Idealni noz za na brod

Autor Damir s, Kolovoz 19, 2015, 08:47:09 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Dobro je za forum biti aktivan, ali ipak treba "prilagoditi" temu.
Tako se Damir ne treba odmah uvrijediti, nego radije promisliti i ne svašta pisati.
Možda ne i sve samo jeftino i na rasprodajama kupovano. Možda tu i tamo, možda poneki savjet; ali onda da se odnosi na našu regiju, a ne neku akciju bog te pitaj gdje i to za neke noževe od keramike, a samo jer koštaju 8 Eura. :icon_scratch:
Pa onda se razvije diskusija od 8 do par tisu?a Eura. Ho?e li poneko shvatiti po takvim diskusijama forum zaozbiljno? :icon_scratch:
Ili je to "trla baba lan ..."
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Hi Leo , Stirci
Pa imate i vi u Hrvatskoj Lidl barem je u Rijeci postoje 2 a Aldi ima u Sloveniji. Inace noz ne nosim nigdje sa sobom jer nemam namjeru ga upotrijebiti za nista drugo osim rezanja hrane i konopa ako treba. Kada navigam drzim ga u futroli  sa strane u zgabucinu da mi je pri ruci ako zatreba. Ja pokusavam biti u granicama pristojnosti ali kada me netko povuce necu nikome ostati duzan ali ne vrijedjanem. Uzivam u diskusijama moze i bez veze kada imam vremena ali ako treba za ozbiljno ja sam uvijek na raspolaganju svima kojima mogu pomoci nekako (osim davati,posudjivati novac). Nisam kupio Luckija da bih bio iznda ostalih nego za nas dvoje da bismo uzivali  u jedrenju i druzenju sa drugim jedrilicarima, zbog prirode naseg posla ne mozemo uzivati puno jedreci po sjevernom moru ali svaki put kada izadjemo naucimo nesto novo, mi se ne usporedjujemo sa drugima zivimo nas zivot radeci i uzivajuci koliko vise mozemo. Isto tako kad imam vremena obilazim trgovine za nauticare da bih vidio nove stvari i usporedio cijene, pratim druga ruka ponude u Belgiji i Nizozemskoj kao i firme u bankrotu na aukciji pa ako nadjem nesto sto mi je interesnantno to kupim  a nadje se stvarno dobrih stvari za male novce.
A sto ljudi skrenu sa teme na forumu nisam ja kriv svatko ima svoj razlog zasto pise i sto pise na forumu.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

traktor

Identican noz ( http://s24.postimg.org/ni7aexhh1/IMAG0682.jpg ) sam dobio od firme kod koje sam online narucio konop. Dosao je u paketu a otraga je na kartonu  na nizozemskom bilo napisano flomasterom . "Gratis exemplaar. Succes met je project Hreko." Kinez za njega dobije 50 centi?.
Noz je namjenjen za rezanje prije svega dyneme kod uplitanja. Drzi se u ladici broda a futrola je u principu zastita ostrice. Posto sam u zadnje vrijeme dosta uplitao s dynemom izvrsno mi je posluzio

Kod Damira se vec ne poctetku primjetilo  da ima kick kad kupi nesto povoljno i ja to bez problema procitam. Te kickove ima i Strici  sa nekim temema koje bi se mogle svesti u rubriku 'trla baba lan' a i rijetki su forumasi koji su sasvim imuni od toga. Ja naprimjer ne mogu bez "iznutrica".

Mislim da se O.T. o nozevima ( a topic je jedrenje i eventualno jedrenje) moze tolerirati ako se ne zabrazdi i ako je par postova. 

dmeter

niko nije komentirao ovaj nož na rasprodaji

i ovdje pri?amo o noževima.šta je veoma bitno na jedrilici.
-Priprema hrane-veoma bitno za ljude
-rezanje konopa na brodu i ispod broda
-legalno oružje koje se smije držati u brodu prilikom prelaska granica.
-koliko je nož bitan za blisku obranu dovoljno zna?i da njema?ki policajci imaju pravo upotrebe vatrenog oružja ako im osoba naoružana nožem nakon upozorenja pri?e bliže od 5 metara.
ako im recimo pri?e neko s pištoljem ne smiju pucati dok doti?ni ne puca prvo u njih.Tako nekako mi je objašnjavao jedan klijent njema?ki policajac.bila vijest u novinama ubili nekog tur?ina s nožem i tada mi je rekao kad do?u na intervenciju i doti?ni ima nož u ruci i krene prema njima da odmah pucaju i da je to 80% slu?ajeva da njema?ka policija puca.Odbrane od noža u bliskoj borbi nema.
ja ne nosim nož jer izbjegavam sukobe.
i malo provokacije nije loše.

hidrotherapy

Ovo je stvarno prilika.
Lud tko ne kupi. Pogotovo kad je MwSt ura?unat u cijenu.

traktor

Ova tema o noževima  mi je interesantna. Normalno da i diskusija treba biti oštra kad je rije? o ?akijama .

daco

Ja imam ovaj nož sa slike. Do sada nisam imao potrebe/situacije za drugim. sasvim dostatan i bezopasan. Jednog takvog istog sam pustio/zaboravio na krovu kabine prije jedrenja... ako netko ho?e stoji ispred ulaza u porat na 15-20m dubine zadnjih 2 g.. Imam i veliki ronila?ki spremljen me?u stvarima za 'frku' i to je to.

Ove sablje i kolja?i mi ?ine laganu nelagodu kad su u mojoj blizini...
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Damir s

Hi dmeter
Ja  u spade a ti u kope ves si dosadio i bogu i narodu sa tim britvicama i cjenama.
Ajde pokazi ljudima gdje mogu kupiti nesto dobro jeftino i nesto sto im treba, nesto korisno.
Evo ja ti kupio pred par mjeseci tokarski stroj za 120â,¬ radi ko urica

Par mjeseci prije kupio sam kombinirku i usisvac za piljevinu 500â,¬ zajedno sa alatima za frezu.

Nije novo ali meni za moje poslove dobro dodje super je kada budem uredjivao barcicu koristiti cu je.
Lako je zaj...t ljude budi badza pa kupi tu britvicu i slikaj se sa njom u zubima na svojoj barcici onda cu te
postivati i skinuti kapu ovako ostaje samo tiha patnja.
Par puta sam nasao da neki u Nizozemskoj poklanjaju jedrilicu besplatno nja objavio na forumu ali izgleda da mi nitko ne vjeruje!
Jos nije prvi aprillli.

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

estan

Nož na brodu, pogotovo jedrilici, ponekad glavu spašava, još ?eš?e zdravlje npr. rol genove kojoj su zapetljal, i bez sje?enja škotina nema joj spasa. Da ne govorimo o crijevu za gorivo koje pušta i koje dobar nož malo skrati na brzaka pa poslije nema curenja goriva ni opasnosti od požara, a o smradu prolivenog goriva da ne govorimo. Dakle, nož itekako ima veze sa životom na brodu, a pogotovo na jedrilici za vrijeme jedrenja.