NAPIŠIMO NAZIVE

Autor Strici, Veljača 06, 2013, 03:34:04 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

I meni se mota u tintari da se nekako u tom dosad napisanom smislu nazivalo, pa da kažem zasad "doglasalo" ili doglasna cijev :icon_scratch:.
Služilo je perfektno, ali što mogu potvrditi da je cijev bila bakrena (odnosno mesingana), a poklopac je bio ujedno i fu?kaljka. Ono skineš ga okreneš donji dio na gore i pušeš u fu?kaljku. Tako oba dva, jedan na otvorenom komandnom mostu, drugi u zatvorenoj kormilarnici, a obadva su bila spojena u strojarnicu. Nisam siguran jel bila jedna i u radiokabinu?
Kuhara smo mogli i glasom dozvati jer je kuhinja bila odmah ispod (to da donese mesne kosti od kuhanja juhe :icon_joker:.
No da se vidi o ?emu se radi:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Upravo takve sam imao na brodu:

A ?esto sam poželio i nešto takvo, ali koliko ja znam takve nitko nije imao:

:laughing7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Groff

Bravo Strici, imao sam ja na starom St-by brodu ( prera?en od ribarice ) , kako je kapetanova kabine bila iza timunjerije i ni imala ni umivaonik pa mi je kapo napravil tako nešto od plastike i ispust direkt u more, nije mi se šetalo po no?i  :dontknow: :wave:

Strici

Je ali ovome je cijev odspojena pa i netreba ga?ati u bužu, pogotovo ako je piša mala :angel9:

Groff

Citat: Strici  u Studeni 19, 2022, 10:12:02 POSLIJEPODNE
Je ali ovome je cijev odspojena pa i netreba ga?ati u bužu, pogotovo ako je piša mala :angel9:
Slab kapo, zaboravil stavit bragu !!