Venezia

Autor Sinisa, Lipanj 05, 2015, 12:51:18 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eventum

Citat: jazmi  u Prosinac 16, 2022, 10:05:36 POSLIJEPODNE
Pozdrav,
planiramo za proljetne školske praznike sko?iti do Venecije.
Ima li još netko iskustva da ih podijeli?
Svaka informacija je dobrodošla. Za sad jedine informacije imam iz knjige Najljepše jadranske plovidbe i ovdje s foruma ali uvijek dobro do?e što više informacija iz prve ruke... Naime, knjiga, a još više postovi s foruma su dosta stati. Jel bio netko zadnjih godina? Kakav je prelazak od Pule preko? Mi kre?emo iz Riheke pa nam se neda uz Istru, to smo prošli više puta...
Pozdrav

Kopnom ili morem?

jazmi

Morem.
Zanima me prvenstveno da li ljudi iz Istre jedre drito preko ili idu uz obalu...

hidrotherapy

Ovisno o podru?ju plovidbe za koje je plovilo registrirano.
Ako je III ili IIIa, mora uz obalu.
Ako je I ili II, može poprijeko.

pelig

Doduše ne znam te kategorije, ali pitam se provjerava li itko kojim si putem plovio i imaš li registraciju za tu traverzu?

Eventum

Da li je zapravo to pitanje vezano uz kategorije plovidbe još akutalno s obzirom na Schengen ili nema veze, odsnosno ostaje ograni?eno kategorijama plovidbe?

Planiram sudjelovati na jednoj regati do Venecije i natrag koncem travnja, ali nemam još rutu, ali mislim da se ide obalom...

hidrotherapy

Nemojmo miješati kruške i jabuke.
Schengen nema nikakve veze s registracijom plovila.
Podru?je plovidbe se odre?uje na osnovu opreme koja je na plovilu (svako podru?je plovidbe I,II,III i IV propisuje opremu koja mora biti na plovilu).
U stvarnosti zna?i da s III koje je do 12Nm od obale nemaš što tražiti na 20-30Nm od obale.
Ne?e tebe nitko pitati kuda si išao, ali ako te netko zaustavi ili do?e do neke nezgode izvan podru?ja plovidbe za koje je plovilo registrirano, moglo bi biti problema (posebno s osiguranjem). 

jazmi

Naša tica je registrirana za sva mora (podru?je plovidbe I) ali dobro da si me podsjetio jer nemam više svu opremu na njoj koja je potrebna za to podru?je plovidbe. Nije mi uop?e palo na pamet... ups...  :BangHead: