?ovjek pao u more

Autor Strici, Veljača 03, 2013, 09:23:55 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Sad sam i sam postao znatiželjan. Ho?e li u ili niz vjetar od ?UM-a? Sad ako je ?itao ve?inu diskutanata ovdje na forumu, onda ?e u ?UM-ovu zavjetrinu. No izgleda on se drži pravila, izgleda kurs na zadnjoj slici vodi u vjetar od ?UM-a.
No pošto je ve? jedan Q manevar izveden sa jedrilicom u privjetrini, ovaj drugi bi svakako trebao izvesti u ?UM-ovoj zavjetrini, a da bi i "pristalice niz dlaku"  došli na svoje :thumbsup:
No da vidimo?
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

:hello2: Vidim pliva Bob još ko veliki :laughing7: Idem vidjeti kako se je Hovard opredijelio.  Bumo zeli livega ili desnega kursa? Ma patim jer nam nema Serijole, iako bi se i on kao gost mogao javiti, a sigur sam da nas gostinjski posje?uje. :icon_joker:

Strici

Hovardova supruga je Rozalija iz Koprivnice, on inglež, ali i pored talenta ingležana ne mo?i u?iti strane jezike, on ponešto nau?io, našeg. :laughing7:. Danas vam u porodicama nije više muška zadnja, nego je to ženska :icon_pirat: Tako je i inglezu Hovardu Roza usadila ljubav za našu spiku, i on pokadkad posje?uje i naš forum i ?itao ?UM-a u moru. Tako je dobro zapamtio kako se prilazi ?UM-u, mislim kako to naši ovdje iskusni jedrili?ari savjetuju. Tako i pored što zna kako se preporu?uje po SOLAS-u, o ?emu nam je naš Hidrioterapeut tu negdje gore pisao, on se štrecnuo i dao kurs nizbrdo, ustvati u ?UM-ovu zavjetrinu, (vjerojatno jer je Serijola tako dramati?no opominjao kako se to mora raditi :laughing7:) i on dao u desno:

Strici

A ja sam si mislio, pa mogao je i u vjetar, ustvari može kako ho?e, i nije baš neka velika frka :icon_scratch:

Strici

Ina?e Bob ovaj šta mlatara u moru, ustvari nije inglez. On je Škot, tamo negdje oko Edimburga, i on se ponaša u glavnom škotskom duhu upravo onakvim kako se o škotima pripisuje:laughing7: A kao student lingvistike, propao je na latinskom, pa stalno nešto na tom jeziku brblja, (kao student propao), on je postao diplomat i to mu je zanimanje. Pa kao stvarno veliki i sposoban jedrili?ar, vjerojatno uz diplomatiju, on je i tata mata za me?unarodne katastrofe na moru, neznam kako se to kaže, savjetnik, eksperte, sudski vještak; tako nekako. Eto kada neko propadne na faksu, uop?e netreba falšati diplomu, a da mu nebude dobro.
Sad ima on i dvorac negdje kod Edimburga, pravi, a vidio sam i slike kako se sva svita posjetitelja kod njega u dvorcu še?e u onom "kikljama" kiltovima. (Ja bi nekim škotima zabranio takvo šta nositi, pogotovo onima sa kobaljavim nogama, nisam mislio na Boba).
Nego se ja razbrbljao o sporednim stvarima :laughing7:, pa da pre?em na njegovo "spašavanje" iz mora. (samo iako su godine prošle, ja ipak nikada ne?u doznati, zašto mi nije platio 20 litara vrhunskog Babi?a.  Zaboravio ili se škotski ponio, a možda jer su oni "plave" krvi tako nau?eni. Veritas est in vinum, malo morgen, nije ni pitao pošto sam ga platio. :dontknow:

Strici

Otprilike ili ista ponovljena slika, ona zadnja, gdje se Bob ?udi kuda je okrenu kursom:

dvije sekunde kasnije, kao da ga je Howard ?uo :laughing7:

Ili Hovardu po ve? vi?enom brod previše "preleti" na okretanu stranu, jer ne vra?a kormilo pravovremeno?

Strici

:icon_scratch:
Ma da kona?no izvadimo Boba iz mora, pa sa koje god to strane bilo :angel9:. Jer more tamo gdje se to snimalo je vrlo hladno pa da ne dobije upalu mjehura :laughing7:

Strici

Dobra scena :thumbsup:. A moglo bi biti i RUM :laughing7:
Evo rute tvrdoglavih Škota. Ne?e oni po našem i gotovo :laughing7:

A evo i Boba, istog dana (nakon kupanja):