Nešto novo i zanimljivo - reacher 780

Autor jazavac, Svibanj 07, 2015, 12:32:50 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

pero

barba Luka pozdrav,
Jutros pokazivajuci mojim klijentima,potencijalnim kupcima ,vas proizvod,pa da vas pitam od kojega materijala (smole) je napravljen Hull/deck ?
Po vašem pisanju koliko me sje?anje prati,napravljen je od Hull/deck material: Sandwich Epoxy Glass with Carbon reinforcements,isto tako pise i na NP portalu ,a i na  vašim stranicama ,
https://docs.wixstatic.com/ugd/281184_34e6311a599e4f32b178bab7a519185e.pdf
Dok na vašim glavnim stranicama pise sasvim druk?ije,
Hull/deck material: Vinylester Glass with Carbon reinforcements
https://www.reacher780.com/specification
Ako možete ispravite to ,da nebi došlo do zbunjivanja !
Hvala

barba Luka

Hvala pero! S novim proizvo?a?em je promijenjen i materijal, bio je epoxy a sada je vinylester ali mi je eto promaklo promijeniti u pdf brošuri na web-u, skinuo sam ju ionako moram osvježiti sve skupa.
:icon_thumright:

pelig

Promjena materijala, promjena proizvo?a?a? Nekako mi se name?e da to zna?i i promjenu specifikacije, te promjenu cijene?. Hajde barba Luka daj pojasni promjene.

Damir s

Nema  ti tu objasnjenja ka ni Sescape i oni su pusiona pala prodaja pa jeftijnije od Vinyl Ester ne moze usput ti daju kanticu Vinyl Ester i glassmat da mozes pokrpati rupe. ali cjena se ne mjenja :icon_scratch:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

barba Luka

pelig

Nisam zadovoljan s odgovorom. A da budem iskren ne razumijem ni Damirov. Seascape je koliko vidim sada Beneteau. To je uspjeh, a ne neuspjeh. Nedostaje mi Kristijan!!!
Reacher se prodaje. Broj prodanih mi nije poznat ali, glavno da se kre?e. Jeftiniji materijal, ne mora zna?iti i lošiji brod! Hajde barba Luka, daj se raspiši.

barba Luka

Cijena smole tj razlika u cijeni vinylester i epoxy u trošku cijelog broda nije toliko zna?ajan faktor da bi radi toga radio promjenu. Bitniji je tehnološki proces i iskustvo pojedinog proizvo?a?a s pojedinim materijalom i procesom. Kad nemaš svoj pogon nego ti netko drugi radi kompozit ili bilo što drugo onda u puno stvari moraš napraviti neki kompromis izme?u onoga kako si ti to zamislio i onoga što taj netko zna, s ?im je komforan i za što ?e garantirati.
Kad bi želio uštedjeti puno bi drugih stvari dotakao prije promjene smole...

Damir s

Pa ne znam barba Luka ali mislim da promjena materijala za gradnju trupa nakon 2 napravljena uzorka nije dobra solucija jer kupci biraju kvalitet jer to i zele. A i iz razgovora sa drugima ispada kao greska u koracima, to je kao da ferari radi skoljku od epoxija pa promjene u vinyester, Porse je sa svojim 924 i Jaguar sa svojim X tipom su napravili gresku (jeftin model) koji se brzo prestao proizvoditi. Pa Reacher je atraktivna jedrilica za letjeti na dobrom vjetru samim tim interijer (namjestaj) je spartanski i tu ne vidim gdje se moze ustedjeti, oprema na palubi isto tako nema mjesta sparanju jer ako se stavi sto nekvalitetno pa se polomi ode sav trud u dim. Jedino sto ostaje je trup i paluba Reachera gdje se moze usparati na materijalu. Da ja radim barke sa vinylesterom a netko bi htio raditi sa epoxijem ja to gledam vise kao izazov uci u novu proizvodnju sa novim materijalom jer vi imate kalup sto je najvaznije ostalo su varijacije na temu.   A po specifikacijama ispada da se nije nista promjenilo  (jeste li sigurni da je tezina jedrilice ista):icon_scratch:

http://pdf.nauticexpo.com/pdf/reacher/reacher780/64373-90767-_11.html
https://www.reacher780.com/specification
Tu u Belgiji na moru jedan klub obnavlja svoju flotu jedrilica i koliko znam vas Reacher je bio u opciji (5 komada) ali kada su vidjeli novu specifikaciju jednostavno su odustali.

To nije kritika vas i Reachera nego moje misljenje, zelim vam puno uspjeha i mnogo novih prodanih Reachera :icon_thumright:

pelig

Nisam stru?njak, ali ako se ne varam nisu baš sve prednosti na strani epoksija. Ima on i mana?