Restorani (ili gdje jesti)

Autor Eventum, Lipanj 26, 2012, 05:51:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gof79

bas mi je zao da imas takvo iskustvo.. JA sasvim suprotno RIBA odlicno pripremljena  i to jadranska i svjeza svako vcer u 6 sati stize friska restoran je uvjek ljepo popunjen usuga na razini domaca atmosfera i sto je bitno uvjek gledan na brod pogotovo kad sam u skiperazi svakako preporucan jer Konoba stari mlin  je jedina na kukljici sto mi moze ponuditi kvalitetnoi sigurno..ostalo u kukljici sam bio i stvarno ispod prosjeka ..

ventus

Citat: stibra  u Srpanj 31, 2013, 02:22:09 POSLIJEPODNE
Vrboska, konoba nasred rive, negdje na pola puta izme?u benzinske i mosta, teško promašiti, imaju velik broj stolova vani i veliku vitrinu sa ribom.
Dvije osobe se mogu super najesti 200 kn sa vinom.
Grdelin. Dobro jelo, istina. Dobar šef, onako simpatiko. Bifteci su uvjek bili dobri, ponekad i nabavi direktno iz Bosne pa su još bolji. Pizza kruh iz krušne pe?i.

Ali prebahat jedan od konobara koji nemože propustit ve?e, a da ne podjebava goste na neki na?in, pa makar im se cerio neugodno u facu.
Samo ?ekam kad ?e ga neki od mojih mla?ih gostiju skužit pa mu odvalit vilicu.

Ston?ica na Visu, restoran Ston?ica.
Vrlo lijepo mjesto, odmah na pješ?anoj plaži ali u dubokom hladu. Ponekad bude i muzike uživo ako je neki putuju?i bend ili umjetnik na otoku.

Vala nije dobra za sidrenje bez obzira na uvjeravanje osoblja. Dosad kad god sam bio bilo je cijelo no?no dežuranje i dizanje pa bacanje sidra do ujutro.
Dno je prekriveno travom pa sidro obi?no proklizava, a u valu ulazi i tramuntana i jugo sa druge strane - ravno kroz lijevak izme?u brda.

Sad su posijali bove po vali ali su bile preblizu jedna drugoj pa se mora bacit cima sa krme na kraj.
Uvjek velika gužva ljeti ali mislim da je dobro mjesto za doma?e u nekoj pred ili podsezoni.

Cijene su kao i u drugim boljim restoranima na Visu, hrana je odli?na a vjerujem da bi se dalo i sredit nešto jeftinije za doma?e u podsezoni.

estan

Slažem se sa svime osim da sidro ne drži, barem ako je dobar plug (CQR) ili dunfort kad se  dobro ukopa. Ina?e vidio sam da ljudima brusevi popuste kad nai?e iznenadna nevera po tramuntani, ali u istim uvjetima meni dunfort nije niti mrdnuo. Mislim da je ipak glavni problem što ve?ina brodova ima loše kopije brucea i pluga koji nije pravi CQR pa ta sidra popuste kad ne bi trebala. Karakteristika pravog CQR-a je da drži i kad padne naopako, što kod falših plugova nije slu?aj. Ina?e i bura u vali dosta puše te nosi brodove kojima sidro dobro ne uhvati.

Eventum

Žut, gdje vezati i jesti?
Hilja?a, pa neki restoran tamo?

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Eventum

Ceh za osrednji brudet u konobi Žmara na Žutu: 1kg bijele ribe 450kn, pašteta od ribe 60 kn (dvije kuglice u porciji), salata od hobotnice (ne vise od 150 grama) 80kn, crno vino iz rinfuze 110kn litra (neloše), obi?na voda u staklenci 30kn/l, sok od jabuke 2dcl 20kn, ukupno za 4 osobe 1.350kn... Bankrotirali... Ak niste u lovi, zaobi?i..

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

estan

Jaja koja sam pofrigaš na brodu 12 kuna pak, ako kupiš u Zadru.

Eventum

Pašman, uvala Soline, konoba Pavin dvor, porcijašica orada 400-450 grama s gradela, velika porcija salate i porcija krumpira za 110kn, uz ljubazno osoblje i opuštenu atmosferu - definitivna preporuka!

valera

Dobro je znati za hotel Boškinac na Pagu, da je takva usluga i odnos prema klijentima. Zanima me da li je itko naišao na sasvim pristojan (hranom i uslugom) restoran u južnoj Dalmaciji? Vidim da ima dosta negativnih dojmova u ovoj temi, istina da se dobar glas brzo širi, a loš još brže, ali me zanimaju dobra mjesta za ru?ak ili ve?eru :) Pa ako netko ima neku preporuku, super

Tin

Pozitivna iskustva ove godine:

Santor (Zaklopatica, Lastovo)
Adio Mare (Kor?ula)
Niko (Zadar)

Dinka

Pozdrav, mi ove godine planiramo oti?i na ljetovanje na Murter, pa me zanima ako je netko bio tamo gdje oti?i na dobru ribu?