DRON

Autor trifida1, Kolovoz 26, 2015, 02:44:56 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

trifida1

Lebdilica,jedva ?ujna, s kamerom koja snima;ovisno o cijeni,varira veli?ina,autonomija leta,kvalitet snimaka ili video uratka;
Sve više prisutna na regatama, sa snimanjem svega,i svakoga,kadgod (ovisno isklju?ivo o operateru koji s njom daljinjski upravlja);
UPIT:
          DOBRO ili NIJE?

Osobno: Kada mi do?e na domet fjonde,skidam je bez pardona,uz sve dobre i plemenite ideje operatora,spram ,,super filmi?u,,
              Nemam se namjeru maknuti od ,,špijanja,,...uz dobar balin,i smirenu ruku,utihnuti ?e voajer...  :hello2:  :icon_salut:

Nekako mi ne ide to svekoliko zadiranje u intimu,slikanje iz zakutaka,a sada još i s neba...  :nono: O.K. netko to možda voli,ali...radijus od 50 m spram Trifide, je vrrlo rizi?no glede dronova... :angel9:  :sign16:
T

kmekme

Pa iskreno mene više brine sigurnost jer nikad ne znaš kada ?e ti takvo nešto pasti na glavu i ubiti te.
Iako ne zvu?i da postoje velike šanse za to mislim da ?e se takvo nešto dogoditi kad tad.
A što se privatnosti ti?e mene ne brine previše sve dok ne ulazi u moje privatno vlasništvo. Zna?i ako ?e mi na moru do?i dronom par metara od broda nek do?e, briga me. Isto tako može do?i osobno i snimati kamerom ili gledati kano?alom.
Kažem jedino me brine sigurnost a to što bi me netko mogao snimiti me ne zanima, ionako danas svi imaju mobitele kojima mogu snimati u bilo kojem trenutku.

Strici

Dal je dobro ili ne je prejednostavno pitanje.
Ja se odavno zanimam za te letjelice, dronove, ali ima i drugih naziva, i da sam u mogu?nosti ja bih imao poneku.
A što se ti?e privatnosti, toga danas više nema, jer ima toliko prefriganih na?ina nekoga "prosvijetliti" da si to ve?ina ljudi ne može ni zamisliti. Tako ako vidiš da dron leti iznad tebe, onda znaš da te snima, ali ne mora ni snimati, jer je to samo jedna radnja koja se dronom može vršiti.
Nosili su oni drogu unutar zatvorskih zidova, nose ?ak i pice naru?iteljima, ma da ja ne duljim, koga zanima, ima u svemo?nom internetu toliko da mjesecima možeš samo o dronovima baviti.
U domovinskom ratu, vjerojatno znate i sami su dronovi (jer dron je bespilotna letjelica, dakle i avion bez pilota) snimali neprijateljske položaje i bili od velike koristi, itd.
Mene je zanimao ovjes za videokameru koji oni za snimanje imaju, i to sam prije nekoliko godina namjeravao kupiti, ali je tada još bilo preskupo.
Ne slažem se da ga svako (zasad, ali ?e se mijenjati) smije imati i leti s njim. I ju?er mi je iznad ku?e preletio jedan.
Pribojavam se sudara s avionom, o ?emu se pak jako diskutira.
Tako mene konkretno fascinira njegova tehnika i mogu?nost primjene, ali sam protiv da se bez nadzora upotrebljava.
A upotrebljivi dronovi ve? koštaju kojih stotinjak Eurona. :icon_scratch:

Ovdje pozitivan primjer:  https://youtu.be/y-rEI4bezWc     dostava spasonosnog lijeka

A ovdje najobi?nije opasno pres....... :angryfire:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pija mali

Ma nisam protiv tih heli?a super su, kad bi se koristili "normalno", ali ipak je bez veze da mi netko gleda u "pjat" i poslije to stavlja na društvene mreže. ima puno degutantnih snimaka a ?injenica da tome kontrole nema. jedna je stvar kad ti netko gleda guzicu na barci s kano?alom a drugo je kad to stavi u javnost. pa  :angryfire:i oni snimci poznatih prelaze granicu dobrog ukusa. Ali ne mogu na? snimak inovacije gdje dron u nevremenu nosi pet pojaseva za spašavanje i baca ih brodolomcima u more u sred nevere. Ukratko nije problem u dronu nego u osobi koja ga rabi , kultura.
Živim danas jer sutra nije izvjesno

spich

trifida1

Mda...pa ni kuhinjski nož ne ugrožava nikoga dok se koristi za rezanje unutar kuhinje...daj ga psihopatu u ruke,pa eto nevolje...  :dontknow:
Jasno je da je korisnik onaj koji zlouporabi alat pravi uzrok problema,ne sami alat... po pitanju sigurnosti ?ak se i ne brinem kao prioritetu,perqe 2T u bok radi puno više štete i puno je opasnije,nego pad 5Kg s neba s 100-tinjak m visine,osim ako imaš kuratu sre?u,pa ti se surva direktno na glavu!  :protest:
Osobno,smeta me to neovlašteno zadiranje u intimu,iako,,,možda dron iznad tebe snima nekog drugog...,,ili ,,pa mogu te snimati i helikopterom,avionom,satelitom,pa sve bi ih skidao...,,Eh... da špija iznad mene par minuta,svejedno bi ga riješio-preleti su nužno zlo,pa nebi! :violent1: :violent1:
T

Leo

glupo pitanje  :angel9:

a što se desi ako ga NE VIDIŠ  :angel4: i puštaš npr.. zmaja i konopci zmaja upetljaju se u elise, i pretpostavljam da to završi padom?

hidrotherapy

Vjerovatno ?e vlasnik drona vidjeti zmaja, pa ?e mu promijeniti putanju.

trifida1

a kako da zmaj do?e do min.4 ventilatora koji pušu?  :blob1: ili...zašto nebih jedrio okružen balonima helija na taankim sajlicama?pa to je provjerena fora iz 2.svjetskog rata...  :angel9:
T