Otvaranje D.o.o. za iznajmljivanje motornih brodova

Autor TimeBandit, Veljača 04, 2016, 10:58:53 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eventum

Citat: TimeBandit  u Veljača 05, 2016, 11:50:56 POSLIJEPODNE
Hvala vam ljudi na konstruktivnim kritika. To se traži. Naravno, ne idem grlom u jagode zato sam i pitao ljude koji znaju više od mene :)
Uglavnom, sada razmišljam i pronalazim najbolji na?in s kojim se može osvojit tržište, probao sam i?i na kvantitetu a ne kvalitetu. Izgleda da je najbolja opcija jedan/dva prava ali poštena broda.
Drugo pitanje mi sad dolazi, motorni brod ili jedrilica?
Imam prijatelja koji radi u marini i kaže da jedan bra?ni par ima jedrilice i izdaju ih i pošteno se pokrivaju, s tim da oni ve? imaju svoje tržište.
Pošto se motor tu manje upotrebljava, nije ni to loša opcija, pa stoga manje kvarova.
jedrilica, 50+ ft, 5 kabina ili ekskluzivni motornjak tipa Azimuta kakvog je predložio dmeter, novi(ji) ili 8 gumija (razli?itih), ali da su preko 6m.
Uglavnom, što god da od ovoga odabereš ra?unaj na svoj 100%-tni angažman ina?e ode biznis k vragu...

daco

Mislim da ako usporedis sate rada motora, jedrilice imaju vise...ako uzmemo u obzir koliko carterasi jedre od zamisljene destinacije do slijedece.
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

TimeBandit

malo sam gledao ove azimute. Novi su iznad mogu budgeta, tako da ostaju samo neki polovni. A vidio sam u charteru da iznajmljuju polovne od 2000 godine pa naviše ali su kasnije obnovljene.
E sad, neki savjet koji brod od 250 000â,¬?

Eventum

Citat: TimeBandit  u Veljača 08, 2016, 12:37:08 POSLIJEPODNE
malo sam gledao ove azimute. Novi su iznad mogu budgeta, tako da ostaju samo neki polovni. A vidio sam u charteru da iznajmljuju polovne od 2000 godine pa naviše ali su kasnije obnovljene.
E sad, neki savjet koji brod od 250 000â,¬?
250k bruto ili neto?
:angel7:

Damir s

Hi Time Bandit
Gledaj da dobijes neku garanciju za brod & motor, uzmi nezavisnog inspektora da ti pogleda brod prije nego platis kauciju da se ne nadjes u neobranom grozdju, ali ne inspektor  od strane vlasnika broda sto ti ce on sugerirati jer je jeftinije. I gledaj da je taj inspekor radio pregled na istom ili slicnom brodu.
Kad kupujes odi 3 puta pogledati brod :
prvi put gledaj ocima i srcem
drugi put ocima, srce ostavi kuci
treci put ocima i novcem za kaparu.
Ne slusaj sve sto ti vlasnik govori (svaki cigo svoga konja hvali) i pokusava ragu prodati pod zdrijebe.
Gledaj da su papiri broda u redu i obavezno ti mora potpisati da brod nije opterecen nikakvim dugovima!
Jer ako kupis brod koji ima neplacene racune po prijasnjem vlasnikom ti dugovi automatski prelaze na tvoju grbacu!
Ako uzimas na kredu kod pologa stavi klauzulu da je ugovor nistavan ako banka ne odobri ti kredu, jer inace ne dobivas kaparu nazad, Isto navedi u slucaju sudskog spora koji sud je nadlezan za parnicu. Savijet kod potpisa i isplate uzmi si ili biljeznika ili nekoga advokata jer nikada ne znas s kim imas posla(bar ja tako radim kada je veca para u pitanju) ta se investicija isplati. Ja sam u Belgiji ali koristim jednoga advokata u Rijeci u kojega imam puno povjerenja i nikakvih problema do sada nisam imao, a zatupao me je u par slucajeva (on je sve pripremio a mi kada smo dosli dolje u par sati sve je bilo rijeseno).
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

TimeBandit

@Eventum 250 000â,¬ netto

@Damir s, hvala ti na ovim informacijama, svakako sam tako nešto želio provesti.

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Strici

Evo ovako preletio temu.
Mislim da bi se u ovoj našoj lijepoj zemlji trebalo uhvatiti ozbiljnog posla, najbolje onoga kojeg se je nau?ilo. Ne i ne probati nešto drugo, ali ako ve? nešto što se jako traži. Previše ima ?abaljebaroša koji bi htjeli „hljeba bez motike“. A u ovoj branši gdje ima mnogo baš takvih, teško je konkurirati sa „probušenom“ kesom.
Zato ja najozbiljnije mislim da je i sam upit vjerojatno ne za ozbiljno shvatiti; niti smo mi neki bogzna koji savjetnici, niti taj „bandit“ stvarno ozbiljno misli, pa nas voza, a ako je i ozbiljno, onda je sve to i jako naivno, bar ovdje, od previše naivnog i neinformiranog. Za ?itanje naravno dobro, ali ako je neko samo malo bolje informiran, smijat ?e nam se na svemu ovome.
Zato treba se primit posla, najbolje onog koji se izu?io, a oni koji nažalost ništa nisu izu?ili, njima je stvarno teško savjetom pomo?i, ali zato neka bar sada kad je malo kasno, neka dobro promisle, ali i ne traže savjete samo ofrlje, i misle kako su profu?kali mla?ahne dane, pa još više pametno promisle.
Ne treba se ljutiti na moje preoštro pisanje, najbolje je „zapeti“ i dokazati da ja nemam za pravo.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Ako covjek lijepo pita zasto mu ne odgovoriti koliko smo u mogucnosti a on ce odluciti sto ce i kako ce dalje.
Ne mozes suditi covjeku kojega ne poznajes, mozda on ima namjeru krenuti u pravi posao o kojemu ne zna puno.
I ja sam napustio fantasticno placeni posao i krenuo u neizvjesnost, i uspio u zivotu pa zasto drugi ne bi uspjeli kao ja.
Ako su iskreni u svojim zeljama pomognimo im u ostvarenju svojih ciljeva i nama svima ce biti onda bolje.
A na kraju nesto se dogadja na ovom forumu ljudi pisu diskutiraju, danima nije bilo nikakvog teksta na forumu vidim dolje prisutne ali ni slovca na ekranu? Nemaju ljudi pod jastukom u carapi 1 000 000â,¬ pa da si rece kupiti cu brod za 700 000â,¬ ostalo neka bude da se nadje, moras krenuti od necega a u vecini slucajeva je to nesto manje i polovno. Ja imam klijente koji su teski milione â,¬ zavrsena 3 fakulteta pa ponekad ostanem zatecen postavljenim glupim pitanjem; ali ako mogu odgovoriti i pomoci to i napravim otvorenoga srca i bez zlobe.