knjiga za skipera

Autor jure94, Rujan 20, 2015, 06:56:57 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dmeter

Citat: jigaboo  u Rujan 22, 2015, 05:30:05 POSLIJEPODNE

Samo taj system tamo je malo cudan, da ti dozvolu bez prakticnog ispita. to treba, ovisi o vrsti dozvole, biti i prakticni ispit od recimo 8 sati za voditelja B do 10-12 sati za voditelja C kategorije, bilo na brodu vlasnika bilo na brodu kapetanije i minimum dimenzija broda od 7 metara duljine. takodje za voditelja C kategorije treba uvesti i astronomsku navegaciju na tecaju kao i ispit iz iste. to nidje na svijetu ne postoji drzava osim Hrvatska da ti da dozvolu sa kojom mozes otic preko atlantika a da na tecaju/ispitu nema astronomsku navegaciju.
recimo ja imam položenu astronomsku navigaciju i s njom mogu neku stvar obrisati jer sam sve zaboravija.a niti imam sekstant niti ?u ga ikada kupiti,toj opremi je mjesto u muzeju.
GPS me je stvarno razmazija.zato uvijek sa sobom imam najmanje 4 razli?ita GPS,a ako padne mreža GPS satelita neš ti bitne stvari i tako bi tada nestao civilizirani život u svijetu a mogao bi ploviti i po kopnu Evrope u rijekama krvi.tada bi bit plovidbe bila što dalje od bilo kakvog naseljenog kopna. da nestane interneta i mobitela u evropi 60 dana bilo bi najmanje 300 miljona mrtvih od gladi.

Damir s

Ja ti mislim prije partence za dolje uzeti jedan sextant kao i normalne karte al veci razmjer jer nikada ne znas sto se moze dogoditi a stare dobre mehanicke stvari se ne kvare. Ovdje znaju cesto prodavati sextante pa ako se nadje jedan za dobru cijenu uzimam ga, ne ovisi o struji, satelitima a magla moze biti koji dan ali ne konstantno.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

dmeter

Citat: Damir s  u Rujan 22, 2015, 11:47:44 POSLIJEPODNE
Ja ti mislim prije partence za dolje uzeti jedan sextant kao i normalne karte al veci razmjer jer nikada ne znas sto se moze dogoditi a stare dobre mehanicke stvari se ne kvare. Ovdje znaju cesto prodavati sextante pa ako se nadje jedan za dobru cijenu uzimam ga, ne ovisi o struji, satelitima a magla moze biti koji dan ali ne konstantno.
Sexstant i dobiješ recimo besplatno tada ti triba COSC certificirani sat i nauti?ki almanah, a za te novce kupiš 50-60 kineskih GPS(ako ne i 500-600) +- 50 metara a ti sa sekstantom ne?eš odrediti lokaciju +-50 nm pa da dobiješ i marine kronometar.