Penjanje na jarbol - solo

Autor Tan Gun, Svibanj 28, 2014, 01:16:47 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Nije to baš tako Hidri?u. Treba samo pobijediti ono što te straši iznutra. Treba se otka?iti.  Ja sam naj?eš?e u svemu takvome uspio; ne da sam ja ko zna šta, ne ja sam bio (možda i sada?) trtaroš, ali sam se znao sam slomiti, i onda ide.
Da skrenem; više od tri godine mi je preporu?ano nešto sam na sebi raditi, medicinski. Ja sam sve i svašta izmišljao i uspjelo mi je uglavnom, i to tako da doktori nisu mogli vjerovati da mogu i bez toga. No sve se potroši, i na kraju do?e onako kako se mora napraviti. I kad mi je doktor rekao da ne?u smjeti u Dalmaciju, odnosno ovdje preko ljeta ostati, vidio sam da vrag šalu uzima i ja sam slomio svoj unutrašnji otpor, odnosno, priznajem strah, nelagodu. Nisam još rutiner, ali mogu.
Isto je tako sa penjanjem u snast. Naravno ako neko nije dibidus  i nije za to. Vjerujem da takvih ljudi ima malo, pa sam siguran da uz dobru dozu glave, tojest zdravog i logi?kog razmišljanja se i penjanje u snast može riješiti. Ili pak da se bude navrijeme pametan, tako da se ništa nemože desiti, tako da se onda kad je najgore netreba dizati/penjati na jarbol.
Zato ja uvjek govorim da se glava mora upotrijebiti, misliti, razmišljati, a i pogriješiti, ali nau?iti na pogrešci.
Naravno da bi se lako išlo u snast mora se koliko toliko biti i okretan. Ja sam to dio kao dje?arac, uvjek najbolji u onoj disciplini penjanja ur konop. Najbrži. I sve mi to nije puno pomoglo da kad sam se prvi puta penjao u snast Jadrana, i to na donji križ, ali sasvim ulivo, da se nisam gotovo ukakio od straha. I to u Rijeci u luci gledale na stotine gra?ana i turista. Slikali i smijali se. A ja krajnji na križu "plivam" oni ispod mene, jer je križ bio puno izvanka broda, a plivati je bilo nare?enje da bi mornar mogao pokazati da stoji dobro na nogostupnicama i ruke mu slobodne za rad. No napisat ?u tu pri?u jednom u "dogodilo se...", a sada stavljam jednu sliku i strelicu pozicije kuju sam za kaznu (jer sam bio trtaroš) dobio :laughing7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Ina?e da bi se popeo na vrh jarbola, ja sam koristio i "jakovljice", lojtre (skale) koje sam sam napravio. Šta su jakovljice to sigurno znate, ali moje su bile duge koliko je bilo potrebno na jarbol se popeti. Na dva sam konopa navla?io jasenove daš?ice nogostupe, naravno fino obra?ene sa dvije potrebite rupe. I digao podiga?em dolje krajeve vezao, dobro podiga? napeo i penjao se, ali sam imao i pilot podiga? kojim sam se sam ?uvao. Kilavo, kilavo je bilo, ali sam redovito uspio sam napraviti što sam naumio.
Znao sam da ima nešto takvoga, ali nisam imao. Vrlo dobar na?in penjanja, odnosno dizanja na jarbol:

https://www.youtube.com/watch?v=TnFGJ3IR8YM

Kad vidite kraj videa u produžetku ima još takvih filmi?a za razne pomora?ke radove

Y40

Dobar je ali nije baš ni jeftin +/- 1.000 EUR :sad10:

estan

Spravica je odli?na, a sad šta košta, a šta se tu može.

Andraz

spiwrap
Ovo iz Transata 2007. Žimari i pas za penjanje...

Tan Gun

Bravo, Andraž!
Imam nadu, da te radnje ne?u nikad prakticirat u plovidbi... nije mi baš neki gušt to penjanje ...

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

more

U doba Tarzana (filmovi) to je penjanje bilo prihvtljivo za mladog i vižljastog ?ovjeka, me?utim današnjim mladi?ima, mislim da to ipak nije.

pelig

Lahko njoj kad se zahaklala za taj okov. A na koj na?in da se mi muški usidrimo za jarbol?