Otvaranje D.o.o. za iznajmljivanje motornih brodova

Autor TimeBandit, Veljača 04, 2016, 10:58:53 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kiba

Je ,novi brod je u charteru,ali mislim u mirovinu i imam stariju Bavariu na svoje ime pa bih se recimo bavio jednodnevnim izletima jedrilicom...malo jedrenja,malo kupanja,obilazak Kornata i sli?no.Trebam li imati crew listu za jednodnevni izlet.
Dakle Dmeter..preregistracija broda ...Hyidro,platiti porez se mora.Ne mislim to raditi da zaradim neku ozbiljnu lovu,neka pokrijem troškove i malo za pivicu...tek toliko da imam zanimaciju u mirovini.
Gdje da se informiram o svim mogu?nostima i detaljima.
Lp

hidrotherapy

Za jednodnevne izlete, uz uvjet da se ostaje u Hrvatskom teritorijalnom moru( što ti svakako ho?eš), ne treba crew lista.

dmeter

ako koga zanima ima i Fairline Targa 62 za najam sa skiperom cijena 12000â,¬ do 16000â,¬ 7 dana sa skiperom.(brod je od prijateljice)
sljede?a sezona ?ak jedan tjedan je bookiran.
brod je pla?en 1,5 miljona â,¬ + PDV sa kamatama preko 2 miljona â,¬
lani je ?ak 3 tjedna bija u najmu.
banka bi ga davno uzela ali ne znaju šta bi s njim.
brod je kupljen nov ali u tako dobrom stanju se proizvodi da je u njega da bi plovija  tribalo uložiti još 0,2 miljona â,¬,posli te svote se je pristalo zbrajati troškovi.
motori ra?ena generalna samo 1 put šta je rekord za fairline.
oglašen je preko 100 agencija ?ak i u koreji koji su obe?ali ove godine barem 1 tjedan najma.
brod nije moj,moga sli?noga je fala bogu leasing preuzeja.Nije to loš brod mome je samo jedan motor zaribao kad sam ga preuzeja i dovozija iz Trsta(oko Pule)nakon 3 godine parni?enja sam ?ak i dobija sudski spor sa zateznim kamatama.Ali je to sve banka uzela sebi.

Damir s

Tp ti je cista megalomanija. Postoji trziste za takve brodove ali do njega ne moze bilo tko doci osim puke slucajnosti i srece, moras se kretati u tom drustvu i biti dio njih da bi stekao njihovo povjerenje, jer i tu je razlika od stato bogatih do novobogatih. Stare i bogate familije ne zele imati nikakve veze sa nvokomponovanim bogatasima jer ovi se pokusavaju isticati iznad njih i dokazivati da su uspjeli u zivotu. Isto tako oni vecinu dobivaju besplatno jer onda sirotinja pokusava njih imitirati i placa njihove zelje! Isto tako kada z organiziraju partiji i prezentacije za bogate  tamo mozes uci samo sa pozivnicom, (jer sto ce sirotinja tamo samo im smeta).

Zato savjet svima koji misle uci u biznis:
Dobro prostudirajte trziste  i ne srljajte glavom bez obzira.
Gledajte ako mozete uci u biznis sami jer imati partnera nije bas preporucljivo kada je u pitanju novac gotovo uvijek ispadnu problemi.
Pokusajte naci nekoga postenoga koji ce vas uputiti u stanje na trzistu i trenutnoj potraznji.
Kupite noviji najveci brod koji si financijski mozete priustiti ali da vam ostane nesto para sa  strane da imate za svaki slucaj i za troskove.
Dobro brod osigurajte kod dobroga osiguravatelja.
Ne kupujte preveliki i stari brod jer troskovi ce vas ubiti.
Pokusajte se udruziti sa jos par vlasnika jahti i napraviti dogovor ako se nesto dogodi vasem brodu da vam oni pomognu i vi njima u obrnutoj situaciji.Isto tako oglasavnje i reklama ce vas doci jeftinije.
Koristite savjete drugih ali svaki prostuditrajte dobro jer svaki zlonamjerni savjet kostati ce vas puno.
Ne vjeruste sve sto vam pojedici kazu o dobrom biznisu,(puno njih laze).
Cuvajte svoje klijente jer ako su zadovoljni oni ce doci opet isto tako vas preporuciti drugima.
Klijente tretirajte jednako jer nikada ne znate koliko netko ima novaca, bogati pokusavaju izigravati sirotinju i cigane se za sve i svasta, a opet oni losijeg imovinskog stanja jednostavno nemaju vise, (moras biti dobar psiholog) da procijenis klijenta!
Ne ogovarajte nikoga jer ako se procuje izgubili ste sve.
Imajte cjenik i njega se drzite jer ako pocnete muljati oni to odmah vide (radite posteno).
Napravite cek listu o stanju broda prije i poslje najma koja se potpisuje isto tako i slike eventualnih ostecenja.
Nakon najma pregledajte brod i ispod vodene linije.

Mozda sam zaboravio nesto napisati (jer ja sam u sasvim drugom biznisu) ali pravila su ista pa ako netko ima kakvi drugi savjet neka napise ili doda.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

dmeter

Citat: Damir s  u Veljača 20, 2016, 08:36:30 PRIJEPODNE
Tp ti je cista megalomanija. Postoji trziste za takve brodove ali do njega ne moze bilo tko doci osim puke slucajnosti i srece, moras se kretati u tom drustvu i biti dio njih da bi stekao njihovo povjerenje, jer i tu je razlika od stato bogatih do novobogatih. Stare i bogate familije ne zele imati nikakve veze sa nvokomponovanim bogatasima jer ovi se pokusavaju isticati iznad njih i dokazivati da su uspjeli u zivotu. Isto tako oni vecinu dobivaju besplatno jer onda sirotinja pokusava njih imitirati i placa njihove zelje! Isto tako kada z organiziraju partiji i prezentacije za bogate  tamo mozes uci samo sa pozivnicom, (jer sto ce sirotinja tamo samo im smeta).

Zato savjet svima koji misle uci u biznis:
Dobro prostudirajte trziste  i ne srljajte glavom bez obzira.
Gledajte ako mozete uci u biznis sami jer imati partnera nije bas preporucljivo kada je u pitanju novac gotovo uvijek ispadnu problemi.
Pokusajte naci nekoga postenoga koji ce vas uputiti u stanje na trzistu i trenutnoj potraznji.
Kupite noviji najveci brod koji si financijski mozete priustiti ali da vam ostane nesto para sa  strane da imate za svaki slucaj i za troskove.
Dobro brod osigurajte kod dobroga osiguravatelja.
Ne kupujte preveliki i stari brod jer troskovi ce vas ubiti.
Pokusajte se udruziti sa jos par vlasnika jahti i napraviti dogovor ako se nesto dogodi vasem brodu da vam oni pomognu i vi njima u obrnutoj situaciji.Isto tako oglasavnje i reklama ce vas doci jeftinije.
Koristite savjete drugih ali svaki prostuditrajte dobro jer svaki zlonamjerni savjet kostati ce vas puno.
Ne vjeruste sve sto vam pojedici kazu o dobrom biznisu,(puno njih laze).
Cuvajte svoje klijente jer ako su zadovoljni oni ce doci opet isto tako vas preporuciti drugima.
Klijente tretirajte jednako jer nikada ne znate koliko netko ima novaca, bogati pokusavaju izigravati sirotinju i cigane se za sve i svasta, a opet oni losijeg imovinskog stanja jednostavno nemaju vise, (moras biti dobar psiholog) da procijenis klijenta!
Ne ogovarajte nikoga jer ako se procuje izgubili ste sve.
Imajte cjenik i njega se drzite jer ako pocnete muljati oni to odmah vide (radite posteno).
Napravite cek listu o stanju broda prije i poslje najma koja se potpisuje isto tako i slike eventualnih ostecenja.
Nakon najma pregledajte brod i ispod vodene linije.

Mozda sam zaboravio nesto napisati (jer ja sam u sasvim drugom biznisu) ali pravila su ista pa ako netko ima kakvi drugi savjet neka napise ili doda.
RH-Republika hrvatska
Te ?amce od 20-40 metara novokomponirani tajkuni su 100% kupovali na leasing na ime tvrtke a za vlastite potrebe u stvarnosti.jedan od razloga je da bi izbjegli pla?anje PDV to jest tražili povrat PDV.Ali ni porezna nije veslo sisala pa je skupila tim exsperata za ?arter.i ako ti brodovi ne zarade 5% svoje cijene godišnje tretiraju to kao PDV prevaru i traže novac od vra?enog PDV + zatezne kamate od datuma porezne prevare.Šta mislite zašto je Kerum prodao svoje yahtice.
Pametniji nikada nisu stupili nogom na svoje yahte nego su iznajmili isti takvi brod ali od prijatelja a tom prijatelju su iznajmili svoj isti brod.a još pametniji su kupili rabljeni 4-5 godina brod od prijatelja i platili PDV državi i registrirali ga na svoje ime.

pivanp

ISprike sto dizem temu iz mrtvih, ali neke informacije ne mogu naci

ili nemaju smisla

Naime imam dva privatna plovila koja bi u dogledno vrijeme, znaci sezonski iznajmljivao sa skiperom i eventualno radio ture ribanaja

sad

Zanima me dali brod moram prebaciti na firmu obrt ili ne znam sto ili ga mogu iznajmiti firmi obrtu i dati na koristenje ?

posto online vidim dosta ljudi firmi koji imaju firme za to, ali registracija plovila je kao i privatno vlasnistvo, znaci prvo slova pa brojevi. rade vec tako godinama.

I dali moram imati minimalno 3 plovila ili mogu sa dva raditi

Hvala i lp

hidrotherapy

Brod može glasiti glasiti i na fizi?ku osobu, ali mora biti registriran za gospodarske svrhe.
Što se broja plovila ti?e, možeš imati jedan, dva, tri ili sto tri. Nema nikakve razlike.

pivanp

koliko znam ima razlike u registraciji
privatno i gospodarsko, no vidim da sa privatnim regitriranim plovila iznajmljivaju pa me zanima na koju foru

lp