Procedura u slu?aju nesre?e i havarije

Autor Mala od portala, Veljača 01, 2018, 06:06:59 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Damir s

Je moj Strici ali za bogate je svagdje durigi zakon nije niti ovdje bolje. Evo pred par dana na sudu mat je htjela ubiti dvije blizankinje prerezat grkljan i  mislim da ce biti slobodna samo se ne smije priblizavati kcerima, inace je milijarderka :laughing7: dok drugi za 20 grama koke dobiju 5-8 godina zatvora, ako imas para i uzmes pravoga advokata nem problema on ce sve srediti  na najbolji nacin za okrivljenoga.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Strici

Citat: Damir s  u Veljača 03, 2018, 04:17:51 POSLIJEPODNE
...a kao što sam ranije rekao krivnja je na obojici. O?ito je da se nisu pridržavali pravila za izbjegavanje sudara na moru zbog ?ega je došlo do nesre?e", kazao je šibenski lu?ki kapetan Robert Baljkas.

Mada se istražuje ne bi li se ustanovilo kako je do sudara došlo, ja bih iz iskustva rekao što se je desilo.
Brod je bio nakrcan koliko se dalo, znam to dobro još iz doba pjeskara, to onih drvenih koji su danas preure?eni u turisti?ke brodove. Nekad pjeskari, ali i ova dva oto?anina su tako zasigurno radila, iako su bili svestraniji, pa se bavili i drugim pomora?kogra?evnim radovima, jer u borbi za nešto zaraditi moraju tako raditi. Znam dobro kakav im je život, naime nimalo lagodan, a sada su još izgubili "osnovno sredstvo". I znam jako dobro u kakvom su stanju takvi brodovi, koliko ?e mi god neko možda probati suprotno dokazivati. Nije tu samo neimaština, tu igra ulogu i koješta drugo, izme?u ostalog; mentalitet, neuredno održavanje je u njemu usa?eno. To se treba mijenjati, kad tad to ?e morati promijeniti, jer vrijeme za promjenu je ve? odavno došlo pa i dobrano poodmaklo.
Na Tijatu je stanje bolje, s održavanjem mislim, ali ne i sa osmatranjem. Vjerujem da su manje krivi, ali se to jednostavno nije smjelo desiti. Radar; pri?a se imali ispravan, nemali, ma oni plove uz obalu, tamo se jednostavno mora osmatrati dobro osmatrati pa plove uz obalu, jer koliko znam plovili su iz jedne luke u drugu malog otoka Prvi?a. A plovi se punom brzinom, a ustvari i ne znam koliko koristi radar, nemam iskustva (a i na radaru se mora osmatrati) ali tu se mora jednostavno osmatrati, a da nisu vidjeli, odnosno osmatrali je kriva svakodnevna rutina. Tako i pored te rutine oni su morali vidjeti taj teretnjak, oni znaju dobro mentalitet onih na teretnjaku, i to se nije smjelo desiti.
Ali mnogo se toga ne smije desiti, pa se desi. Da kažemo peh. Svakako je peh. I jedni i drugi moraju mijenjati navike, ovi na teretnjaku više, a ovi na putni?kom, i pored svakodnevnog ponavljanja istih radnji, ne tako olako ploviti u uzobalnom podru?ju, pa ne prevoze kumpire na praznoj njivi.
Nadam se da ?e se Boduli brzo sna?i, snalažljivi su to ljudi, ali je ipak najvažnije da nitko nije stradao.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Nije lako ostati bez broda. Mislim da u ovom slu?aju nema to puno veze s održavanjem ve? sa sasvim drugim stvarima. Ima ve? neko vrijeme da brodovi na linijama jednostavno voze svojuvrutu u ne mrdaju sa kursa koji se prati na AIS-u. Pri tome naravno krše pravila o mimoilaženju na moru, a ja bar nisam ?uo da su na bilo koji na?in mijenjana i da zbog kursa i AIS-a ne važe. Tako sam bio više puta neugodno iznena?en da brod, trajekt, katamaran ili šta je ve? ne?e da propusti plovilo s prednoš?u prolaza iako mu za izbjegavanje sudara treba samo mala korekcija kursa. O tome da ne poštuju prednost plovila pod jedrima ne treba ni govoriti, to se izgleda samo po sebi razumije.

Bagus

Puno jedrim splitskim kanalom. Samo mogu re?i hvala svim kapetanima na trajektima. Trudim se ne bit im na putu, ali i ti momci jako paze da se se ne sretnemo. To?no vidim kad je slab vjetar a oni negdje milju od mene kako korigiraju kurs.

Kad su gliseri u pitanju, nije mi svejedno.

estan

Nije nikome svejedno,  jer cesto su na autopilotu i ne motre.  Moj savjet je nabaviti dobru sirenu ili sprej sirenu,  ako ti se ne ugradjuje elektricna.  Meni je takav sprej sa sirenom vise puta spasio glavu.  Imam i rog,  ali on za vecinu glisera nije dovoljan,  jer njih treba upozoriti dok su jos relativno daleko.

Bagus

Imam sprej.
Ali, hvala bogu, motor mi pali iz prve