Forum o tradicionalnoj brodogradnji u drvetu

Autor Linart, Listopad 21, 2013, 03:37:54 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Linart

Dobar dan svima!

Osnovao sam forum o našoj tradicionalnoj brodogradnji u drvetu. Težište je na izradi maketa tradicionalnih drvenih brodova koji su plovili uz hrvatsku obalu u proteklim stolje?ima. Me?utim, maketarstvo nije klju?an element za pristup forumu. Jedan od ciljeva je prikupljati informacije o tome dijelu hrvatske kulturne baštine, pa su jako dobro došle stare fotografije leuta, bracera, trabakula... Suvremene fotografije brodova koji još plove su tako?er dobrodošle. Pri?e dide i bake o doga?ajima s brodovima tako?er.

Ovo su osnovni podaci o forumu:

Naslov: Tradicionalna hrvatska brodogradnja
Kategorija: Tradicionalni drveni brodovi
Svrha foruma: Okupiti ljubitelje tradicionalnih drvenih brodova i brodogradnje u drvetu na hobisti?koj osnovi. Promovirati zaštitu kulturne baštine u ovome segmentu.
Poveznica: http://drvenibrodovi.forumotion.eu

Administrator: Hrvoje
Moderatori: Hrvoje
Savjetnici: Nostromo

Nadam se da ?e nam se pridružiti ljubitelji hrvatske brodogra?evne baštine i obogatiti forum svojim prilozima.

Srda?no vas pozdravljam,
Linart (Hrvoje)
Lijep pozdrav,
Linart

Linart

Jedan ?lan foruma gradi bragoc u mjerilu 1 : 30, a drugi leut u mjerilu 1:16
Lijep pozdrav,
Linart

Linart

Lijep pozdrav,
Linart

level gaga

Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

pelig

Nikad nisam u potpunosti uspjeo razumjeti zašto velik dio jedrenjaka nije imao ogradu osim na kasaru? Mislim, kad se brod jako valjao ili valovi preljevali, što je moglo zaustaviti onoga ko je po?eo klizati prema, odnosno preko bande?

pija mali

Živim danas jer sutra nije izvjesno

Damir s

Dobra ideja momci  :thumbsup: valjda ce biti vise diskusija kod vas, ovdje se bas ne dogadja puno, valjda nitko nema bas kakvu ideju za diskusiju (osim ponekih izuzetaka). Ima prisutnih ali neaktivni ?
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)