Kakve nauti?ke karte trebaju po?etniku?

Autor Mala od portala, Prosinac 09, 2012, 06:10:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Nema dexdextera da utvrdi kako u Londonu ima mesinganih karbinera sa klipi?em na oprugu po pola kune komad. Možda ima jeftinije kakvih plasti?hnih, ali plastiku za te svrhe ne rabim. No vratimo se mi kartama, dobro smo zabrazdili od teme. Ja bih probao malo izvesti neki zaklju?ak iz dosdašnje diskusije i konstatirati, bez kompleta malih pomorskih karata niti pomisliti isplploviti niti na djelomi?no nepoznat akvatorij. Sve više od toga dobro do?e, pogotovo planovi luka u kojim nikad do tada nismo bili.

kiba

Slažem se sa Estanom,bez kompleta malih karata ne želim isploviti.Ja sam si ih fino plastificirao i kud ja tud i one...mislim s brodom.Nego skinuo sam aplikaciju za iphone od Navionicsa i Garmin Blue chart...sasvim simpa za malo istraživati prije plovidbe.Što vi kažete za te aplikacije?
Kupio sa si atlas 888 luka i sidrišta izdanje 2012 g. od Karla-H.Bestandiga iNediljka Dominovi?a.Puno pomaže.

vragec32

Kiba, može na PM link na "to" za Iphone, ako ...  :angel7:
Ja imam Navionics za Android - odli?no. Na brodu mi je žao koristiti "pametni" telefon (jednog sam ve? sredio, i bez broda ali uz pomo? vode)
tako da za ozbiljnije korištenje imam ru?ni Garmin, zbog robusnosti, baterija .... i relativno dugo (sedam godina) ga koristim pa mu jako vjerujem. :)
Karte su mi puno ljepše na Navionicsu.

Strici

Ja nisam mnogo od ovog svega pro?itao, samo "preletio" po sadržaju  i ne?u o tome. Jedino mi je ostalo u sje?anju onaj plasti?ni sekstant.
Svoj vrijedni Kelvin Huges sam dobro prodao, i bio bez sekstanta, i dobro bez njega živio :angel9:. No kako je sekstant dio meine i moje mladosti, htio sam opet jednega. E sad sam ja bio taj koji bi dobar sekstant trebao i dobro platiti. A meni je smo za igra?ku, samo za zabavu, samo za teristi?ku navigaciju; ono visina brda pa kut i azimut na brdo. I za dva horizontalna kuta za vrlo to?nu poziciju.
Kupio sam taj plasti?ni, i za te teristi?ke je potrebe precizniji nego ja mogu tu preciznost iskoristiti. Za astronomsku navigaciju sigurno ne dovoljno, a ko na kraju krajeva i šljivi više astronomsku navigaciju. Tako ako se neko pored svih današnjih mogu?nosti odre?ivanja i dobijanja pozicija ho?e "igrati" u teristi?koj navigaciji sekstantom, on je potpuno dovoljan. :thumbsup:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Bilo je ovog ljeta u staretinarnici u Zadru kupiti krasnih mesinganih sextanta, nikad korištenih, za nekih 1000 kn. Žao mi je što nisam kupio jedan, ali nisam bio baš pri novcima (k vragu, nikad nisam). :merror:

level gaga

Author Topic: Kakve nauti?ke karte trebaju po?etniku?  (Read 1610 times)

-možda nove ? :icon_clown:
Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

level gaga

Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

estan

pelig

Citat: estan  u Travanj 11, 2013, 10:44:35 PRIJEPODNE
Bilo je ovog ljeta u staretinarnici u Zadru kupiti krasnih mesinganih sextanta, nikad korištenih, za nekih 1000 kn. Žao mi je što nisam kupio jedan, ali nisam bio baš pri novcima (k vragu, nikad nisam). :merror:

E, pa ovo mi nije jasno; Ako nisu nikad korišteni, ko ih je kupio i zašto, te zašto ih je onda prodao? Koji je tu smisao?

estan

Ne znam, ali ja sam kupio krasan mesingani signalni feral koji isto tako nikad nije bio korišten. Ima doga dosta, valjda su to ljudi kupovali kao ukrasne predmete iako su to pravi upotrebni predmeti.