Nevera i kako je preživjeti

Autor Mala od portala, Prosinac 09, 2012, 06:14:26 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

more

Eee! Dobro nas vu?e ova mala, neka neka, svaka joj ?ast.
Ne?u na dugo opisivati stanje na prošlogodišnjoj opatijskoj regati, kada je zbog vrlo jake nevere regata prekinuta bez obavijesti svim u?esnicima. Bili ostali samo Gindac i ja. Vjetra i kiše kao iz šmrka. Otišao sam se presvu? i snimio mog Brunota. Po izrazu lica može se zaklju?iti kako je bilo, ali opet, i po takvom vremenu zna se uživati u jedrenju odnosno u prirodi.

Uploaded with ImageShack.us

estan

E, pa bolje da vas nisu obavijestili, bar ste uživali do kraja.

jazavac

Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

more

Nisu nas obavjestili s toga što su te regate 4. kategorije (kao klupske) na kojima se ne treba strože držati regatnih pravila pa ?ak niti pravila pristojnosti. Svejedno, nije mi krivo, potvrdila se ranija spoznaja da jedino ti obiteljski krstaši opravdavaju svoju plovidbenu dozvolu.

estan

Baya

Citat: vragec32  u Prosinac 10, 2012, 04:18:01 POSLIJEPODNE
Na zadnjoj fotografiji se u lijevoj ruci vidi spravica (GPS) koja je u takvim trenucima od neprocijenjive vrijednosti.

Sje?am se jedne plovidbe pred jedno 10, 12 godina, iz Visa prema Paklenjacima. Negdje na pola kanala se spustila magla da se nije vidjelo 50 metara, uokolo samo sivilo. Na ovim Leovim fotkama vidljivost je odli?na.  anim64 Tad još na brodu nisam imao dubinomjera ali je postojao Maggelanov Pioneer ru?ni GPS. Brzinu na otprilike 3 ?vora, na karti odredio poziciju prema kojoj idem, (južni kraj Dobrog kao najbliža tvrda to?ka) te idu?u (u uvali Soline odmah iza), korigirao na wgs84 i unio u gps. I polako naprijed, bila je relativna bonaca i s te strane bez problema. Malo po malo približili smo se Dobrom, ve? je pomalo krenula briga i sumnja u ispravnost unešenog, smanjila se brzina na minimum, da se stigne naglo zaustaviti u slu?aju potrebe. I taman je nekako probilo sunce kroz maglu i nejasno se ukazala obalna crta, na otprilike pola milje udaljenosti, u roku pola sata se raš?istilo. Skip bio malko ponosan na to?nost i preciznost.  anim19
Volim brzu vožnju po kopnu i sporu po moru.

sailor 2844

Nemam pojma ho?e li se svi složit, ali iskustveno (i meteorološki objašnjivo) nevere na našoj strani Jadrana imaju ove TIPI?NE putanje:
-- od doline rijeke Po (Italija) na zapadnu Istru (osobito dio Pore?-Brijuni)
-- nešto južnije: Susak - Lošinj - Silba/Olib - Pag (Novalja-Povljana)
-- još malo južnije: sjeverni dio Dugog otoka (od Sedmovra?a do Rave) - Zadar/Sukošan
-- preko Kornata na kopno (Murter-Zlarin)
-- Drvenik Mali/Veli - ?iovo/Kaštela
Južnije su rje?e, ali mogu biti dužega trajanja i znatno ve?ih valova, osobito oko:
-- Biševa/Komiže
-- uš?a Neretve
-- Lumbarde/sjevernog dijela Mljeta
-- Cavtata
Osobito ih "privla?i" kad se kopno nastavlja dolinom, ne odmah strmim brdima (Ravni Kotari, Kaštela, dolina Neretve). To NIKAKO ne zna?i da ne mogu grunut bilo gdje...

vdusevic

Jako dobro! Ubudu?e kad posadim tikve, da znam otprilike gdje ?e uroditi.  :raining: Pogodila me kod Stare Povljane a da nisam pojma imao da mi to kum sa Sibe smješta. Sailor 2844-  :bighug:

Strici

Svaki me puta malo štrecne ovo ime topi?a "Nevera i kako je preživjeti". Možda šefica malo poblaži to preživljavanje u
manje štrecaju?u rije?. Možda i malo veselo, pregrmjeti, izdržati, izbje?i, izdržati i sl. Ne da nije gadna i opasna, ali se ipak na sre?u od nje rijetko pogine. :angel02
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

vragec32

Znaš da naši ljudi, ali i novinari, vole bombasti?ne naslove! :)
Ha, ha, ovo je zgodno, ljudi i novinari, kao da novinari nisu ljudi, no nisam to htio re?i. ;)