Grijanje na brodu

Autor Dario, Prosinac 30, 2008, 09:03:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dag

Hvala ti. Pokusao bih tako namamiti zenicu na jedrenje u hladnijim mjesecima.  ;D

gindac

Na forumu morskog prasca ?itao sam o grijanju broda pomo?u cigli koje se stave na prinsko kuhalo.Vjerujem da stvar funkcionira ali nisam nikad probao.
Zanima me,
Dali je netko isprobao tu metodu ?
Kakva su iskustva ?
Kakve cigle ?
Za one koji ne znaju kamo idu nema povoljnog vjetra

Tin

grancipor

Postoji i na?in da se stavi padela/tava/pršura naopako okrenuta na plamenik plinskog kuhala i na taj na?in zagrijava zrak (kod cigle je princip isti). Osobno smatram da je grijanje otvorenim plamenom u unutrašnjosti barke pogrešno i opasno zbog velike potrošnje kisika i osloba?anja štetnih plinova: uglji?nih mono i dioksida.  ??? Naj "toplije" preporu?am izbjegavanje tih postupaka. Ugradite pravo grijanje (atestirano) koje ?e biti djelotvorno i bezopasno ili osigurajte si dobru, lijepu i raspoloživu posadu pa se grijte me?usobno  :-*  ;D
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

kompoloi

ameri koriste na kerozin ili dizel...meni osobno neme lijepšeg riješenja za grijanje....firma je dickinson.

Tin

Jos malo pa ce hladnoca. Ono sto me zanima, od brodova koji imaju grijanje, kakav sistem ima vecina? Koliko kosta pocetna investicija i kolika je kasnije potrosnja?

Gdje se kod nas mogu nabaviti ovakve prirucne grijalice kakvu Strici spominje?

Tin

Eventum

Citat: Tin  u Listopad 21, 2009, 01:00:50 POSLIJEPODNE
kuc-kuc... ima koga? :)

hehehe..ima, ima

Ako te zanima rabljena imaš oglas u Burzi nautike (piše skoro nova). Broj ti pošaljem na PP!

Tin

Ok. Hvala. Vidjeti cu da li cu kupovati ili ne posto mi ne treba puno. Ono sto me najvise zanima kako ljudi koji imaju rijeseno grijanje na brodu to imaju? Vidim da na nekim brodovima iz chartera pise da imaju ugradjeno grijanje. To je na naftu ili preko motora ili kako?

Eventum

webasto... jednostavno lai?ki opisano bilo bi to grijanje napajanjem naftom iz rezervara s verzijom upuhivanja toplog zraka u prostorije ili sustavom pravog centralnog grijanja. Kod jednog i drugog sustava toplinu se može regulirati termostatom (ili termostatima ako se želi regulirati temperaturu za svaku zasebu prostoriju)