Otvaranje D.o.o. za iznajmljivanje motornih brodova

Autor TimeBandit, Veljača 04, 2016, 10:58:53 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

TimeBandit

Poštovani nauti?ari,

želio bih Vas priupitati, pošto imate više iskustva vezano uz ovakve poslove nekoliko konkretnih pitanja. Planiram kupiti 8 brodova pa Vas molim nekoliko informacija.

1) Što sve d.o.o. za iznajmljivanje brodova treba imati? osim 3 broda jel?
2) kancelariju, ured mjesto za prihvat gostiju?
3) kakva je situacija sa porezima, pla?anjima koncesije i ostalih troškova vezanih uz osobe za koje iznajmljuju?
4) dali treba imati neki minimalni broj zaposlenika?
5) eventualni troškovi koji se migu javiti uz brodove?
6) dali se ima problema sa lokalnim Mešetarima?  :occasion14:
7) te na kraju kakvo je trenutno stanje na tržištu? dali bi se investicija isplatila, recimo kada bi se uzelo 8 brodova po 30 000â,¬

molio bih konstruktivne i ozbiljne odgovore. Možda neka pitanja izgledaju smješno ali su mi potrebni

hvala :D

dmeter

Citat: TimeBandit  u Veljača 04, 2016, 10:58:53 POSLIJEPODNE
Poštovani nauti?ari,

želio bih Vas priupitati, pošto imate više iskustva vezano uz ovakve poslove nekoliko konkretnih pitanja. Planiram kupiti 8 brodova pa Vas molim nekoliko informacija.

1) Što sve d.o.o. za iznajmljivanje brodova treba imati? osim 3 broda jel?
2) kancelariju, ured mjesto za prihvat gostiju?
3) kakva je situacija sa porezima, pla?anjima koncesije i ostalih troškova vezanih uz osobe za koje iznajmljuju?
4) dali treba imati neki minimalni broj zaposlenika?
5) eventualni troškovi koji se migu javiti uz brodove?
6) dali se ima problema sa lokalnim Mešetarima?  :occasion14:
7) te na kraju kakvo je trenutno stanje na tržištu? dali bi se investicija isplatila, recimo kada bi se uzelo 8 brodova po 30 000â,¬

molio bih konstruktivne i ozbiljne odgovore. Možda neka pitanja izgledaju smješno ali su mi potrebni

hvala :D
hidrotherapy

1. Poduze?e treba biti registrirano za iznajmljivanje plovila ili za ?arter( ovisno da li se plovila iznajmljuju za dnevni najam ili za više dana, gdje je to onda i usluga    smještaja)
2. Ured je svakako poželjan zbog prijema gostiju i izdavanja ra?una
3. Porez za dnevni najam je 25%, za višednevni je 13%
Koncesija ti ne treba, osim ako ne misliš zakupiti dio plaže, pa tamo vršiti iznajmljivanje   
4. Minimalni broj zaposlenih je 1
5. Osim redovnog održavanja, pla?e radniku, najmu ureda, svakako treba pridodati troškove popravaka šteta koje ?e ti gosti napraviti
6. Ovisno gdje si smješten
7. Ako misliš uzeti plovilo od 30.000 eur, onda to nije nikakav brod, ve? gliser?i? od 5-5,5 m
Stanje na tržištu ovisi gdje si smješten.
Isplativost je jako upitna jer treba za 8 plovila treba na?i dovoljno gostiju koji su to spremni platiti. Možda je bolje da u po?etku kreneš s jednim ili dva, pa vidiš kako se stvari odvijaju.

TimeBandit

hvala vam na odgovorima.

"Ako misliš uzeti plovilo od 30.000 eura, onda to nije nikakav brod, ve? gliser?i? od 5-5,5 m"
što se ti?e toga,
Mislio sam polovnih uzeti tipa ovako nešto,
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/regal-commodore-290-diesel-oglas-12759504
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/regal-commodore-277-xl-oglas-16146907

Što vi mislite na ovakve brodove? koliko bih trebao izdvojiti na održavanje, neka odokativna cifra.

Imao sam u rodbini nekog tko se bavio s time ali u me?uvremenu pojavili su se neki vanposlovnih problemu pa nisu u stanju poslovati. No feedbacko-vi su pozitivni.

dmeter

Citat: TimeBandit  u Veljača 05, 2016, 05:02:44 POSLIJEPODNE
hvala vam na odgovorima.

"Ako misliš uzeti plovilo od 30.000 eura, onda to nije nikakav brod, ve? gliser?i? od 5-5,5 m"
što se ti?e toga,
Mislio sam polovnih uzeti tipa ovako nešto,
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/regal-commodore-290-diesel-oglas-12759504
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/regal-commodore-277-xl-oglas-16146907

Što vi mislite na ovakve brodove? koliko bih trebao izdvojiti na održavanje, neka odokativna cifra.

Imao sam u rodbini nekog tko se bavio s time ali u me?uvremenu pojavili su se neki vanposlovnih problemu pa nisu u stanju poslovati. No feedbacko-vi su pozitivni.
Kraj mene tih 8 brodova ne bi moglo platiti godišnji vez 1 broda.ali se zato super iznamljuju ovi brodovi i ve?i http://www.azimutyachts.com/azimut100leonardo.html
vlasnici uspiju pokriti troškove veza i 1/2 troškova posade.Tako da besplatno drže brod i pla?aju samo troškove održavanja.
a s druge strane na splitskoj rivi zara?uju lovu s gumenjacima od 10-setak metara.ali kad sam ?uja cijenu najma za 1 m2 štanda na rivi pao sam u nesvjest.wall street je bagatela prema splitu,dubrovniku.

Opet ja kažem lokacija,lokacija,lokacija.

hidrotherapy

Nemoj me krivo shvatiti, ali kupiti motornjak 30 godina star za ?arter, ne da nema nikakvog smisla, ve? je to poprili?no nepromišljena odluka.
Da li si ikad vidio u nekom rent-a-caru auto star 10g?
Cijena po kojoj ?eš ga mo?i rentati biti ?e poprili?no niska, a broj intervencija( popravaka) poprili?no velik.
Kad si rekao da misliš kupiti 8 brodova od po 30.000 mislio sam da misliš oformiti flotu novih plovila, a tebi je plan o?istiti oglasnik od starih raga.
Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv starih motornjaka. Dapa?e, ako su u vlasni?koj režiji i dobro održavani, na njima se može lijepo uživati, ali kupovati takve brodove za najam, mislim da nema nikakvog smisla.
Moj ti je savjet da tih 250.000 uložiš u nešto pametnije od ovog samoubojstva.
Konkurencija na tržištu je velika i samo kvalitetna ponuda može polu?ti kvalitetan rezultat.
Svaka ?arter firma koja ozbiljno posluje nakon cca 6 godina obnavlja flotu. Naravno, ve?ina ima u floti i poneki stariji brod, ali ve?ina brodova su im do 6-7 godina starosti.

Damir s

Hi Time bandit
Poslusaj ovu dvojicu jer ti stvarno ne zele zlo. Ovo sto ti mislis kupiti to je dobro za tebe samoga pa ako stane ili se sto dogodi snaci ces se ali u biznisu nema milosti svaka greska se placa i to debelo :BangHead:. Mnogi ce ti reci kako su se obogatili na carteru ali puno njih laze i maze , samo se hvale :angryfire:. Ako, mislis krenuti u ozbiljan biznis kupi jedan ali novi brod sa kojim startas a ona uvecavaj flotu kada dobijes klijente onda mozes uzeti i nesto stazijega da se nadje za svaki slicaj. Mozda da pokusas sa vecim gumenjacima dnevni izleti sa jeftinom klopom (sardelice skombre i jeftino vino malo rakije ) na nekom skoju da se okupaju i poslje pojedu. Ali sve ti opet zavisi od lokacije gdje mislis raditi. Opet kupi novi motor ne kakvu staru ragu da na popravke potrosis vise nego da si kupio novi a na novome imas i garanciju. Ako pitas nekoga u tom biznisu on ce ti reci da ni slucajno ne ulazis u to (jer ce imati konkurenciju) a i ljubomora i zavist ti je velika.
Ajde neka ti je sa srecom ako krenes u taj biznis! :occasion14:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

dmeter

Meni je na prvom ?arter brodu novom baylineru 35 stopa kojeg sam preuzeo u trstu oko Pule exsplodirao jedan motor i ode sezona i ta prva firma u ste?aj,rate dolaze a prihoda nigdje.
zna?i i kad kupite novi brod i tada niste sigurni od kvarova,pogotovo na motornjacima.

Damir s

Svasta se moze dogodit, moras imati i malo srece u zivotu. On bi sada sve vec trebao imati sve spremno za ovu sezonu poceti raditi, sto ja sumnjam po njegovim pitanjima.  Nije to imas para pa kupi i idi u biznis kao prije 30 -40 godina i to na crno raditi , sada moras imati sve dozvole, osiguranja, obrt, i jos stosta  barku je najlakse nabaviti a moras naci i klijente kojima ces iznajmljivati (nisi sam u tom biznisu) svi oce veci dio kolaca za sebe  sto je i normalno oces isplatiti investiciju sto brze da ti onda ostane zarada TEBI dok poplacas sve trosarine. Ja gledam i po sebi mi kad letimo za Hrvatsku idemo na Veneciju sto je 3 sata od Rijeke ali tamo iznajmim auto koji je nov i duplo jeftiniji nego u Hrvatskoj. Na Krku mi je blize ali tamo su stari auti sa milion Km unutrasnjost smrdi i blatno iznutra i izvana,auti za najam ispod prosjeka, za svoj novac koji trosim zelim dobar auto i dobru uslugu a to mi u Italiji nude. Sa barkama , jahtama za iznajmljivanjem je isto a covjek ima tjedan ili dva godisnjega i htio bi ga provesti uzivajuci a ne po lucicama cekati da netko poravi neki kvar na staroj krntiji. Ima onih koji unajme brod da paze na njega a ima bogami onih koji vade dusu i mast iz njihj jos ako se nasucu negdje a ti kao vlasnik ne primjetis a kada odu doslovno se mozes slikati sva steta ostaje na tebi pa ako josnema osiguranje onda si nastrado kao sto si rekao  dmeter rate od kredita dolaze a prihoda nigdje a jos moras i kvar popraviti.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

TimeBandit

Hvala vam ljudi na konstruktivnim kritika. To se traži. Naravno, ne idem grlom u jagode zato sam i pitao ljude koji znaju više od mene :)
Uglavnom, sada razmišljam i pronalazim najbolji na?in s kojim se može osvojit tržište, probao sam i?i na kvantitetu a ne kvalitetu. Izgleda da je najbolja opcija jedan/dva prava ali poštena broda.
Drugo pitanje mi sad dolazi, motorni brod ili jedrilica?
Imam prijatelja koji radi u marini i kaže da jedan bra?ni par ima jedrilice i izdaju ih i pošteno se pokrivaju, s tim da oni ve? imaju svoje tržište.
Pošto se motor tu manje upotrebljava, nije ni to loša opcija, pa stoga manje kvarova.