Nešto novo i zanimljivo - reacher 780

Autor jazavac, Svibanj 07, 2015, 12:32:50 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jazavac

http://www.reacher780.com/

Vrlo zanimljivo i prakti?no, treba vidjeti koliko ?e biti cijenom dostupno?
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

vragec32

Interesantno ...
jedino možda malo više hrabrosti u oblikovanju, da bude (još) posebnija, prepoznatljivija.
Od svega me smeta najviše bo?ni prozor (kojeg se ja osobno užasavam gledaju?i iz interijera),
i još pravokutnik - kao neka op?eprihva?ena pošast ...
No, kad vidjeh "potpisnike" projekta zapitah se tko sam ja da tu nešto trkeljam  :BangHead:

hidrotherapy

Kad smo ve? kod malih novotarija, evo još nekoliko zanimljivih primjera:

Bente 24 - osnovna cijena s jedrima je 25.000 EUR-a.
http://bente24.com/html/en/bente24/

Fareast 26 - 51.000 $
http://www.fareastboatsusa.com/FAREAST_26_p/fe26.htm

Django 7.70 - cijena ready to sail - 58.000 EUR
http://www.mareehaute.fr/wp-content/uploads/D770-EN.pdf

estan

Od svih mi se svi?a jednino ova kinežina na kraju. Ona prva je, na stranu pitanje ukusa, po meni loše dizajnirana, jer preuska prova nije ugodna za rad na njoj, a s obzirom da je cruiser - racer, ono cruiser ?ini vrlo upitnim, jer prednja kabina mora biti maksimalno tijesna i klaustrofobi?na.

Darko

Ova šofer šajba kod Bente 24 mi uop?e nije jasna, po meni totalno izgubljeni i nefunkcionalni prostor, dolje užasno niska kabina...

hidrotherapy

Nije baš da je ta, kako ti kažeš Šoferšajba bez funkcije.
Kad je dosta vala i kad ideš u orcu, ona lijepo štiti od zalijevanja. To je odlika skoro svih oceanskih jedrilica, mada mi ova baš i nije za neke oceanske traversade.
Siguran sam da je s njom ugodnije tu?i orcu nego na nekom One designu koji nema ni sprayhood.

Leo

Hm.. možda na nekakvom "free" jedrenju.. u regatnom jedrenju nema baš smisla, niej stvar samo "estetike" i otpora ve? i prakti?nosti.. ipak zaklanja vizualu, otežava komunikaciju i otežava kretanje...
Možda je to dobro rješenje za sjeverna mora ali ovdje kod nas mislim da je neprakti?no

@Vragec32, slažem se s tobom glede i poradi tih otvora na bokovima.. ne svi?aju mi se ogromni na šumprešima-bojlerima (motornim) a još manje na jedrilicama... ali kažu da novi materijali....

Glede uske prove, mislim da je to samo dojam, što se ti?e manevriranja-rada na njoj nema problema, a što se ti?e smještaja pa na iole dulji period na takvim brodovima teško da ?e bit više od 4 osobe... (danas je ve?i problem skupitit posadu a ne gdje je smjestiti) A o?igledno hidrodinamika daje prednost uskim provama i širokim krmama...

donja braca

daco

Meni se bas svidja ovaj "open 60" look sto ima bente 24. Kod malo boljeg vala i orcivanja ima smisla. Dok ne probamo necemo znati. Ako pogledate filmic na youtubeu vidjeti cete da i nije tako tjesna unutra, a i ulaz je siri(interesantan) zbog sprayhooda. Jos da stave fathead glavno jedro i ostale krpice kako treba bila bi super.   I cijena je ajmo rec dobra. Reacher ce kostati sigurno 80-90kâ,¬
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

jazavac

Citat: daco  u Svibanj 09, 2015, 04:12:37 POSLIJEPODNE
Reacher ce kostati sigurno 80-90kâ,¬
Navodno pokušavaju i?i debelo ispod 40kE. iako je i to puno para za obi?an svijet.
Podizna kobilica mu je veliki plus, a oni prozori koji jesu ružni bi se vjerojatno pri narudžbi dali izbaciti, modificirati ili nešto ve?.
Da se mene pita, ja bi volio da je malkice širi  i da je malo uža i kra?a kabina, tj. više prostora na palubi. Uvijek me smetao taj ?arter-koncept široke i duge kabine na palubi koja smanjuje prostor za boravak na otvorenom. Malo me smeta i baštun, ako je fiksni kako izgleda na modelu. Ne estetski nego funkcionalno, na vezu. A svi?a mi se dva timuna.
Ali. Odavno smo zaklju?ili, da je svaki brod kompromis ne?eg :occasion14:.
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN