Idealni noz za na brod

Autor Damir s, Kolovoz 19, 2015, 08:47:09 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Damir s

Danas sam protutnjao ALDIJEM (trgovina) ovdje u Antwerpenpu trazio hranu za naseg pasica Tommya  i nasao keramicki noz cca 15 CM ostrica  cijena ispod 8 â,¬ ima ih razlicitih velicina uzeo sam jednoga da probam jer nisam vjerpvao za te novce dobiti takav noz a  ima i korice. Ne treba ga ostriti ne ruzinavi i ako treba presjeci dynemu sjece bez problema idealna kupovina. Ne znam dali ima ALDI  trgovine u Hrvatskoj ako ima pozurite to se ne propusta. Cijena im je cca 40â,¬ u drugim trgovinama.

http://s24.postimg.org/ni7aexhh1/IMAG0682.jpg
http://s17.postimg.org/3l5yq1adr/IMAG0681.jpg
http://s17.postimg.org/595ko2573/keramisch_mes_normal_20453.jpg

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

pija mali

ovo su dobri noževi za kuhinju (pa i brodsku) režu ok , ali imaju "manu" da puknu kad padnu i treba bit oprezan kad se meso reže oko kosti jer ako ga zakreneš okrneš mu oštricu. re?i ?ete razlika je keramika od keramike ali cijena mi govori da je to normalan kuhinjski nož. izvanredni su za rezat kruh, kola?e , pomidore isl. mislim da za brod ipak treba klasika nož kvalitetni ?elik (nema ruzine) i ?vrsta robusna drška
Živim danas jer sutra nije izvjesno

estan

Imam na  brodu jedan solidan ronila?ki nož, odli?an za prilipke i pedo?e, ali ne i za kuhinsku upotrebu. Za to imam solidan kuhinjski nož, koji dobro do?e i za rezanje konopa i crijeva od goriva. Kupio sam ga mislim u Bauhausa u Splitu, cijena je bila tako, tako, a za sada (nekih šest godina) je više manje bez ruzine, tj, tu i tamo se pojavi neka crvenkasta flekica koja se lako o?isti obi?nim papirom, a u održavanju pomaže obi?no suncokretovo ulje.
Komplet pošada, i ostalog kuhinjskog pribora je star, valjda kao i brod (1977 g.) i na tim pošadama, žlicama, pinjurima, nikad se nije pojavila ni najmanja flekica ruzine.

Damir s

Hi estan
Na Luckiju imam jedan noz koji sam dobio na pokojnoj Jugoliniji ali kada sam vidio ovaj keramicki kupio sam odmah 3 komada jedan za na Luckija, drugi u Antwerpenu i treci za Fuzine. Inace ja volim raditi sa ostrim nozem ali dati za dobar noz moras izbrojiti od 30 do 120â,¬ a toliko lud opet nisam da sam profesionani kuhar mozda bih i dao toliko. Imam averziju natupe nozeve i uvijek sam se posjekao sa tupim nozem tako da je uvijek u ladici od pribora kutija sa flasterima za mene.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

dmeter

Citat: Damir s  u Listopad 16, 2015, 09:56:36 POSLIJEPODNE
za dobar noz moras izbrojiti od 30 do 120â,¬ a toliko lud opet nisam da sam profesionani kuhar mozda bih i dao toliko.
e tu griješiš 120â,¬ je možda njema?ko sme?e od tzv vrhunskog noža.
pravi noži http://korin.com/ za tvorni?ke moraš izdvojiti 300-7000$ ali recimo solidan se na?e za 800-900$
evo preporu?am http://korin.com/Nenohi-Shiro-ko-Mizu-Honyaki-Sakimaru-Takobiki-with-Ebony-Handle?sc=27&category=280104 cijena sitnica

ali imaju i njemci odgovor ovaj je izvrstan nož http://shop.scharfkochen.de/p770/nesmuk-jahrhundertmesser-2010.html za neke je povoljan,a za druge hmm

a od best bay su ovi http://www.echefknife.com/yoshihiro-mizu-yaki-honyaki-shiroko-white-steel-1-double-mirror-polished-gyuto-japanese-chef-knife-ebony-handle.html

Damir s

Hi dmeter
Ne mislim ti se ja brijati sa nozem niti sjeci jaja komarcima u letu , ja kupim sto meni odgovara i treba. Kada mi nesto treba onda ne pitam za cijenu jer mi treba odmah. Sto cu ja raditi sa nozem od 6000 â,¬ isto mislis da cu kupiti cizme od 5000 $ vidio ih u trgovini u Cosaqualcos (Mexiko), Imam cipele koje sam dobio na poklon rucni rad iz italije cijena 500â,¬ za druge , obuo sam ih mozda 10 puta jer mi ih je zao poderati.  Extrema ima koliko hoces, samo da znas bogati se nikada nisu razbacivali sa novcem, zato i jesu bogati. Moj gazda za koga sam radio u Nigeriji ulozio je svij djeparac u biznis 20 000 000 US$ i  uvjek se je vozio avionom u ekonomskoj kasi zajedno samnom, zena mu se je  vozilau polovnom pegueot 205 na lizing, sin isto tako a on je imao pegueot 405. Bogati dobivaju puno toga besplatno da bi ostali koji pate za tim stvarima platili sve ,to ti je zalosna  istina. Imam primjera oko sebe koliko zelis i poslje su im svi krivi zato jer nemaju novaca pokusavajuci zivjeti iznad svojih mogucnosti.

pija mali

Pa što ste vi Samuraji ili moreljupci :dontknow:
Živim danas jer sutra nije izvjesno

dmeter

Citat: Damir s  u Listopad 17, 2015, 07:37:05 POSLIJEPODNE
Hi dmeter
samo da znas bogati se nikada nisu razbacivali sa novcem, zato i jesu bogati. Moj gazda za koga sam radio u Nigeriji ulozio je svij djeparac u biznis 20 000 000 US$ i  uvjek se je vozio avionom u ekonomskoj kasi zajedno samnom, zena mu se je  vozilau polovnom pegueot 205 na lizing, sin isto tako a on je imao pegueot 405.
-jedan od najbogatijih ljudi u Evropi je poslao svoj jet avion po mene u Split iz Zürich ujutro oko 8 sati.odveja me samoga sa suradnicom na sastanak u Zürich.?ekali ga u vip Salonu do 12 sati.kad je došao bija je gladan išli u neki preskupi restoran ,dogovorili detalje oko njegove vile u hrvatskoj,došla druga limuzina za nas i odvela nas na aerodrom a avion nazad u split.ja mislim da je cijena tog leta gori- doli- gori-doli-gori najmanje 10-20 tisu?a eura.

za tog tvoga miljonera ja nebi nikada radija jer je škrt i lud.pare služe da se troše a ne da se gomilaju.

Damir s

Hi dmeter
Ja sam za ERES to jest njega radio 8 godina zivio kao car placao me je redovito i koliko smo se dogovorili nije mi ostao duzan niti jedan cent i danas kada se vidimo pozove nas na  rucak ili veceru koju on i plati. Placao je putovanje mojoj supruzi i kceri da me posjete u Africi, Potrugalu. Prosao sam Nigeriju uzduz i poprijeko cestom, zrakom i rijekama , Eritreju, Mozambik, Senegal, Gambija, Siera Leone, Barbados, Curosao, Tenerife. U puno mjesta bio sam stacioniran po pet sest mjeseci tako da sam upoznao puno ljudi i njihovih obicaja kao i kulturu. Imao sam odgovoran posau kao partneri u EXON - MOBILU. Moj bivsi gazda sto se tice posla nikada nije bio skrt i da se je cicijasio ali je postivao svaki cent koji je zaradio. Jedan brod od 96 000 tona treba teret koji kosta 140$ po toni platiti unaprijed  treba tu sicu  sakupit. Kada je trebalo za hitan posao imao sam privatni avion na raspolaganju bez problema od MOBILA i nitko nije pitao za cijenu. Od njega sam puno naucio i mogu ti reci da ga postujem i cijenim jer je omogucio meni i mojoj obitelji za tih 8 godina lijep i dinamican zivot. Jednostavno on se nije razbacivao svojim novcem a isto tako niti on ni njegova 2 sina i supruga nikada se nisu isticali svojim bogatstvom bili su i ostali uvjek jednostavni prijazni normalni ljudi.

Leo

Citat: pija mali  u Listopad 17, 2015, 09:24:12 POSLIJEPODNE
Pa što ste vi Samuraji ili moreljupci :dontknow:

uzeo si mi rije? iz usta  :icon_scratch:

Napisao sam komentar na vaš tekst ali sam ga pobrisao .. bolje da ne krenem baš ?onom a svrbi me dlan.
Pa pogledajte što pišete!?!? i o ?emu!?

Ajde da ponovimo kako se zove tema?

Ma ajde mi recite frajer jel vi te nožine, ?akije, katane i sl. držite u žepu ili za pojasom dok plovite?

Ili vi zapravo uop?e ne plovite nego filetirate, slicate, sjeckate i što ja znam što cijelo vrijeme.

Na brodu na kojem povremeno jedrim ima jedan KUHINJSKI nož prili?no oštar i skiper/vlasnik izri?ito traži da se za vrijeme plovidbe taj nož ne koristi.. jer uslijed ljuljanja i sl može biti opasniji za onog koji reže nego za ono što se reže.

E sad da pokušamo apsolvirati temu.. idealan nož za brod..teško re?i idealan ali koji odgovara.
Recimo bilo koja vrsta džepnog noža (od "švicaraca" preko kopija do specijaliziranih džpnih/preklopnih noževa) koji bezopasno stanu u džep i koji su pri ruci kad zatreba.

Da bi ostali pri ruci nije loše da su na konop?i?u toliko dugom, da zaka?en za hla?e ili jaknu, omogu?ava nesmetani rad bez odvezivanja.

Iskreno sam mislio da je o tome rije? u ovoj temi .. ali izgleda da slabo shva?am, dobra zabava i pazite na prste. :angel4: