Otvaranje D.o.o. za iznajmljivanje motornih brodova

Autor TimeBandit, Veljača 04, 2016, 10:58:53 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Leo

:-[ moram priznati da sam na liniji Stricija, bez ikakvih ali ....
Iskreno re?eno od nicka (kradivrijemi? ili u slobodnijem prijevodu zgubidani?) pa do same teme..
Prvo kakvo iskustvo ima u svoj ovoj pri?i?.. ispada nikakvo, ali ne samo u ?arteru nego i o samim plovilima..

Mislim da je srž teme: "dobro jutro, lip dan, Pere je ove godine zaradia na ?arteru, moga bi pokrenut i ja nešto...." pa mi ovo djeluje ko kafansko ubijanje vrimena.

Ovo mi izgleda kao da je razgovor iz filma "Povratak u budu?nost" pa smo se umjesto u budu?nost vratili u 80te  kad se na ovakav na?in pokretao biznis.

Razumio bih da se postavi pitanje o mišljenju ?lanova foruma o ovom ili onom konkretnom tipu broda ili motora ili usporedba (koliko košta, koliko je održavanje, koliko koštaju djelovi ali i to sa ve? nekim okvirnim cijenama...)

Pa, iako nemam svoj brod, ali ?ini mi se iz dosadašnjih saznanja, da je kod broda najjeftinije sama kupnja, ono što na dugu stazu ubija su cijena održavanja, registracije, veza , osiguranja, svih mogu?ih i nemogu?ih davanja....

TimeBandit

hmmm...Iznenadil su me vaši negativni komentari glede mog upita, a s druge strane i ohrabrili.
ja se ne mislim s vama prepirati, nije to moj ?ir, uljudno sam postavio nekoliko pitanja koja su me zanimala.
a što se ti?e mog nicka, " TimeBandit", mislim da niste upu?eni, nije to nikakav lov u mutnome nego ime broda http://www.timebandit.tv/
toliko o VAŠEM znanju o brodovima.

LP

Leo

Duboke isprike na mom neznanju i nepoznavanju tog poznatog broda sa Jadrana ali nažalost moje poznavanje brodova svodi se na vrlo lokalni akvatorij i to prvenstveno na jedrilice, i isto tako isprike što nisam pro?itao na dijelu foruma  http://nautica-portal.com/forum/index.php?board=6.0 predstavljanje jer bi tamo iz objašnjenja nicka odmah shvatio zna?enje.
UZ još jednom isprike (ali samo za nepoznavanje broda) mirne duše potpisujem ono što sam prethodno pisao.
Nije mi uobi?ajeno vrtiti se oko problema ve? sam napisao kako doživljavam cijelu pri?u, a negativna kritika . . .  obi?no kažu da od tapšanja po ramenu nema puno koristi  :icon_salut:

Eventum

Ne razumijem potrebu da se pišu postovi koji ne doprinose odgovoru i raspravi na ovu temu?!

Ima smisla ?ovjeku odgovoriti ili replicirati nekomu tko mu je odgovorio, ali kroz postove prozivati nekoga da mu je tema bezvezna ili da je besmislena ili pak procjenjivati tko je kakav, odnosno što bi ili ne bi trebao raditi, to zbilja mislim da nema smisla...

kiba

Dobar dan svima.
Evo još jednog pitanja.
Postoji li mogu?nost otvoriti sezonski obrt ili nešto sli?no.
Radi se o jednodnevnim izletima na jedrilici ..BAVARIA 41....Ili mozda vikend izleti...
Je li mogu?e registrirati tu djelatnost i koji su uvjeti za to.
Vjerujem da na našem forumu ima netko tko može dati savjet.
Unaorijed se zahvaljujem.

hidrotherapy

Naravno, da je mogu?e.
Ukoliko se radi o jednodnevnom izletu, porez je 25% i ne treba napla?ivati turisti?ku pristojbu 1 eur/osobi/dnevno.
Ukoliko se radi o vikend aranžmanu, onda je porez 13% i treba napla?ivati turisti?ku pristojbu.
Na koga ti glasi brod? Na tebe ili na firmu( tvoju)?
Ako glasi na tvoju firmu, onda vjerovatno ve? imaš registriranu djelatnost( budu?i da je brod ve? u charteru).
Jedino treba vidjeti da li u registraciji poduze?a imaš registriranu samo uslugu smještaja na plovilu ili i iznajmljivanje plovila.
E da, moraš imati položeno za voditelja brodice C jer sa B ne možeš komercijalno ploviti, ve? samo za svoje potrebe.

kiba

Hvala Hydro
Brod glasi na mene.Mogu li otvoriti sezonski obrt pa recimo iz jmiti brod obrtu i raditi jednodnevne i vikend izlete. Ne mislim charterirati nego samo izleti

hidrotherapy

Mislim da ti je bolje otvoriti j.d.o.o. nego obrt. Jednostavnije je i bezopasnije za tebe kao vlasnika poduze?a.
J.d.o.o. se danas otvara s 10 kn temeljnog kapitala.
Brod svakako možeš na odre?eno vrijeme iznajmiti poduze?u.
Jedino moraš ra?unati da ?eš morati platiti porez koji ostvariš od prihoda najamnine.

dmeter

Citat: hidrotherapy  u Veljača 16, 2016, 02:37:04 POSLIJEPODNE
Mislim da ti je bolje otvoriti j.d.o.o. nego obrt. Jednostavnije je i bezopasnije za tebe kao vlasnika poduze?a.
J.d.o.o. se danas otvara s 10 kn temeljnog kapitala.
Brod svakako možeš na odre?eno vrijeme iznajmiti poduze?u.
Jedino moraš ra?unati da ?eš morati platiti porez koji ostvariš od prihoda najamnine.
i preregistrirati brod iz vlastite upotrebe u komercijalnu.druga knjižica

hidrotherapy

Koliko ja znam, njemu je ovaj brod ve? u charteru. Ili sam u krivu?