Srediti Neptun 20

Autor Neptun 20 stari, Svibanj 12, 2015, 01:38:19 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Neptun 20 stari

Pozdrav ekipa,

što mislite o ovom stanju plastike...( osim da je koma)

Nabavio sam nedavno ovu brodicu pa bi je uz pomo? savjeta s foruma malo sredio

To je Neptun 20 iz 72'

U ovom slu?aju pretpostavljam da ovo (palubu) pobrusim (kojim papirom za po?etak?), odmastim, pa kitam pa opet obrusim pa 2 ruke primera pa za kraj 2 ruke završnog polyenamela?

Hvala na savjetima pa pošaljem slike kako ide...

P.S. ve? sam sredio argolu, vrata i i ru?ke poviše vrata pomalo...sad vadim drvo iznutra da ga pobrusim i lakiram a ovaj mjesec bi i palubu riješio pa neka ve? izgleda lipo za prvo mu lito

Ovo su slke broda

Neptun 20 stari

još jedna

Neptun 20 stari

...

Neptun 20 stari

estan

Šta re?i, strpljenja i novca. Ne štediti na kitu, prajmeru i pituri i satrat se za sve te pukotinice fino srediti. Svaku onu zvjezdastu širiti kako bi kit (epoxi ili poliesterski s vlaknima - armaturni) mogli lijepo to popuniti, svaku sitnu rupicu isto tako srediti, zatim barem tri ruke prajmera (ja sam stavljao 4 na kuvertu) te nakon toga pitura i na kraju protuklizni sloj piture. Ja sam svoju kuvertu i kokpit radio svaki dan poslije posla i to je trajalo skoro dva mjeseca, ali brod je bio na vezu sa strujom i vodom, dobro zašti?enom od svih vjetrova i nikad more nije valjalo.

Naravno, prvo rastavi sve ograde, okove i opremu za jedrenje, a ako imaš gdje s jarbolom, skini i njega. Ako nemaš, dobro izoliraj hvatišta sar?i i štrajeva, a uostalom nešto mora ostati na brodu za što ?eš ga vezati, ako radiš u moru.

Neptun 20 stari

Estan hvala na odgovorru...s ?im da ovo krenem brusiti ( vibracionom i kojim papirom)... vez je u moru u mirnom dijelu lu?ice sa priklju?kom za vodu i struju na udaljenosti od oko 10m...koji kit da koristim za ovo, onaj Hemepelov Epoxy filler ili ima neka jeftiija auto-kit kombinacija (jasno mi je da ?u "ga?e" ostavit na ovom brodu al štaš kad je to lipo)...

Hvala na odgovorima.

estan

Možeš raditi s brusilicom (kutnom) za malo otvorit one zvjezaste pukotine, ali koristi neku malu, laganu u ruci i ne prejaku. Ja sam samo jednom nešto uradio s jakom, nažalost na zaobljenom dijelu poklopca gavuna, i poludio sam dok sam ponovno površinu doveo u oblik. Najbolje mi se pokazalo ru?no brušenje površine (suho i mokro) i širenje uskih pukotina dlijetom. Jest da sam bukvalno natopio kuvertu krvlju iz žuljeva, ali na kraju je bilo puno manje kitanja, a ništa ve?eg plastificiranja. No metodu izaberi kako se tebi svidi. Ja sam brusilicu izbjegavao najviše iz razloga što puno praši i onda imam puno ?iš?enja i broda i samoga sebe. Ina?e, epoxi je super, ali auto kit s vlaknima je brži za radit jer se brzo stvrdnjava i u jednom popodnevu možeš kitati neku površinu više puta i fino je izbrusiti. Dobra je i kombinacija, ve?u bužu zapuniti prvo s epoksijem, a fina kitanja raditi sa poliesterskim armatur kitom (auto kit s vlaknima). Ina?e, epoksija ?e ti oti?i puno, pa ako se na njega odlu?iš kupi veliki važ, tj dva važa s komponentama, mislim da je svaki 0,75 l. Nastoj ga trošiti tako da ne pretjeruješ s njime i da ti bude dosta za cijeli posao. Dobar je i za kitanje jako puno sitnih rupica, jer poliesterski se brzo stvrdjava pa nikad ne stigneš svaku na vrijeme primijetiti, a za takvo kitanje ne trošiš baš veliku koli?inu.
Za pripremu površine prije pituravanja dobra je za korištenje ekscentri?na (planetarna) brusilica, ali ja sam je koristio više za pripremu trupa, nego na kuverti, gdje je puno raznih neprisupa?nih kantuna i kantuni?a, gjde se može samo rukom.
Ina?e, ne daj se obeshrabriti. Najteže je prva dva dana dok se malo navikneš na stalni sagnuti položaj, a poslije ve? po?neš uživati u poslu. Svaki dan si na svježem zraku i u ambijentu lu?ice i koliko se fizi?ki umoriš, toliko odmoriš živce i život ti u biti postane ljepši.

Neptun 20 stari

Kad malo pobrusim ovo je stanje na više mjesta, to je pretpostavljam napuknuti primer....to kitajem ili?

Strici

Meni je žao jer ovako te je preko pisancije teško u?iti. Mislim da i ovdje ima podosta napisano, a internetu svo znanje ovog svijeta, ali najprije bi trebao bar pro?itati ili bar malo nau?iti ve? napisano, ili pokazano, jer svakom ponaosob pokazivati, a ko ima vremena?. Treba se prvo potruditi sam nau?iti, a ne ?ekati da te neko vodi, da ne pravim usporedbe. U svakom slu?aju imaš dobar i vrlo solidan brod, i on ?e te i nadživjeti.
A ovo o kitanju, malo rekao sam pogledaj, nau?i i vidi da je ve? kitano i nije sanirano, pa onda sve pobrusi do zdravoga, "ozdravi" ako je preduboko pobrušeno, a kitaj samo ako je nešto z :icon_scratch:a "sakriti od oka", ustvari ako si obradom pogriješio.
A da je sve to jednom bojano, to valjda vidiš i sam.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Neptun 20 stari

Fala na odgovirma ali ne razumin jeli ovo puknuto - puknuti kit ili puknuti primer ili nešto drugo.