Ljubimci na brodu

Autor Dario, Veljača 08, 2009, 01:00:13 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Mojoj maci je tek 3 i po mjeseca. Koji put je odnesem do jedrilice, ali nikako kad idem na ribolov, jer me strah da se ne uhvati na ujdicu dok je nati?em.

Damir s

Mi smo morali nasega Tommya nakon 16 godina  dati uspavati u subotu jer mu se je stanje zakompliciralo i to je bilo jedino rijesenje da ne pati. Volio je sa nama otici u IJmuiden a kako je imao astmu setnja uz more mu je bila uzivanje. Pruzili smo mu svu nasu ljubav a on nam je uzvracao na svoj nacin kojim nas je uveseljavao, za njega nam nista nikada nije bilo tesko napraviti. Pred dvije godine nije mu bilo dobro u hrvatskoj, posjetili smo 2 veterinara u Hrvatskoj koji nisu nista uspjeli napraviti. Prekinuli smo godisnji i vratili se u Belgiju i odmah navecer u 10 sti otisli 100 Km do nase veterinarke, drugo jutro smo dobili smo SMS da ga dodjemo uzeti jer je sada sve uredu u redu. 2 godine je jos izdrzao ali vec je bio cio starac kojieg smo morali nositi po stepenicama, nije dobro vise vidio, izgubio je neke zube, ali znao se i naljutiti na nas . Ujutro prije odlaska na posao napravili smo dugu setnju sa njim kao i navecer kada smo zavrsili sa poslom iako smo bili mrtvo umorni za njega nam nije bilo nikada tesko zrtvovati se bilo kisa, snjeg, vjetar on je imao svoj red koji smo postovali. Bio je tako umiljat sa svojim repicem koji je uvijek strsao na gore od srece. Tesko nam je ali necemo uzeti drugoga pasa za sada jer sigurno nece biti kao nas TOMMY.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

more

Prije više desetlje?a do?osmo mi tre?emajci s našim klupskim 12-metarskim ?eli?nim brodom u Valun i tamo se bo?no vezali uz rivu. Otišli smo po obi?aju jesti u restoran na rivi. Vratimo se, a kada tamo lijepi ma?or na pram?anoj prostranoj palubi. Sjedi i samo da nas ne pozdravi. Palimo motor?inu, a on ništa. Netko mu zavikne iš, pa zamahne i td. Ali ništa. Pitamo konobara što je tom ma?ku? Ništa, kaže on. Taj ma?ak je pola naš i pola nekoga u creskoj luci. Evo kako on komunicira me?u nama. Sada koristi priliku da ga prebacite u Cres. Ima nevjerojatnu intiuiciju poga?anja koji je brod onaj pravi. A možda i koja posada.

Gec

na bovi

Damir s

Bio je mjesavina Maltezera i Shi cu.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

jazmi

Mi imamo dva psa (možda sam negdje ve? pisao); boksericu i mješanku nekog lova?kog i staforda- izgleda kao manja vižla. Obje dakle ženke i nije uvijek mir me?u njima ali sad ve? imaju 7 i 8 godina pa su se malo smirile. No, kad smo bili na jedrilici prošlo ljeto s njima bilo je baš teško. One nisu htjele skakati u more, nismo ih puštali radi dlaka u kabinu, a u kokpitu su pretežno smetale. Uglavnom, niti nama niti njima nije bilo lijepo ali kako one vole s nama svuda i?i a i mi ih zapravo volimo voditi opet se javila ideja da ih vodimo na ovoljetnu dužu ?itu. Nekako se ne ?ini u redu ostaviti ih ali opet dvoje djece i dva ne malena psa na malenoj jedrilici... Mislim da ?e to i?i jedino ako im odredimo mjesto ispod stola u kabini. Iako, unutra je preko dana dosta vru?e... Nemam pojma...
Naravno da je problem s njima u?i i iza?i s jedrilice, pa baš ne znam da li ih voditi ili ne. Naravno da je problem i organizirati ?uvanje koje bi trajalo tri tjedna, a da ne pri?am o kako bi se loše osje?ali dok plovimo a one ostavljene u dvorištu. Nekako ih je bezveze ostaviti kad su dio naše ekipe, a opet ne znam koliko je njima to zapravo po guštu, a koliko se mu?e...

Damir s

Ne znam sto da ti kazem i dam savjet jer u vecini slucajeva svi pate radi ljubimaca kao i oni sami. Mi smo sa nasim Tommy em imali srecu jer volio je ici u IJmuiden biti na jedrilici , setati po plazi i kada je puhalo a dlaka ,njuska i oci su mu bile pune sitnoga pijeska. Kada smo plovili bio je prestrasen jer jedrilica se naginje i onda on ima osjecaj da ce ispasti, par puta je skocio ali uvjek se je udario tako da ga je Jadranka poslje  uvijek drzala kod sebe a u kabinu je isao jedino ako smo bili u portu. Radi njega smo putovali u Hrvatsku uvjek autom jer u avionu nije htio biti u torbi koju smo kupili za njega jer tako nalazu zakoni pa je cvilio dok stjuardesa se nije smilovala pa ga je jadranka uzela u narucje. Sa njim smo imali divnih i nezaboravnih trenutaka koje nikada necemo zaboraviti , ali za sada ne namjeravamo nabaviti nikakvog kucnoga ljubimca. Kako planiramo se vratiti jedrilicom u Hvatsku nismo znali sto cemo sa Tommy em jer je to dugi put, imali smo puno kombinacija ali sada kada ga nema vise nemamo tih problema. Imao je 16 godina i zavukao nam se po kozu za njega bi sve napravili , jednom davno smo ga ostavili u pansionu za pse i nikadad vise otada uvjek i svagdje je isao sa nama bio je dio nase obitelji. 

Strici

Ol su vam šinteri odveli kucine, da se nisu su utopilu? :laughing7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!