Antifouling

Autor sottoventin, Prosinac 25, 2012, 10:30:17 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mala od portala

Obavijest forumašima:

nekoliko zadnjih postova u ovoj temi premješteno je u rubriku "Op?enito", jer su se sasvim udaljili od izvorne teme o antifoulingu i otišli u nekom drugom pravcu, u raspravu o maketama.

Lijepo molim sve sudionike rasprave da se drže ove teme, a ako ih zanimaju makete, o njima se može pri?ati ovdje:

http://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=5293.0
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

balbazor

Bok svima..

novi sam u jedrenju i svemu povezano za brodice pa bi trebao savjet...
Elan 19, kupljen prije 2 godine, kada je zadnju put izvadjen iz mora, ociscen i ofarban.
Od tada nije vozen pa se nakupilo svega si svacega po trupu.
Plan ga je sljedeci tjedan izvaditi pa bi trebao savjete..
Koliko sam shvatio ovo je postupak:
Nakon vadjenja se vodom skine sto vise, te se nekom spahtlom ostruze koliko se moze.
Nakon susenja, brus papirom posmirglam sve. (koa gradacija papira? jel moze rucno ili moram nabavljati neku polirku ili stavec?)
Nakon toga ide pituravanje, bar 3 ruke do vodne linije.
Jel to to? Na sta trebam paziti?

Hvala!!!!!

Robi ST

ako imas meki AF, onda je dosta pranje pod pritiskom cime ce se skinuti skoro sav stari sloj. nakon toga malo grubljim brusnim papirom (ja koristim gradaciju 100) NA MOKRO samo lagano prebrusiti tako da se novi AF bolje uhvati. naglasio sam da se brusi na mokro jer jer prasina od AF-a otrovna. poslije brusenja lagano pro?eš sa vodom i spuzvicom tako da se ispere ono sto si pobrusio. kod nanošenja novog mekog AF-a, nemoj štediti nego ga lijepo natrackaj.
ako je tvrdi AF, onda bi ga trebao malo vise pobrusit, ali nemoj pretjerivati pa pobrusiti i primer.
pripazi na intervale izme?u nanošenja novih slojeva i kad si gotov nemoj ostaviti dugo brod na suhom. mozes stavit jednu ruku Underwater Primera ako nisi siguran koje je vrste bio stari AF ili ako je negdje ostecen. naravno da trebas ujedno i pregledati dno da ne bi bilo ostecenja na primeru ili plastici, pa to sanirati ako ih ima.
ako koristis Hempelov AF, ovdje imas knjizicu sa uputstvima i objasnjenjima za sve njihove premaze za brodove: http://rallus.hr/cjenik/Paint%20manual%202012%20HR%20web.pdf

sometimes you win, sometimes you learn

balbazor

ok, hvala.
valjda necu nesto *****at :D

Strici

:laughing7:
Ne?eš zagorec. Zagorci su po prirodi bistri ljudi.  :icon_scratch:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

dmeter

kome je slab intonak i želi malo žeš?i evo ovdje ima cinkovog i bakrenog oksida kupiti za boje.
http://www.tapiker.hr/project/katalog.aspx?GalerijaID=81&SlikaID=1423

estan

Robi je sve dobro napisao, ali ipak trebaš vidjeti kako ti se drži prajmer i jeli se napuhao na puno mjesta, ako je njabolje je brod o?istiti do plastike mokrim pjeskarenjem (mislim da se trošak isplati jer prištedi puno muke). Tada se može i dobro prekontrolirati stanje plastike. Ako nisi baš pri novcu za cijeli tretman, tada se ipak drži Robijevog uputstva, jedino popravi malo prajmer gdje je potrebno, a za detalno ?iš?enje i sre?vanje dna imaš vremena i neki drugi put.