Antifouling

Autor sottoventin, Prosinac 25, 2012, 10:30:17 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sottoventin

Evo, ja smatram da je ovaj posao poprili?no jednostavn ?ak i za potpunog po?etnika. Uz malo volje i pokoji savjet nekoga tko je to radio ( ne mora bit profesionalac ), možete napraviti kvalitetan posao i uštedjeti... :laughing7:

estan

Pa tko to uop?e pla?a nije mi jasno?

Ante_Ri

Oni koji imaju puno novaca.
Ili nemaju vremena.
I neki regatijeri koji zele da se dno oguli do gelcoata i onda primer i antifouling i da bude gladak kao staklo.

more

Citat: Ante_Ri  u Prosinac 26, 2012, 02:32:18 POSLIJEPODNE
Oni koji imaju puno novaca.
Ili nemaju vremena.
I neki regatijeri koji zele da se dno oguli do gelcoata i onda primer i antifouling i da bude gladak kao staklo.

Uz novac moraš još samo znati kome daješ da ti izvede posao. Toliko fušera sam do danas video da na kraju i uz sav novac moram li?no voditi posao. Ili ne znaju, ili zahvat izvedu ofrlje i potom prekriju nekim premazom, ili ne nanesu dogovoren broj premaza (ukradu preostali premaz), ili premazuju na neodgovaraju?oj temperaturi, ili ne rastegnu premaz kako treba pa ostane gruba površina, ili, ili,.....

sottoventin

Da , ima svega. I to je žalosno. Ali ipak nekako vidim da se više motornjaka pitura u aranžmanu neke firme ili sl, a jedrilice nekako više rade vlasnici sami. Barem imam takav dojam.

more

Objašnjenje tome može biti u tome što je kod motornjaka najbitnije da trup bude dobro zašti?en, a kod jedrilica, uz to da dno bude i glatko.

stibra

Citat: more  u Prosinac 27, 2012, 09:19:02 POSLIJEPODNE
Objašnjenje tome može biti u tome što je kod motornjaka najbitnije da trup bude dobro zašti?en, a kod jedrilica, uz to da dno bude i glatko.

Pa i kod motornjaka je korisno da antifauling bude što bolje ispoliran, zbog manje potrošnje goriva.

Mala od portala

Citat: sottoventin  u Prosinac 26, 2012, 10:27:40 POSLIJEPODNE
Da , ima svega. I to je žalosno. Ali ipak nekako vidim da se više motornjaka pitura u aranžmanu neke firme ili sl, a jedrilice nekako više rade vlasnici sami. Barem imam takav dojam.

Ja bih to protuma?ila onako s duhovne strane. Nekako imam dojam da vlasnici motornjaka prema svojem brodu imaju totalno druga?iji odnos nego vlasnici jedrilica. Vlasnici motornjaka, ?ini mi se, na svoje brodove gledaju kao na sredstvo s kojim ?e brzo sti?i s jednog kraja Jadrana na drugi i što prije "optr?ati" po mogu?nosti što više mjesta na kojima žele biti vi?eni i primije?eni. To je pogotovo naglašeno što je jahta ve?a i skuplja. Godinama gledam upravo takve motornjake koji jurcaju morem, njihovi vlasnici (ili korisnici, svejedno) ne mare previše ni za more ni za prirodu. Uostalom, ne treba vam boljeg dokaza za takvu tvdrnju od onoga što je netko od forumaša upravo nedavno napisao u jednom postu, u kojem je rekao kako mu ide na živce kad sluša vlasnike motornjaka koji jedino pri?aju o tome koliko su goriva potrošili od to?ke A do to?ke B i gdje su sve tankali.

Vlasnici jedrilica, s druge strane, sa svojim brodom imaju poseban odnos. To je na?in života, na?in razmišljanja i življenja mora. Brod je svakom pravom, zagriženom jedrili?aru nešto sveto, nešto što se ne daje u ruke drugome. Brod je dio njega i sa posebnom se pažnjom prema njemu odnosi. Kad radi na svojem brodu, vlasnik jedrilice s njom razgovara, komunicira, šap?e joj i tepa, pazi na svaku ogrebotinu i mazi je kao ženu. A tko normalan daje vlastitu ženu nekome drugom da je "servisira" i održava?

Eto, ja tako gledam. Možda sam i u krivu, možda ovo zvu?i pretjerano idealisti?ki, ne znam, ali pri?am iz vlastitog iskustva.  
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Seriola Dumerili

obratimo paznju da je udio motornjaka prema jedrilicama 70:30 ili jos veci u korist motornjaka. vjerovatno zato sto je jednostavnije voziti motornjak nego jedrilicu. i brze. a sto se tice antifoulinga, kod motornjaka je zbog uzduznih strujnica bitno teze kvalitetno skinuti stari antifouling sa svih kantuna. i osim toga, stoje nisko za razliku od jedrilica koje mozes piturati stojeci dok kod motornjaka cucis ili lezis

more

Kod motornjaka treba razlikovati njihovu funkciju. Jedni služe kao "radno plovilo" za ribolov. Plove malom brzinom i najbitnije im je da ne gube puno vremena na održavanju. Drugima služi za krstarenje u vrijeme godišnjeg odmora. I ovima nije bitna glatko?a dna. Tre?ima, koji duže vremena plove glisiranjem tokom godine, glatko?a dna je važna i održavaju ju ako im preostane nešto para. I za jedrili?are vrijedi ono što je navedeno za prvu i drugu grupu motornjaka dok tre?u grupu ?ine oni koji idu na regate da bi se proveli. ?etvrtu grupu ?ine jedrili?ari koji idu na regate da bi pobjedili. Njima majstori - profesionalci ne mogu dovoljno kvalitetno urediti dno.