?ovjek pao u more

Autor Strici, Veljača 03, 2013, 09:23:55 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Svaka ?ast onoj reporterki. Upala je u hladno more u debeloj robi i nije se nimalo zbunila ni uplašila, a plivala je onako otežala od napijanja odje?e morem ko pravi dupin.

Strici

?esto pratim pomorstvon naravno internetom, ne da bi se htio modernizirati, ne nego sam znatiželjan što ima novog, ali i da ne „poruzinam“.
Vani se spašavanje ?UM-a u?i u školama i na te?ajevima jedrenja. Pišu vrlo iskusni jedrili?ari, i ima puno dobroga.
Na linku u sredini slike piše jedan iskusni jedrili?ar sa skoro 40 godina jedre?e prakse. Ja sam na moru 50, ali om jedri po malo druk?ijim morima nego sam ja jedrio.
Ovdje je slika o MOB-u, ali samo zato pišem MOB, a ne ?UM, jer je to originalno preneseno s njegovog WEB-a, pa zato ne ?UM, a jer izuzetno cijenim englesko pomorstvo, pa evo na slici spašavanje, odnosno va?enje MOB-a iz mora.

Uzgred privjetrina ili zavjetrina?

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Nikako ne volim dominaciju, tako i engleskog jezika, iako se pokazalo sveop?e prakti?nim.
Ali visoko cijenim Englesko pomorstvo. Ustvari oni su "izmislili" pomorstvo, i svi uglavnom njih kopiraju i od njih u?e. Moje školsko pomorstvo je potpuno vezano na englesko. Tako ja i sada rado pogledam kako to oni rade, ovdje vježbaju, pa ne budi lijen upu?ujem znatiželjne na link o spašavanju ?UM-a, (ovdje lutke) iz mora, na engleskom.
Slu?ajno ili namjerno u vjetar od ?UM-a.

http://www.pbo.co.uk/seamanship/force-6-man-overboard-recovery-43967
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Ursa Major

https://youtu.be/Twteu27giBA
A crew training session on Dublin Bay in Ireland went terribly wrong when a Man Overboard incident occurred in the challenging conditions. The crew on the J/97 Windjammer was made up of current and former INSS sailing instructors: Aisling O’Grady, Aonghus Byrne, Andrew Irvine, Conor Corson, Jeff Fahy, Saoirse Reynolds, Lindsay Casey, and Noel Butler.

Strici

Citat: Strici  u Listopad 21, 2017, 10:30:18 POSLIJEPODNE

... pogledam kako to oni rade, ovdje vježbaju, pa ne budi lijen upu?ujem znatiželjne na link o spašavanju ?UM-a, (ovdje lutke) iz mora, na engleskom...
http://www.pbo.co.uk/seamanship/force-6-man-overboard-recovery-43967

Kako ja ponekad poispregledam moje teme, tako danas i ovu o ?UM-u.
Ovdje objavljujem sliku iz linka, a da se kad sam objavljivao nisam obazirao na jedra u momentu "dizanja" ?uM-a; slu?ajno jedrilica u privjetrini :laughing7:.
Znam dobro taj položaj, znam naziv na stranim jezicima, a kad sam nešto pisao o jedrenju taj položaj nisam znao imenom napisati po naški. Ako sam dobro vidio ovdje na slici jedra su postavljena na "zavla?enje"

Ursa Major

vrijednost videa je u tome što timeri pokazuju vrijeme potrebno da se brod vrati po ?ovjeka u moru. Još više vrijedi onaj timer koji pokazuje koliko vremena treba da se potpuno neozlije?ena osoba uz pomo? dvije osobe sa broda podigne sa zavjetrinske strane. Da imaju manje snage, ili da je osoba u moru ozlije?ena, završila bi pod brodom.

Strici

Trenutak pada ovoga gore na videu:

Strici

Vjerojatno nitko nije pogledao video pa se zato nitko komentarom i nije javio, jer mislim da ipak netko tko je vidio video ima neko svoje mišljenje, ili pak smo postali toliko "latergi?ni" i bezvoljni da nas sve zaobilazi. No ako je tako, ono što se kaže "riba po?inje od glave smrdjeti", ho?u re?i da je za "latergiju?" glava kriva.

Ali ustvari htio sam napisati da mi nešto u ovom videu nekako ne štima, iako je za uvjete dobar.

estan

Mogu samo re?i da je dobro raditi takve vježbe. Ja na sre?u do sada nisam morao nikoga spašavati iz mora, ali vadio sam više puta predmete koji su pali u more i to u razli?itim vremenskim uvjetima i to mi je dobro došlo kao vježba, ako slu?ajno zatreba raditi manevre radi spašavanja ?ovjeka u moru. Samo kad u praksi izvede manevar po jakom vjetru i moru ?ovjek stvarno shvati koji su problemi. Zato povremno treba nešto baciti u more i to loviti, ?isto za vježbu.

Strici

Ali to na videu mi nekako nije vježba, izgleda jako stvarno. Ali mi baš i nije sve normalno. Ali uvjeren sam namještrno nije :icon_scratch: