Sidra i sidrenje

Autor Mala od portala, Prosinac 16, 2012, 07:38:01 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Bolje da ga nisi koristio, ali zlu ne trebalo.

Strici

Ako se pokupi napisano po forumu onda se po toj temi ima dosta za ?itati, a vjerujem i nau?iti, pa izmišljati i ponovno grijati vodu, dobit ?e se ono što i prije; topla voda.Ali ima uvjek ponešto za vidjeti, a šta su iskusni probali. Na sljede?em videu je jako zanimljivo o sidrima i njihovom ponašanju. Da bi se potpuno razumjelo, treba se znati njema?ki. Ali svako ko bar malo bolje gleda i misli može jako puno vi?enjem shvatiti:

http://www.aqua-tv.de/zubehoer/Ankertest-71.html
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

paagus

Citat: Strici  u Siječanj 08, 2013, 12:16:38 POSLIJEPODNE
Ako se pokupi napisano po forumu onda se po toj temi ima dosta za ?itati, a vjerujem i nau?iti, pa izmišljati i ponovno grijati vodu, dobit ?e se ono što i prije; topla voda.Ali ima uvjek ponešto za vidjeti, a šta su iskusni probali. Na sljede?em videu je jako zanimljivo o sidrima i njihovom ponašanju. Da bi se potpuno razumjelo, treba se znati njema?ki. Ali svako ko bar malo bolje gleda i misli može jako puno vi?enjem shvatiti:

http://www.aqua-tv.de/zubehoer/Ankertest-71.html

?lanak i rezultati tog ispitivanja (na njema?kom) mogu se na?i na adresi:
http://www.ultra-sidra.com/doc/segeln-magazin-11-anker-im-test.pdf

Ali to nije sve !!!   :hello2:

Isti ?lanak je ovdje na engleskom:
http://www.ultra-sidra.com/doc/segeln-magazine-11-anchors-tested.pdf

Na testu je ULTRA sidro dobilo 5 zvjezdica, pa je normalno da je ?ovjek koji prodaje ta sidra stavio ?lanak na svoj site  :icon_smile:

Ja upravo na svog Adriatika mislim staviti BRUCE od 10 kg, ali mi je ovaj ?lanak dao misliti.  :BangHead:

Disclaimer: nemam nikakve veze sa ultra sidrima ( a zapravo bi mi ?ovjek baš mogao dati neki popust kad ga ovako reklamiram  :icon_clown: )
Paagus

Strici

Da, to je isto, pisano i slikano. Video je pak velika podloga temi, jer se sve vrlo zorno vidi. A sad ko je koliko zvjezdica dobio, nisam ni gledao. Meni je dovoljno vidjeti na?in kako se sidra okre?u i zakapaju.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

trifida1

Na Trifidi(N720) je admiralsko(7Kg) s 15 m prokrom lanca 6 mm+50 m konopa 10mm i ma?ak(5Kg)s 20m pocin?anog lanca 6mm+50 m konopa...me?utim,svejedno sam se našao u nesmotreno glupoj,pa i opasnoj situaciji! :angry4: sidrili smo u maloj uvali pješ?anog dna,zašti?enoj od ono malo juga(2-3 ?v) sa admiralskim po provi i ma?kom po krmi-dnevna prognoza je do tada bila to?na,predvi?alo se dizanje nevere s Kvarnera od 18:00,kada smo ve? trebali biti na vezu u Budavi,cca 2NM od uvale...roštilj na 20m udaljenoj obali je bio spreman oko 13:00 i onda se stalo dešavati-u 15 min. vjetar je je okrenuo na buru i ve? je bilo 10-tak ?vorova po krmi! :protest: a ja budala,ostavio rastegnutu tendu preko buma. :pottytrain2: ska?i, plivaj, reži špage od tende,diži sidro s prove,motor, naravno, ne?e upaliti iz prve,i pluži s ma?kom prema obali...taman je falilo par valova od metra za zaglisiramo na obalu...  :dontknow: opravdavati se cca 4 sata preuranjenom neverom(po Aladinu),je slabo opravdanje za razliku od gluposti odlaska sa broda s ostavljenom rastegnutom tendom, za što nema opravdanja!  :BangHead:
T

estan

Ima samo jedno opravdanje, a to je da svi ljudi griješe i da nitko nije savršen. :disgust:

Kapo

Uvijek nastojim sidriti u pijesak (CQR) i tu sam nakon dobrog ukopavanja najsigurniji.Nije nikad zaoralo !! Kad god je moguce zaronim da provjerim i pogledam kako se sidro ukopalo. Jako cesto se dogadja po valama da novopridosli brodovi sidre po provi, uz bok i sl pa nakon promjene smjera vjetra vrlo brzo zavrse jedan na drugome uz dodatne manovre i sl...neki put zna biti cak i zabavno kad nisi upleten u "situaciju". Sidrenje po krmi vec usidrenog broda trebalo bi biti "zlatno pravilo" svakog tecaja za voditelje brodice, da ne govorim o praksi... nazalost, to cesto nije tako i zato smo svjedoci svakakvih,u ljetnoj sezoni najcesce komicnih, ali ponekad u losem vremenu i mogucih pogibeljnih situacija.   

more

Pa što nije to zgodno gledati poslije lumpanja u restoranu!

estan

Malo strpljenja i sve se to riješi, a poslije se može i  :occasion14: :occasion14:

dexdexter