Muzeji, galerije, izložbe

Autor grancipor, Prosinac 09, 2012, 09:12:00 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

grancipor

Evo zanimljive postave koja pri?a o jednom zanimljivom razdoblju naše povijesti:

http://www.kuk-marine-museum.com/

U pripremi je i postava o povijesti ribarstva u našem kraju.
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

estan

Lijepo, morati ?u skoknuti do Novigrada.

pelig

Kad ve? ideš do Novigrada, produži i do Pirana. Tamo su izradili prelijepu repliku batiela. Prava pomorska nacija ima ozbiljan pomorski muzej, koji ozbiljno pristupa pomorskoj baštini. Tako se to radi!

Strici

Ipak su oni ne malo, druk?iji nego mi :icon_scratch:.
Koliko god da mi mislimo da smo to što nismo. :laughing7:
Na radišnosti i dalekomišljenosti ne da sam zavidan, nego bih volio da i sam bar trikvarta imam, a mi bar tre?inom; bar!!! :angel4:
Ženama im nemam primjedbu, one su stvarno prave :thumbsup:; osim kad bi se moglo još prije nego što porode poneke gene muški?a popromijeniti; samo poneke. :thumbsup:
Nažalost danas je to još nemogu?e, (osim prirodno od od nas južnih susjeda. Ali udjel je vjerojatno minoran?) bez garancije, a može biti od odli?no do ko zna kakvih. Posljedica gena mislim.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pelig

LOŠINJSKI MUZEJ NA OTVORENOM Pomorska baština otoka izložena u stoljetnom logeru (http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/LOSINJSKI-MUZEJ-NA-OTVORENOM-Pomorska-bastina-otoka-izlozena-u-stoljetnom-jedrenjaku)

Eto, ipak se kre?e. Nakon trabakula Božidara, komiških falkuša, betinske rive i muzeja, kr?kog bragoca, Lošinj je s ovim logerom zauzeo mjesto koje mu i pripada. Napokon smo i mi krenuli putem kojim druge zemlje idu ve? dugo. Možda ih s vremenom dostignemo.

pelig

Europska komisija i Europa Nostra, vode?a europska baštinska organizacija, objavili su ovogodišnje pobjednike Nagrade europske baštine / Europa Nostra nagrade; U kategoriji Edukacija, usavršavanje i podizanje svijesti nalazi se izvanredan Muzej betinske drvene brodogradnje.

Muzeju ?estitke, a u svoje ime dodijelio bih im priznanje za najljepšu kustosicu - Kate!  :love10: