"Marina"

Autor Mala od portala, Prosinac 19, 2012, 05:38:36 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Ja ju poznam odavno, onda kad su ju Lošinjali ve? popril?no staru i kupili, a sretali smo ju po?esro (jer sam tada radio na tom podru?ju). Ona me se doimala kao zrela dobro drže?a malo ja?a gospo?a :laughing7:. Bila je uvjek dobro održavana, to prije, kasnije ju izbliza nisam vidio, a meni je jako važno kako brod izgleda. I mislim da je na Jadranu bila jako jedinstvena, prepoznatljiva da se nije moglo pogriješiti koji je to brod, makar koliko daleka bila.
I bilo mi je jako žao kad sam ?uo da je izvan službe, a eto ovdje ?uo da je bila nekoliko godina u Lošinjskoj luci.
Pa sad da mi je drago što ?e biti hotel u Rije?koj luci, osobno mi baš i nije, radije bi da je negdje malo više u prirodi, ali blizu Rijeke.
U svakom slu?aju mi je jako drago da nije izrezana, pa joj želim još malo života, makar u "invalidskim kolicama", mojoj simpati?noj zreloj gospi :thumbsup:.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pelig

Citat: level gaga  u Kolovoz 01, 2013, 05:34:36 POSLIJEPODNE
Dobro je postala brod-hotel ?

To je sada Botel Marina. Pretpostavljam da mnogi si stranci taj izraz Botel tuma?e kao hrvatsku verziju rije?i brothel. Što bi re? bordel.  :icon_scratch:

Strici

I ja bih tako shva?ao, sada još u Rijeci, prije poznatoj po toj "usluzi". Botel dolazi vjerojatno od Boot, što zna?i "?amac". :icon_scratch:
Iako Marina nema veze s ?amcem, ali blesavo na stranim jezicima (Njema?kom i Engleskom) se po?esto brodovi spominju kao Boot.
Ali kako god da je bolje je nego što je završila "Liburnija". :sad10:
Opet ponavljam otprije o "Marini" napisano, vidim ju zorno kao da je ju?er bilo, a tada gotovo svakodnevno, mislim da je tada plovila za Zadar i iz njega.
Vidim ju i u Malološinjskoj luci, a s nostalgijom se prisje?am Lošinjske plovidbe i Lošinjske tradicije, pomoraca, i njihovog ?uvenog brodogradilišta. Nostalgija, sje?anja, svakako. :sad10:
Mi nismo mnogo?ega vrijedni, mi nemamo mnogo?ega što neki drugi imaju. Ali zato imamo mnogoštošta što drugi nemaju. Boljega ili lošijega, procijenite sami. :laughing7:

Evo u vlas ovakva je pored nas partila:

A ovalo leži kao "Botel" vezana u Rijeci:

A to je sada samo dio pogleda s Marine na uvijek meni o?aravaju?u Rijeku:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!