Nešto novo i zanimljivo - reacher 780

Autor jazavac, Svibanj 07, 2015, 12:32:50 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Damir s

Ti Tihac nemas niti logike niti pameti samo cista zloba izlazi iz tebe i drzis se onoga " molim boga da susjedu krepa krava i da njegova djeca nemaju mljeka" onda sam ja najsretniji. :laughing7:
U tvojim godinama tako se obracati Barba Luki i njegovim kompanjinima koji su stvorili nesto (a sto si stvorio ti ??????) moze te biti samo sram :BangHead: I jos kao moderartor tako se osorno se obracas :violent1:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Leo

Za bit picajzla ja izbrojio po dvije fiksne prozirne površine na svakom boku i tri otvorljiva prozora koji opet djeluju da prvenstveno služe za ventialciju plovila . ( vrata ne bih ra?unao, i najsuriji regatijeri imaju nekakva vrata za u? u kabinu) e sad po mojoj natematici to je 2*2 + 3 = 7 !?  :dontknow:

pero

Citat: Leo  u Siječanj 16, 2018, 08:29:47 PRIJEPODNE
Ali zaboravite to su samo moja glupa razmišljanja...
Pa ja sam tebe uvik tako i shvaco  :thumbsup:

Citat: Tiha?  u Siječanj 16, 2018, 09:27:23 PRIJEPODNE
To je samo zgodna tema za zafrkanciju s ljudima koji su vedre naravi i kuže podbadanje.
Steta da to nije tako na svim temama o plovilima  :sign16:

barba Luka

eto vas opet....
Što se prozora ti?e tko god je bio u brodu je komentirao kako je super koliko puno svjetla ima i da nisi kao u špilji što je obi?no slu?aj s ovakvim brodovima. O ventilaciji da ne govorim...
Ako želiš da žena i djeca ho?e ponekad do?i na brod onda je to jedna od karakteristika koju treba imati, kao i klupe u kokpitu (tj u pola kokpita da budemo precizni) i mnogi drugi kompromisi u odnosu na nešto što bi bio ?isti regatni brod i što ovaj brod svakako nije.
Ali ovo na boku su ipak naljepnice, bila je neka ideja a ostalo je folije, nisam ni sam siguran da li mi se svi?a, možda još skinem do sajma....

Tiha?

Meni se dopada što brod ima sedam prozora:
https://www.reacher780.com/gallery?lightbox=dataItem-izfi4psw1
Ova dva malena i asimetri?ni ulaz daju prepoznatljivost.

Nabrojio sam devet jer si tako dobro uklopio tu naljepnicu da sam bio siguran da je prozor:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/26841100_1770431362977180_6497539116037129343_o.jpg?oh=a1e1996bb4c9f66164022560c4c33022&oe=5AE04B91
T.j. pomislio sam da je to zaslon iza kojeg je rešetka s više otvora za svjetlo.

Forum je prilika da pisanje nepoznate osobe bude krivo shva?eno, pa kad uspijem do?i na neki sajam, vidjet ?eš da se veselim svakom projektu koji uspije i znam koliko napora treba da se nešto stvori.
Vjerojatno zato jer sam neizživljen po pitanju gradnje i možda želim povratak u "raj djetinjstva", kad sam se motao po Betini i "pomagao" u gradnji drvenih brodova.
Bolje je biti bez ga?a na plaži, nego raditi u odijelu...

Y40

Citat: barba Luka  u Siječanj 16, 2018, 12:17:19 POSLIJEPODNE
Ali ovo na boku su ipak naljepnice, bila je neka ideja a ostalo je folije, nisam ni sam siguran da li mi se svi?a, možda još skinem do sajma....

Moj savjet: SKINI!
Ne paše kompozicijski (nešto znam o tim stvarima) a najmanje što ti treba je "lažni" prozor! Ljudi to mogu shvatiti na raznorazne na?ine (ono kao želiš ih uvjeriti, da postoji nešto ?ega nema).

Leo

Citat: pero  u Siječanj 16, 2018, 11:17:14 PRIJEPODNE
Citat: Leo  u Siječanj 16, 2018, 08:29:47 PRIJEPODNE
Ali zaboravite to su samo moja glupa razmišljanja...
Pa ja sam tebe uvik tako i shvaco  :thumbsup:
:O0:

.............................................
.............................................

:angel4:

pero

Citat: Y40  u Siječanj 16, 2018, 01:51:43 POSLIJEPODNE
Ne paše kompozicijski (nešto znam o tim stvarima)
Mozes li ovo malo bolje  objasniti  posto se nerazumim u to ?
Znam da postoje vise vrsta kompozicija ali na koju si mislio i zasto ?
Meni vise vizualno (ne figuraju)nepasu te naljepnice,ali ipak razumim zasto ih je postavio na plovilo ja mislim,pa najbolje je to ostaviti samom njemu da bira ,ostaviti ili skinuti  :dontknow:

dmeter

eto vas opet....
Što se prozora ti?e tko god je bio u brodu je komentirao kako je super koliko puno svjetla ima i da nisi kao u špilji što je obi?no slu?aj s ovakvim brodovima. O ventilaciji da ne govorim...
Ako želiš da žena i djeca ho?e ponekad do?i na brod onda je to jedna od karakteristika koju treba imati, kao i klupe u kokpitu (tj u pola kokpita da budemo precizni) i mnogi drugi kompromisi u odnosu na nešto što bi bio ?isti regatni brod i što ovaj brod svakako nije.
Ovo o prozorima ti zavisi o tržištu potencijalnih kupaca.
- Jadran iskusni moreplovci barem 20 dana godišnje najbolje bez prozora ili odmah s ugra?enim tendama za te prozore iznutra i iz vani. Ja kad sam na sidru normalno dvostruke zavjese uvijek zatvorene a 2 šugomana sele livi desni bok da zatvore usrane prozore. ako ostane i 1 cm2 kroz njega šiba sun?eva energija da ti sprži nogu.
- Neiskusni šibaj prozore pri?a o svjetlu itd
-Zapadno tržište njima tribaju prozori i tako sunca slabo imaju
- mediteran isto ko i Jadran.

estan

Dmeter, puno sam vremena proveo liti po brodu i nikad nisam shvatio ljude koji vole da je sve u mraku. Meni prozori puno zna?e, a da sunca ne bude previše brine se to šta su zatamnjeni. Ako baš previše tu?e s jedne strane, navu?em zavjesu, a na drugoj je razmaknem. Mra?inu jednostavno ne volim, a od brodi, na kojima su svi prozori zatvoreni, tj, zaplastificirane, jednostavno me hvata jeza. Ta ne želim biti u bunkeru ve? u brodici na kojoj je ugodno boraviti. U Reacheru je taman svjetla koliko treba, to mu je ja?a strana što se ti?e namjene za obiteljsko jedrenje i krstarenje, a druga mu je kreveti dovoljno dugi i široki da se na njima udobno spava.