše. Barka je motorna 7m i mislim da mi je 2kW sasvim dovoljno. Na Firstu 31.7 sam imao 2,5kW Webasto i radilo je izvrsno. Sa?ekati ?u pa ?e valjda naletiti neka povoljna ponuda jer ne mislim dati više od 6.000kn s ugradnjom. Mogu li dobiti neki telefon od ljudi koje si kontaktirao?

grancipor

Citat: Eventum  u Ožujak 18, 2009, 10:29:04 POSLIJEPODNE
Mogu li dobiti neki telefon od ljudi koje si kontaktirao?
Evo telefona: Marservis d.o.o. imaju servis u Novigradu istarskom. Gazda je Luciano Beg 098254903. Rekao sam mu da ?e ga zvati osoba koju zanimaju neke informacije u vezi grijanja.
Pozdrav.

Eventum

dag

Eventum, da li si probao kontaktirati te majstore? Kakav ti je dojam?

Citat: Strici  u Veljača 09, 2009, 08:42:47 POSLIJEPODNE
  Vido ovo jednostavno i solidno rješenje. Ja sam je imao, ali pošto zimi nisam koristio brod, poklonio sam je prijatelju. Na petrolej je, ne smrdi;  (kataliti?ka?) malo troši i grije dobro:
Da li se petrolej moze proliti ako se prevrne?

Eventum

Citat: dag  u Ožujak 31, 2009, 01:56:25 POSLIJEPODNE
Eventum, da li si probao kontaktirati te majstore? Kakav ti je dojam?

Nisam još... pokušavao sam dobiti lika koji je u Otvorenom moru nudio 2kW Webasto s ugradnjom za 6500kn... kada sam ga dobio nažalost je rekao da je ve? odavno to prodao.

Zvat ?u ih ove dan, pa ?u javiti..