?ovjek pao u more

Autor Strici, Veljača 03, 2013, 09:23:55 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Je Estane, i ja mislim da je to jedan dobar i jednostavan na?in upecati ?UM-a. Moja crtarija možda i nije najbolje nacrtana, ali svako ko jedrima to može ili misli izvesti vjerujem da razumije skicu. A evo o tome i u sljede?em linku:

http://new.segelwelt.at/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=455&Itemid=77

To o tom pojasu

A i jedna skica, i moja joj je sli?na

Na bivšim stranicama ovog topi?a ima nekoliko naknadno uba?enih skca sa napisanim linkovima gdje se one nalaze, što je novo. Tako se oni kojima ti manuvri nisu po volji mogu direktno obratiti autorima. :angel4:
I svakako javiti šta su im oni rekli. :icon_joker:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Svako malo vidim da neko gleda ovamo u „?ovjek u moru“ i ?udi se mnogome napisanom, vrlo ?esto od mene napisanom. No sve što sam napisao nisam isisao iz prsta, ?ak ni malog, uglavnom po mom je aktuelno i ne od mene izmišljeno. Tako i teorija, pri?i ?UM-u u privjetrini ili nizvjetrini. Ja pak ne uzimaju?i u obzir da je meni sa brodom jednostavnije nego nekom i hodati, i iako sam vrlo oprezan, i imao brod bolji u mnogim karakteristikama nego ga oni koji nisu mog mišljenja imaju ili iznajmljuju, jednostavno sam zaboravio da mi pri?amo i gledamo na manuvre brodom iz ?isto raznih kuteva. Zašto, a samo jer me uvjek kopka, zašto se neki toliko protive pri?i ?UM-u u privjetrini, sam zaklju?io da se treba imati muda i usuditi se znati i biti u sebe siguran. Ja jesam jer nisam ono što je i ve?ina i jer se usudim, a imao sam i ?ime, hvala bogu da nije trebalo u stvarnosti. To po mom mišljenju, a mislim da sam vrlo realan. Kad se u nešto nije siguran, onda se to uglavnom ne usudi ni probati. To nebi trebala biti karakteristika ?ovjeku u mojim godinama, ali ja napominjem da sam na moru prije nego što se ovdje ve?ina i rodila. Pa zato, upravo sada i tako mislim.
A da tih manevara ima sa obje strane i po sridi je jasno. Ja kad bih mogao i kad bi se libio vamo ili tamo, ja bi u privjetrinu. Jer imam muda (i siguran sam da ?u dobro napraviti). Iako mi više ni?em ne služe, to muda mislim :laughing7:.
Tako imam i jednu „pomirdbenu“ skicu. Za jajaroše i one koji imaju kuhana:  Kad nacrtam stavljam ovdje
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

:laughing7:
Evo za sve, pa koji god bili. Koji imaju i koji nemaju, koji su pametni i koji su bedasti, znaju ili neznaju, se usude ili ne. A šta je najvažnije nisam ja izmislio. :icon_joker:

Pa se neka svrstavaju po vlastitom ubje?enju. Ja u vjetar :thumbsup:

estan

Nedavno mi je kapa odletila u more. Bio sam sam na brodu i pod jedrima. Primjenio sam manevar kruženja i hvatanja kape mezomarinerom u zavjetrinskoj strani broda. Kapa mi je umalo utekla pa vidim da bi za ovaj slu?aj bilo bolje da sam je hvatao u privjetrinskoj. Ali kad se radi o ?ovjeku, koji bi se mogao ozlijediti kad ga val nabaci na brod, a u stanju je uhvatiti doba?eni konop, mišljenja sam da bi bilo bolje ovako kako sam u?inio tj da on ostane u zavjetrinskoj strani.

Strici

Baš bi bilo zanimljivo kad bi se nas nekolicina "filozofa" našlo na "kuverti" i pravili takve manuvre. Eh da smo prije o tome pri?ali. Ovako nam ostaje, odnosno meni da naga?am kako bih, ili nebih. Sveisto znam da nebi ništa unapred znao kako bi, jer sam praktišar i znao sam se odlu?ivati u zadnjim trenucima. Rijetko pogrešno, ali se ipak ponekad desilo :icon_joker:

Y40

Citat: estan  u Listopad 05, 2014, 11:46:05 PRIJEPODNE
Nedavno mi je kapa odletila u more. Bio sam sam na brodu i pod jedrima. Primjenio sam manevar kruženja i hvatanja kape mezomarinerom u zavjetrinskoj strani broda. Kapa mi je umalo utekla pa vidim da bi za ovaj slu?aj bilo bolje da sam je hvatao u privjetrinskoj.

Pretpostavljam, da je to izgledalo nekako ovako :laughing7:

http//vimeo.com/105192787

estan

E, hebi ga, ne radi link. A, baš bi volio vidjeti kako je izgledalo, mislim da bi moj zadnji momenat, kad sam skoro ispao iz broda da uhvatim kapu koju je val odnosio bio svakako smiješan, iako je manevar do tada bio sasvim ok.

Y40

Ma ne kapim zašto od vimea ne rade linkovi. Ali možeš skopirati link in priljepit (ili ga prepisati) u google i onda ga na?e (kao donji link).

https://www.google.si/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1GGGE___SI557SI557&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=http%2F%2Fvimeo.com%2F105192787

Klikni na "Oliver man overboard on Vimeo"

Jako simpati?an video.

vragec32

estan

Ja nikako da ga pogledam, taj vimeo traži izgleda registraciju da se pogleda video?