Generator koji štedi gorivo i motor

Autor Mala od portala, Rujan 17, 2013, 12:56:16 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gec

Citat: more  u Rujan 23, 2013, 08:59:53 POSLIJEPODNE
Jesi li ga ugradio na svoj motor barke?
nisam, iz jedinog razloga što sam uvijek prije sezone imao drugih poslova na brodu, no svakako je u planu.
na bovi

more

A koliko košta. npr za 20 KS i da li su ruke skupe?

Mala od portala

Dragi forumaši,

molim da ovakve informacije razmjenjujete putem privatnih poruka. Hvala na razumijevanju.

Pozdrav Mala
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

LCF

Pozdrav, naime autor sam generatora (genijator) valja napomenuti da fali izraz ZCLC (zero current leakage cell) što se odnosi na to da nema nepotrebnog zagrijavanja elektrolita curenjem struje, što je slu?aj kod klasi?nih "dry cell" generatora , još jedna bitna stvar je da su ?elije uvijek 100% potopljene bez obzira na oscilacije tokom vožnje (ljevo, desno, ko?enje, akceleracija). Sam generator sa 12 ?elija ima preko 250 komponenti tako da nije baš plug & play za sloziti! Temperatura elektrolita sa npr 2.76 V po ?eliji (što je naravno previše) ne prelazi preko 50C niti kad ga se "kuri" na velikoj struji. I da Gec u pravu si nismo otkrili ništa novo ZCLC postoji samo se jako rijetko proizvodi, s tim da je naša konstrukcija unikatna, stvorena je prije više od dvije godine ovo joj je tre?a verzija a radi se na ?etvrtoj, uvijek može bolje :)

Gec

ZCLC se rijetko koristi jer je nepotrebna komplikacija a dobitak je zanemariv, naprotiv tu ima drugih nepremostivih problema tipa ravnomjerne dostave elektrolita u sve ?elije itd. Mjerenja pokazuju da je curenje struje kod dobro konstruirane Dry cell na razini par postotaka...zar je to vrijedno gnjavaže? Moji generatori rade sa 2,05V po ?eliji i nakon 8 sati paljenja na stolu ne prelaze 38 stupnjeva, startaju odmah i po najve?oj zimi a struja je elektronski stabilizirana u 0,5A ( nije obi?an pwm).
Sve to skupa nije dovoljno kod novijih generacija motora.
na bovi

Pin!o

Ušteda goriva radi, ovisi o tome kako vozite. Neki mogu pomo?i nekima s manje  :icon_tongue: