Jedrenje zimi - zaštitno odijelo

Autor narog, Lipanj 13, 2013, 12:42:41 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

spich

Citat: hidrotherapy  u Lipanj 15, 2013, 08:40:11 POSLIJEPODNE
Na katamaranu je bum dosta nizak i kod svakog tacka se treba ispod njega provu?i, a s donje strane je i zateza? po bumu. Pa i kod silaska s trapeza zna zapeti.
Da se razumijemo, da nemam neopren, a i da je ispod 5 stupnjeva, jedrio bih ja u suhom odijelu bez problema. :blob7:
Ovako, ako mogu birati, uzimam neopren. :thumbsup:
I još jedan detalj. Nismo se niti jednom prevrnuli. Vidjet ?emo mišljenje ako se idu?e zime prevrnemo. :violent1:

svaka ?ast jedriti u neoprenu kad je +10 na kraju ;)

ako vam konop za "po bumu ide izvana", neki stave prozirni plasti?ni film preko tog djela gdje prolaziš ispod buma, pa da sa trapezom ili pojasom ne zaka?iš, a opet ne smeta konopima. Jednom sam tako zapeo sa trapezom i ... ode barka.

mislim da ti ba?ivanje ne?e pove?ati neudobnost. U tom trenu se smo?iš, ali najviše smeta svako malo poljevanje sa prove, barem se meni ?ini da je to najgori dio.
Osobno sam prvu suhu tutu dobio na 420, a trebalo je preživjeti ono prije, sretan sam onda bio sa mokrom tutom, zna?i nije problem "preživjeti".
Sada se ve? razmišljam da ?u na jesen klincima kupovati suhe tute, a sad su u školi jedrenja, to me podsje?a da samo korak fali da jedriš iz fotelje.

Joj, se može probati katamaran, imam neke planove za C-class ili nešto od 32 stope, ali prije su projekti dva monotrupca.

hidrotherapy

Kad god zaželiš, samo moraš potegnuti do Pule.
Iskreno, cijelu sam se zimu mu?io s flokistima. Ja bih jedrio cca tri puta tjedno, a ispadalo je jednom, max dva puta tjedno, s time da je tih dva puta bilo rijetko.
Nikad nitko ne može( ili  im se ne da), a u meni gori.
Sad je situacija puno bolja. Stabilizirao sam se s dvojicom koji stvarno to žele i skoro uvijek jedan može iza?i samnom na more.
Išao bih ja i sam, samo mi je problem stavljanje u i izvla?enje iz mora. Problem je što je na kraju slipa( kosa rampa niz koju ga spuštam u more) prevelika dubina, pa se ne može stati. Da je plaža, bio bi pi.kin dim. 
Zato, kad te uhvati želja, ti se javi, pa do?i.

level gaga

Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

hidrotherapy

spich

Unaprijed hvala  :notworthy:, kad se prorijede oni koji vole jedriti po ljeti, ja ti onda do?em ;)

level gaga

A na "Delfinu" tamo je pli?e,ako problem predstavlja dubina. No prostor je ??

spich

level gaga

Sigurno je teplo vrime,svi su u kratkim mudanticami. ;D

hidrotherapy

Na Delfinu je puno pli?e. Tamo se komotno može stajati na kraju slipa.
Ali na Bunarini imam kontejner za randu, daggerboarde, robu i sl. Po završetku jedrenja se imam gdje istuširati i u toploj sva?ionici presvu?i.
Strah me da bi na Delfinu svaki put otkrio da mi je nešto ukradeno s katamarana. Mada, mi je i na Bunarini ukraden jedan gambet( 35 kn) i kuka za ka?enje trapeza.
Sve ima svoje prednosti i mane.
Da se na Bunarini produži slip za 1,5 m bio bi super. Ali to nemaš kome re?i. ?ak sam osobno stavio bokobrane na dvije strane mola da mi daska ne grebe kat.

level gaga

Na "Delfinu" sada ima no?ni ?uvar, jedino tuširanje doma. :thumbsup: