Grijanje na brodu

Autor Dario, Prosinac 30, 2008, 09:03:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dmeter

Citat: Damir s  u Kolovoz 29, 2015, 11:52:00 POSLIJEPODNE
Sve je moguce za sada radi dobro a kada dodju problemi onda cemo vidjet sto i kako dalje  ali imam dovoljno rezerve, Kabolu, el radijator i puhalicu, sada mi je samo puhalica na brodu ovo drugo je u magazinu
a i primjetija sam da su ti el.motori za airtop jeftiniji u RH nego u GB i D

Damir s

Imam moje misljenje o webastu a i drugim grijacima sa goracem gdje se ubacuje gorivo pod pritiskom u komoru sve je to malo po dimenzijama a jako po snagi tako da ako je neki problem kod mjesanja zraka i rasprskanog dizela (smjesa nije dobra) onda imas isti problem kao i kod dizel motora cadju na auspuhu i na kraju blokirani kanali. Mene ti to puno ne brine ja imam puno iskustva sa boilerima velikima i malima jer s sam godinama radio sa njima. Kako sam nekada radio kao tehnicki direktor  u firmi koja snabdjeva bitumen za ceste po citavom svijetu i prevozi isti u svojim brodovima (product je grijan kod transporta na 150°) i u 8 godina sve probleme sam rijesavao na vrijeme. Imao sam gorace od 1 KW do 10 MW koji su grijali termo ulje. Isto tako sam konrstruirao 5 terminala za skladistenje bitumena u Nigeriji ,tankove cjevovode, grijace pumpe kada smo sve to napravili testirali i predali Exon Mobilu na koristenje.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

estan

Naru?io sam preko Njuškala petrolejsku kataliti?ku grijalicu, sli?nu kao što je Štrici stavio sliku u jednom postu. Može raditi i na diesel. Znam da troši zrak, ali ja nikada sasvim ne zatvaram kabinu, a i kad zatvorim, vrata imaju zra?nik, a kada zatvorim vrata, onda uvijek malo odškrinem portelu i fineštrin u zahodu. Kad sam spavao u kamionu, a radio Eberspreher ili Webasto, uvijek sam držao otvorena oba prozora po 20 cm. Bilo bi u kabini vrlo toplo, a zraka uvijek dodoljno.

Damir s

Montiraj si co² i ugljicni  monoksid alarm, za par desetaka â,¬ imas uredjaj za oboje mjeriti u jednome pa mozes spavati bez straha. Evo sada pred par dana u Njemackoj ih je 6 umrlo u snu radi generatora. Ja imam alarm za gas posebno i 2 za co² i ugljicni monoksid za svaki slucaj. Webasto ima zatvoreni sistem izgaranja tako da hladan zrak izvana (ne recirkulacija) prolazi prelo izmjenjivaca topline (izgleda kao glava od motora motorcikla) i onda ulazi u kabinu koju grije. Dobro kod nas osim ove zime inace nije bas jako hladno ali ja licno nisam za te grijalice (plin ili petrolej) Ja ti imam jednu pecicu od 4.6 KW na dizel koja je nekada bila na LUCKYu i jos je na krovu od njega izlaz za dimnjak ali to mi izgleda tako ruzno sa dimnjakom i neki jos stave H na vrhu, na LUCKYu ali grije ko ludo, ne trosi puno dizela i nema nikakve buke i dim i smrad odu u zrak .

http://imgur.com/a/Z9ujW
http://imgur.com/a/EPSRs
http://imgur.com/a/iZDa0

Evo kako to izgleda izvana ispod foto celija vidis dimnjak
http://imgur.com/a/jYOv8
a ovako izgleda iznutra.
http://imgur.com/a/WKObB

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

estan

Ja bih morao sje?i krmeni krevet (onaj dio koji je u salonu) da bih negdje montirao takvu fiksnu pe?icu, a to mi se ipak ne da raditi. Zato preferiram pokretnu grijalicu, koju ?u u toplo doba godine jednostavno ostaviti kod ku?e. Alarmi su dobra stvar i potrudi?u se da ih nabavim i montiram, ali i pored toga, obavezno ?u držati malo otvorena vrata , obavezno malo odškrinutu portelu i prozor na WC-u te biti siguran da ima dovoljno kisika i ne brinuti se previše rade li alarmi ispravno. Znam da se tako gubi dio topline i samim time troši više goriva za grijanje, ali nikako se ne bih htio ugušiti u snu. Zapravo i kad ne grijem, portela je obavezno malo odškrinuta, naro?ito ako u kabini spava više od dvije osobe.

Damir s

Ovu pecicu je montirao prijasnji vlasnik jer je zivio na LUCKYu i dimovodni prolaz je montirao ali meni to izgleda strasno jos kada vidis kako kulja crni dim od nafterice pa ti us....e sve zivo na kuverti a iznad je i glavno jedro, nije bas ugodno za vidjeti. Kada budem isao gore napraviti cu par snimaka da vidite o cemu je rijec. Kako ljudi nemaju puno para ovo je jedna od najeftinijih solucija kada zivis na brodu, neki imaju male peci na ugljen ili drva.

estan

Ljudi montiaju normalne kopnene pe?i malih dimenzija na brod, a prave brodske su skupe, ali namjenjene da rade na kratki dimnjak, pa onda ne dime toliko po kuverti i jedru. Kopnene po?i traže dimnjak od 4 do 5 metara za pravilan rad i dobro izgaranje.

Eventum

Imate li za preporu?iti nekoga za ugradnju Webasto AIR TOP EVO 55 Marine grijanja u Elan 45 Impression?

Lokacija broda je Srednji Jadran...

dmeter

Šta te zanima

Sent from my SM-A528B using Tapatalk