Kliper

Autor estan, Svibanj 14, 2013, 10:09:14 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Leo

Windjammer zapravo vrlo jednostavno zna?i jedrenjak   :O0: na engleski

pelig

Možda bi još to?nije bilo jedrenjak duge plovidbe jer ove manje koji su služili za obalnu plovidbu tako nisu krstili koliko ja znam.

pelig

Citat: Strici  u Listopad 16, 2018, 02:38:38 POSLIJEPODNE
za sve koji sami ne?e pogledati, a jer sam znatiželjan, potražih, pa usput evo za one koji ne?e potražiti, ali ipak vidjeti: "Herzercogin Cecilija"

A nazvan po ovoj princezi (Herzercogin i zna?ilo bi budu?a kraljica)

Kad je vidim, odmah postajem rojalist! :love3:

Nego, ima jedna zanimljiva pri?a kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je rije? o istoj princezi, nije rije? o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško pre?i!

estan

Pelig, prvo hvala za dodatne podatke o Contessi Hildi. Promjena jedrilja puno objašnava, prije svega njezinu komercijalnu održivostu u vremenu kada još uvijek koercijalno plovi. Slažem se i s tvojom ocjenom regate na filii?u, brodi nisu kliperi, ali i ne moraju biti, jer naziv ne mora biti striktan. Meni je cijela ta regata kao naše latinsko jedro, tj, tradicioalni brodi s malo nabrijanim jedrima, mada neki na filmu imaju i umjerene površine jedara. Razlika od nas je šta oni imaju velike jedrenjake, o?uvane i održavane u stanju da mogu dobro jedriti, dok se to kod nas ograni?ava na gajete, leute, pasare i sli?na plovila. ?ak ni Branimir nije u potpunosti sposoban za ovako nešto, jer nema originalni duboki timun.

Strici

Piše "Pelig":

Nego, ima jedna zanimljiva pri?a kad su se utrkivali Contessa Hilda i Prinzessin Cecilie. I grofica je potukla princezu. Ali iako je rije? o istoj princezi, nije rije? o istom brodu, jer ovoga bi bilo teško pre?i!

napisao ja:
Ustvari kod tih jedrenjaka sve je ovisilo o znanju i sposobnost posade i kapetana, ali dobrano i sre?i (vremenski uvjeti) :icon_scratch:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

estan

Koji je škver sagradio taj brodi??

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)